כלבים

רועה דרום רוסי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת רועה דרום רוסי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב רועה דרום רוסי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

רועה דרום רוסי
South Russian Owtcharka

רועה דרום רוסי

רועה דרום רוסי הוא כלב רועים גדול בעל פרווה לבנה וארוכה מאוד (בערך 12 ס"מ אורך). ניתן לומר שאבותיו של הגזע נמצאו באזור קרימאה שבין הים השחור לים אזוב. כלב בעל גוף מסיבי, ראש מוארך והתנהגות חביבה שמתאפיינת באופי עצמאי מאוד שמסתגל די בקלות לכל תנאי מזג האוויר.

רועה דרום רוסי - מקור הגזע והיסטוריה

להיסטוריונים יש דעות וגרסאות שונות לגבי מוצאו המדויק של הרועה הרוסי. חלק מאמינים שהרוסי פותח מגזע של כלבים סלביי,ם שהיו משמשים כשומרים ורועים לפני יותר מ- 6000 שנים. גרסה אחרת מצדדת בסיפור שהרוסי הוא בעצם צאצא של גזע באירופה בשם "רועה אוסטרי" החולק עימו את אותה הפרווה וישנם עוד מספר גרסאות ודעות שלא אוששו עד היום מלבד פרט אחד חשוב: הרועה הדרומי הוא צאצא ישיר של הזאב. גולגולותיהם של השניים כמעט זהים לחלוטין, מלבד סטייה קלה שנוצרה כנראה עקב אזורי מחייה שונים עם השנים.

סוג הכלב רועה דרום רוסי שייך לקטגוריות:

רועה דרום רוסי - נתונים ומאפיינים

כלב גדול, רזה ובעל מבנה עצמות מסיבי מאוד, פרוותו בהירה, עבה, ארוכה, כפולה ומגנה עליו מפני תנאי מזג אויר קיצוניים למיניהם. כלב מגונן מאוד ובעל אופי עצמאי ועל כן הוא יגיב בצורה שלילית במצבים לחוצים ולא נעימים. בתור כלב הגנה, הרוסים נוטים לגונן על עצמם, על משפחתם, על ביתם ואפילו על השטח שמקיף את ביתם, על כן יש ללמד אותם לא להיות אגרסיביים כלפי זרים. הרועים הרוסים מגיעים לגובה מינימאלי של 65 ס"מ (נקבה- 62) ולמשקל ממוצע של כ- 49 ק"ג.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף רועה דרום רוסי

הרוסי דורש בעלים שיראה מנהיגות חזקה, בטחון עצמי ועקביות מלאה. אם הבעלים לא יראה שליטה על שומר העדר, הוא עלול להפוך מאוד דומיננטי כלפי זרים וכלבים אחרים. הרועה הדרום רוסי הוא לא גזע שדורש יותר מדי תשומת לב וכדומה אך הוא כן צריך בעלים עם ראש טוב וניסיון עם כלבים ובמיוחד כלבים מהסגנון הזה.

טיפוח כלבים - רועה דרום רוסי

לא קל לטפח את הפרווה הכפולה והארוכה. הרועה הרוסי דורש הברשות וסירוק עם מברשת קשיחה על בסיס יומי. יש להתייעץ ורצוי גם להגיע מדי פעם למכון טיפוח מקצועי לכלבים בנוגע לגיזום הפרווה. הרועה הדרום רוסי משיר את פרוותו בצורה ממוצעת עד כבדה במיוחד בעונת הנשירה.

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

הכל אודות טיפול וטיפוח כלבים לבנים. איזה סוג מברשת כדאי להתרת קשרים ובחירת שמפו לכלב לבן.
למאמר המלא


טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

לא פעם אנו נתקלים בכלבים לבנים כגון: מלטזים, שמתחת לעיניים נראים הפרשות חומות ולא אסתטיות. במאמר זה, נתמקד בבעיות עיניים נפוצות והטיפול בהם.
למאמר המלא


מחלות נפוצות וטיפול - כלב רועה דרום רוסי

בריא באופן כללי, הרועה הרוסי רגיש למחלות גנטיות כמו כל הכלבים וכמו כן, רגיש גם להיפ-דיספלסיה (מחלת ירכיים) ולבעיית עיניים חשוכת מרפא הגורמת לעיניים לאבד עם השנים (בחלק מהמקרים יותר, בחלק פחות) את היכולת לראות אור ובסופו של דבר גם לאבד את הראייה. תוחלת החיים הממוצעת של הרועה הדרום רוסי נעה בין 9 ל- 11 שנים.

כלב רועה דרום רוסי - אוכל ציוד ומשחקים

הרועה הרוסי לא יכול להסתדר בתוך בית והוא חייב חצר בגודל ממוצע לפחות, כיוון שהוא רגיל לחוות ומקומות פתוחים לרוץ בהם. חשוב מאוד שהרועה הרוסי יישאר בכושר ועל כן, יש להוציא אותו הרבה מאוד להליכות ארוכות, ריצות והרבה משחקים ואם הדבר אפשרי, לתת לו לעשות את עבודתו כרועה העדר.

ציונים עבור כלב רועה דרום רוסי

גידול בדירה: 1 - חייב חצר
ידידותי לילדים: 8 - אוהב ומגונן כלפי ילדים
מתאים לאילוף: 7 - ניתן לאילוף, דרושה עבודה
כלב שמירה: 9 - מתפקד ככלב שמירה טוב מאוד
טיפול וטיפוח: 4 - קצת קשה לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 6

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות