כלבים

סאלוקי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת סאלוקי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב סאלוקי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

מאלפת כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים בכירה ומוסמכת ריכזה עבורכם טיפים חשובים לאילוף כלבים לפי סוג הכלב. היכנסו עכשיו ללמוד עוד אודות אילוף סאלוקי

היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

סאלוקי
Saluki

סאלוקי

כנראה הגזע הביתי הכי עתיק שקיים בימינו, הסאלוקי הוא גזע טהור שההיסטוריה שלו יכולה ללכת אלפי שנים אחורה והד.נ.א שלו מזהה אותו כאחד הגזעים הראשונים שבאו מן הזאבים. נערץ מאוד בשל יופיו ומהירותו, הסאלוקי נדד במהלך ההיסטוריה באזורים המדבריים והשונים של המזרח התיכון וכתוצאה מכך, סוגים שונים של הגזע (בעיקר בצבע הפרווה) נמצאים בסביבותינו היום. למרות שהגרייהאונד מחזיק בשיא המהירות לכלבים (72 קמ"ש), אומרים שהסאלוקי מהיר מכך (77 קמ"ש) וזהו דבר שלא ניתן לבדיקה כיוון שלגזע המיוחד הזה אין משיכה לארנבות מכאניות ומסלולי ריצה.

סאלוקי - מקור הגזע והיסטוריה

"הכלב המלכותי של מצרים" נחשב לגזע ותיק ושמו ניתן לו על שם העיר "סאלוקי" שעכשיו כבר נבלעה מתחת לחולות. גופות כלבים נמצאו חנוטות במומיות כמו הפרעונים עצמם וציורים של הגזע היו קיימים כבר משנת 2100 לפני הספירה. קדושים למוסלמים, כלבים אלו לא היו מוצעים למכירה אלא כמתנה. הסאלוקי נקרא גם "כלב ציד ערבי" או "גרייהאונד פרסי" ועל פי המראה, הוא כנראה קרוב של גזע עתיק נוסף: כלב הציד האפגני. תפקידו של הסאלוקי היה לצוד שועלים, צבאים וחיות מהירות אחרות.

סוג הכלב סאלוקי שייך לקטגוריות:

סאלוקי - נתונים ומאפיינים

כלב מלא חן, אצילי ומלכותי, הסאלוקי גבוה ורזה עם פרווה דקה וקצרה אך ארוכה ומלאת נוצות באזור האוזניים והזנב. רגועים ועדינים, מלאי חיבה אך לא מפגיני רגשות גדולים. גזע שבדרך כלל נקשר לבנאדם אחד, ומסתדר טוב מאוד עם ילדים בוגרים ועדינים שמכבדים כלבים. גובהם הממוצע של כלבי הסאלוקי נע בין 58 ל- 71 ס"מ ומשקלם הממוצע נע בין 13 ל- 30 ק"ג.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף סאלוקי

גזע רזה ועדין מדי על מנת לעבור אילוף קשוח ונוקשה, יש להיות עדינים ורגועים אך בו זמנית עיקשים ועקביים. הסאלוקי מעט כנוע כלפי בני אדם וכלבים אחרים, על כן הוא מאבד ריכוז לעתים והוא צריך בעלים שיהיה מנהיג על מנת שירגיש בטוח בסביבתו. הצייד המצרי אינו כלב אגרסיבי אך הוא בנוי מיום היוולדו לתפוס ולהרוג חיות שהן לא כלבים. אין לדכא יצר זה, אך יש לשמור שלא יתקוף חיות מחמד קטנות בסביבת הבית.

טיפוח כלבים - סאלוקי

קל לטפח את הפרווה הנקייה מריח- כלבים. יש להבריש מדי פעם את הפרווה ובמיוחד את החלקים הארוכים שלה. יש לבדוק לעתים קרובות את ניקיון האוזניים שכן הן צוברות לכלוך. הכלב המלכותי של מצרים משיר את פרוותו בצורה ממוצעת.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב סאלוקי

כלב בריא מאוד בדרך כלל. הסאלוקי רגיש למחלות עיניים גנטיות וגידולים, והוא עלול להיכוות בקלות בשמש (במיוחד על האף). על כן יש לדאוג לאזורים מוצלים שיקלו על הסאלוקי. תוחלת החיים הממוצעת של הגזע נעה בין 10 ל- 12 שנים.

סאלוקי - אוכל ציוד ומשחקים

לסאלוקי קשה לחיות בתוך הבית והוא חייב מרחבים לריצה. הכלב חייב לישון בבית ולא רצוי שישהה באזורים חמים מאוד. אתלט מלידה שצריך המון ריצות ומשחק. כלב עצמאי שיברח אם ישחררו אותו מרצועתו באזור לא מתוחם ומגודר.

ציונים עבור כלב סאלוקי

גידול בדירה: 3 - חייב חצר
ידידותי לילדים: 7 - טוב לילדים אם הם טובים איתו
מתאים לאילוף: 7 - דרוש אילוף עדין ומתמיד
כלב שמירה: 6 - לא כלב שמירה אך מגונן על משפחתו
טיפול וטיפוח: 9 - קל מאוד לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 6.5


(1)  שלום למומחים, יש לי כלבת סלוקי מעורבת בבית בת 10 חודשים. אני ואשתי עובדים כל יום מלבד יומיים בשבוע שהיא נמצאת איתה בבית, לכן הכלבה בד"כ נשארת 8 שעות בממוצע לבד בבית. ידוע לנו שהכלבה צריכה להוציא אנרגיות ואנחנו משתדלים כמה שיותר לצאת איתה ולשחרר אותה לרוץ, אבל לכלבה יש כמה בעיות משמעת קשות 1. הכלבה לא מפסיקה לאכול לנו את הנעליים, יש לנו נזקים גדולים עקב כך ולא נשארו לנו כמעט נעליים. אנחנו קונים לה כל הזמן עצמות וצעצועים אבל מלבד ההתעסקות איתם היא מתעקשת להרוס נעליים. איך גורמים לה להפסיק? 2. כשאנחנו משחררים את הכלבה בפארק היא כל הזמן מחפשת לאכול דברים מהרצפה/דשא, בעיקר צואה של כלבים אחרים וגם מתפלשת בצואה לעתים קרובות. ניסינו בעדינות לגרום לה להפסיק וגם במרות ועקשנות אך לשווא. האם יש דרך לעצור את התופעה? זה מאוד מתסכל אותנו. 3. הדבר האחרון הוא שכשאנחנו משחררים אותה וקוראים לה לחזור היא לרוב לא ממושמעת וכשמתקרבים אליה היא בורחת בכוונה. לפעמים יכולה לקחת שעה עד שתופסים אותה ואז אנחנו קצת צועקים עליה כדי שתלמד אבל בינתיים זה לא עוזר כל כך וזה נורא מעצבן. היינו שמחים לקבל טיפים קטנים בנושא. תודה רבה, רותם ומאור.       מ. זוהר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
בנוגע ללעיסת הנעליים צריך לבדוק האם הדבר נובע משיעמום וחוסר פעילות גופנית או מתוך חרדת נטישה, הטיפול לשניהם יכלול תיחום אבל אם מדובר בחוסר פעילות אין ברירה וצריך להתחיל להזיז את עצמנו יותר. כלב בריא תמיד ינסה לחפש שאריות אוכל וצואה כאשר ניתנת ההיזדמנות, הדבר הנכון לעשות הוא קודם כל לא לשחרר את הכלבה כל עוד אין לנו שליטה אבסולוטית איתה ולמעשה עדיף לא לשחרר את הכלבה כלל במקומות שאינם מתוחמים בגדר. הדרך לטיפול בשתי הבעיות (אכילה מהריצפה ובריחה) היא על ידי עבודה צמודה עם מאלף והתאמת כלי האילוף לכלבה.

(2)  איזה מזון מומלץ לסלוקי?       י. מ

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
ישנם המון סוגי מזון איכותיים בשוק אשר יתאימו לכלבך. הכי חשוב להקפיד על כמות ההאכלה המומלצת בגב האריזה.

(3)  הסלוקי שלי כל היום ישן וגם כשאני לוקחת אותו לגינת כלבים פעם ביום לפחות הוא יושב בצד ולא עושה כלום. הוא תוקפן לזרים ולכלבים אחרים ולא נעים באופן כללי. מה כדאי לעשות כדי לטפל בזה?       י. חפץ

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
סלוקי ידועים באהבתם הרבה לרביצה ומנוחה בבית למרות גופם הבנוי למהירות. חוסר ההתלהבות של הכלב מגינת הכלבים הינו דבר מוכר וצפוי היות והגינה לא מעניינת אותו מבחינת ריחות ולא מאפשרת לו להוציא מרץ כמו שסלוקי צריכים, יתכן שחלק מהסיבות לתוקפנות שלו נובעת מצבירת תיסכולים ועודף אנרגיה. הייתי מציע שתתחילי להריץ את הכלב כשאת רוכבת על אופניים ולא יזיק לחפש פארק או שדה מרוחקים שם הוא יוכל לתת ביטוי ליכולת הריצה היחודית שלו. בנושא התוקפנות, חשיפה הדרגתית בעזרת בעל מקצוע היא דרך הפעולה המומלצת ביותר אך גם דבר זה לו מבטיח שהכלב יהפוך לחברותי וחברתי.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות