כלבים

כלבים מסוכנים | כלב מסוכן


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979
כלבים מסוכנים

להלן תוכלו למצוא מגוון רחב של סוגי גזעים מסוכנים ומידע רב אודות כלבים מסוכנים, מה החוק קובע לגבי גידול, מסירה או מכירה של כלב מסוכן, חובת עיקור/סירוס ועוד.


כל התוצאות  אבגדהוזחטיכלמנסעפצקרשת

כלבים מסוכנים

- כאן באתר תוכלו ללמוד אודות 8 סוגי כלבים שונים, מסוג גזע כלבים מסוכנים, תכונותיהם, מה מאפיין כל גזע כלב, הדגשים בריאותיים, תכונות אופי ומראה ועוד.חיפוש מותאם אישית
1 - לא חשוב    5 - מאוד חשוב
רמת חשיבות
1
2
3
4
5
מתאים לגידול בדירה
ידידותי לילדים
קל לאילוף
כלב שמירה
צורך בטיפול וטיפוח
(1:הרבה 5:מעט)
גודל הכלב (1:קטן 5:ענק)
חיפוש
עמודים:  [ 1 ] תוצאות [1-8] מתוך 8

כלבים מסוכנים

כלבים מסוכנים

איזה כלבים מוגדרים כמסוכנים?

אז אילו סוגי כלבים מוגדרים כמסוכנים בישראל בפרט ובעולם בכלל? החוק להסדרת פיקוח על כלבים בישראל מתייג שמונה גזעי כלבים ספציפיים כמסוכנים. רוטווילר, פיטבול טרייר והאמסטף (אמריקן סטאפורדשייר טרייר) מוכרים במדינה ככלבים מסוכנים ואיתם ברשימה נוכל למצוא גם את הדוגו ארגנטינו, הבול טרייר, הפילה הברזילאי, הסטאפורדשייר בול טרייר והטוסה אינו היפני. כאשר נלקחו בחשבון גזעי הכלבים, נבדקו מידת הנזק שהם יכולים לעשות ומידת התוקפנות של אותם כלבים. שמונה גזעים אלו עברו את הקריטריונים המוזכרים לעיל.

מה זה כלב מסוכן?

מלבד מידת התוקפנות ופוטנציאל בכמות הנזק היכול להיגרם על ידי הכלבים, ישנן מספר הגבלות אשר כלב העובר אותם ייחשב למסוכן: כלב מזן מסוים אשר אושר על ידי הכנסת כזן מסוכן, כלב הנוצר מהכלאה של זן מסוכן ובנוסף מראה סימני התנהגות של כלב מסוכן ולבסוף- כלב שנשך וגרם לנזק וגילו מעל גיל שלושה חודשים.

תקנון פיקוח ממשלתי על כלבים מסוכנים

החזקת כלב המוגדר על פי תקנון הפיקוח הממשלתי על כלבים מסוכנים כמסוכן, זוהי עבירה על החוק כל עוד הבעלים לא עומד בקריטריונים הנדרשים ממנו. בשנת 2004, לאחר מעורבות גזעי כלבים מסוימים בשורת תקיפות של בני אדם שאחת מהן הסתיימה במוות של ילדה בת 4 (על ידי אמסטף), נערכו בתקנות המדינה שינויים והגבלות חדשות בכל הקשור להחזקה, ייבוא וגידול של כלבים מסוימים הנחשבים מסוכנים.

אישורי ייבוא כלבים מסוכנים

למייבאים כלבים הנחשבים תחת החוק למסוכנים קיימות הגבלות ודרישות רציניות בהן הם מחויבים לעמוד. בראש ובראשונה על המייבא להיות בן 18 ומעלה- הגבלה הנדרשת בכל פעולה הקשורה לכלבים מסוכנים. בנוסף על המייבא להמציא מסמכים המעידים על כך שהכלב המדובר היה אצל בעליו הקודמים למשך תקופה אשר לא תרד משנה אחת ושישה חודשים. כמובן שעל הכלב או הכלבה המועמדים לייבוא לעבור עיקור או סירוס.

חוק בישראל: אחזקה של כלב מסוכן

כשמדובר בהחזקת כלב מסוכן, החוק בישראל מציב מספר הגבלות שאדם שמחזיק כלב מסוכן ועובר עליהן יועמד לדין וייקנס או אפילו ייאסר. ככלל, כל בעל כלבים המוגדרים מסוכנים חייב להיות בוגר מעל גיל 18. אם מוחזק כלב מסוכן ברשות הפרט, הוא חייב להיות מוגבל למתחם סגור בצורה בה לא יוכל לצאת, שלט אזהרה חייב להיות תלוי ואם נוכח אדם שגילו פחות מ-16 שנים, על הכלב חייב להיות זמם. ברשות הרבים, על הכלב חייב להיות זמם בכל עת וכן רצועתו לא תהיה ארוכה משני מטרים.

חובת עיקור / סירוס של כלבים מסוכנים

על פי החוק הישראלי, על כל כלב או כלבה המוגדרים כמסוכנים וגילם מעל גיל שישה חודשים, לעבור ניתוח עיקור או סירוס בהתאם למין הכלב. במידה ולבעל הכלב יש אישור המאפשר לו להחזיק כלב מסוכן לא מסורס או כלבה מסוכנת לא מעוקרת, הנ"ל מחויב למנוע מאותו כלב\ה הזדווגות עם כלבים אחרים. ככלל, החוק אוסר להרבות כלבים מסוכנים בישראל.

עונשים על מסירה / מכירה של כלב מסוכן

אז מהם העונשים על פי החוק בישראל על מכירה או מסירה של כלב מסוכן?
אסור למכור או למסור כלב מסוכן בארצנו למעט מקרים מאוד ספציפיים וביניהם מסירת הכלב לכוחות הביטחון או לווטרינר העירוני. מכלאה שקיבלה אישור וטרינר עירוני או אדם שקיבל אישור שכזה (כל עוד אין פגיעה בחוק או אפשרות מסירה לכוחות הביטחון), גם להם מותר לקבל כלב המוגדר מסוכן. מלבד אלה, כל אדם שימסור או ימכור כלב מסוכן בישראל עלול להיקנס בסכום שקלים גבוה מאד ואף להיענש במאסר (עד כשנה).

מה קורה אם ננשכת על ידי כלב מסוכן?

אם חלילה ננשכתם על ידי כלב מסוכן או בכלל, בראש ובראשונה, יש לגשת לטיפול רפואי כמה שיותר מהר. יש למצוא את בעל הכלב על מנת שיוכלו לבדוק את מצבו הרפואי של הכלב והאם הוא נגוע בכלבת או לא. כמו כן, יש לקחת את פרטי בעל הכלב להתחשבנות עתידית ותביעה משפטית (אם חפצכם בכך). בתי המשפט (לרוב לתביעות קטנות) מתדיינים בכל מקרה לגופו ואם ננשכתם על ידי כלב מסוכן, ככל הנראה ההשלכות יהיו חמורות יותר כלפי הכלב ובעליו.

מה קורה אם לשכן שלך יש כלב מסוכן

אם לשכן או למישהו בסביבתכם יש כלב מסוכן או שמא הוא מחזיק כלב העלול להיות מסוכן, יש לדווח לרשויות שכן קיימת האופציה לפיה בעל הכלב מחזיק בו בצורה לא חוקית. על כל מקרה, יש לפתוח עין באם הכלב חובש זמם, רצועתו תקינה ואם בכלל בעליו קושר אותו ברצועה.


עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות