כלבים

כלב צאן אנגלי עתיק


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת כלב צאן אנגלי עתיק

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב כלב צאן אנגלי עתיק שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

כלב צאן אנגלי עתיק
Old English Sheepdog

כלב צאן אנגלי עתיק

כלב אנגלי עתיק זה, נוהג לעסוק ברעיית כבשים ומשמש גם כחיית מחמד טובה. ידוע ומוכר בזכות פרוותו המדובללת שמסתירה את פניו ועיניו. בארצות בהן העניין חוקי, נהוג לגזוז את זנבו של האנגלי בצעירותו, לצורת כדור ועל כן כינויו הוא "בוב-טייל". למרות שאין העדפה ספציפית לכלבים עם או בלי זנב, "מועדון הכלבים האמריקאי" שאחראי על רישום גזעים בארצות הברית, מחשיב רק את הכלבים קצוצי הזנב ככלבי צאן אנגליים גזעיים.

כלב צאן אנגלי עתיק - מקור הגזע והיסטוריה

ישנן מספר תיאוריות בנוגע למוצאו של האנגלי העתיק. אחת אומרת שהוא צאצא של גזע הברבון וצייד הצבאים הסקוטי, השנייה אומרת שהוא קרוב של הבריארד והברגמסקו והשלישית קושרת את האנגלי לגזע רוסי פרוותי המכונה "אווטשר". הגזע פותח במערב אנגליה על ידי חוואים שרצו כלב מהיר שיוכל להוביל את העדרים אל השווקים ובמאה ה-19, הגזע היה פופולארי מאוד באזורים החקלאיים של אנגליה.

סוג הכלב כלב צאן אנגלי עתיק שייך לקטגוריות:

כלב צאן אנגלי עתיק - נתונים ומאפיינים

כלב גדול ושרירי, בעל צורה מרובעת ופרווה פרועה ומדובללת שמכסה את פניו ובדרך כלל מגיעה בגוונים של שחור, גוון כחלחל ולבן. לפני כמה דורות, נחשב הגזע איום ולא נאמן, אך עם השנים נעלמו המאפיינים השליליים של האנגלי וכיום ניתן להתייחס אליו כדובי עדין ואוהב שמסתגל בקלות לחיי משפחה. האנגלי אוהב לשחק והוא חכם ומגונן כלפי המשפחה והילדים. גובהו הממוצע של כלב הצאן העתיק עומד על כ- 59 ס"מ (נקבה- 51) ומשקלו מגיע לממוצע של 29 ק"ג (נקבה- 27).

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף כלב צאן אנגלי עתיק

האנגלי העתיק הינו רועה מלידה, כך שלפעמים הוא מפתח הרגל בו הוא מנסה לרעות את בני משפחתו ובעיקר את הילדים בשל גודלם, אך מעבר לכך הם מושלמים עם ילדים. הרועים אוהבים להיות בקרבת הבית והם רובצים על הספה שעות רבות. לאנגלי ראש משלו ולפעמים הוא נוטה לא לציית לחוקים או ללכת לפי דרך שנראית לו טובה יותר, על כן יש להיות נוקשים ועקביים במהלך האילוף.

טיפוח כלבים - אילוף כלב צאן אנגלי עתיק

יש צורך בטיפול מתמיד בפרווה הארוכה ואם לא מסרקים אותה לפחות חמש פעמים בשבוע, ייווצרו קשרים ועלולים להופיע טפילים ובעיות עור. יש לגזור בעדינות קשרים ואם אין תכניות לרשום את הכלב לתצוגות או תחרויות, מומלץ לגלח את הפרווה פעם בחודשיים במכון טיפוח מקצועי לכלבים. חשוב מאוד לא לגלח את הראש והזנב ולשים לב שלא לגלח את הפרווה צמוד לעור, מה שיכול לגרום לדלקות ובעיות שונות לעור. כלב הצאן העתיק משיר את פרוותו ברמה כבדה ובעיקר באביב.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב צאן אנגלי עתיק

גזע בריא בדרך כלל, אך ישנם כלבים הרגישים להיפ-דיספלסיה (מחלת ירכיים), לקטרקט (בעיית עיניים) ולבעיית דם הפוגעת בכלבים. תוחלת החיים הממוצעת של כלב הצאן האנגלי העתיק נעה בין 10 ל- 12 שנים.

כלב צאן אנגלי עתיק - אוכל ציוד ומשחקים

האנגלי העתיק יכול לגור בתוך הבית, בתנאי שהוא יוצא הרבה והוא הכי ייהנה בחצר בינונית. כלבים אלו פותחו על מנת לעבוד והם נהנים מריצות ארוכות ומשחקים. חשוב מאוד לצאת עם הרועה האנגלי להליכה ארוכה לפחות פעם אחת ביום.

ציונים עבור כלב צאן אנגלי עתיק

גידול בדירה: 7 - רצוי גינה
ידידותי לילדים: 9 - מעולה עם ילדים
מתאים לאילוף: 6 - קצת אדיש אך ניתן לאילוף
כלב שמירה: 6 - לא שומר אך מגונן על משפחתו
טיפול וטיפוח: 3 - קשה מאוד לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 6

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות