כלבים

כלב הרים פירנאי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת כלב הרים פירנאי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב כלב הרים פירנאי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

כלב הרים פירנאי
Pyrenean Mountain Dog

כלב הרים פירנאי

כלב הרים פירנאי , הידוע גם כפירנאי או פירנאי ענק, הינו גזע עתיק שתפקידו היה בעיקר לשמור על עדרים של כבשים, כניסות לטירות וכדומה. במשך מילניום נעזרו הבאסקים, ששכנו באזורי ההרים הפירנאים שבין צרפת לספרד, בכלבים אלו. כמו כן, שימש כלב ההרים הפירנאי ככלב הרשמי של החצר המלכותית הצרפתית. כלב רציני, רגוע בדרך כלל ונאמן למשפחתו.

כלב הרים פירנאי - מקור הגזע והיסטוריה

צאצא של הקובז ושל המרמנו- אברוזסה, הפירנאי נחשב בימינו כקרוב המשפחה האריסטוקראטי של הסן- ברנרד. ישנן ראיות לפירנאי ענק עוד מ- 1800 לפני הספירה ולמרות שרשמית הוא פותח באירופה, יש הטוענים שהגזע פותח עוד לפני כן באסיה או סיביר. באירופה, נשאר הגזע באזורי ההרים עד ימי הביניים כאשר באותה תקופה (מאה ה- 17) זינקה רמת הפופולאריות של הכלב אצל אצילים צרפתים, שם שימש ככלב שמירה בעל פרווה עבה וקולר מאיים שסימן את הגזע בימים ההם.

סוג הכלב כלב הרים פירנאי שייך לקטגוריות:

כלב הרים פירנאי - נתונים ומאפיינים

כלב גדול ושרירי בעל פרווה כפולה, חלקה (לעתים גלית), בצבע בהיר ועמידה לתנאי מזג אויר קשים. הפירנאי הענק מסור למשפחתו ברמה של הקרבה עצמית ואם לא מגורה על ידי גורם חיצוני מטריד, הוא מאוד רגוע ושליו. צייתן, עדין ומלא חיבה, הפירנאי טוב עם ילדים, במיוחד אם גדל איתם והוא בעל אופי עצמאי מאוד. גובהו הממוצע של הפירנאי הענק נע בין 69 ל-81 ס"מ (נקבה 63-74) ומשקלו מגיע למינימום של 45 ק"ג (נקבה- 38).

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - כלב הרים פירנאי

כלב מאוד מסור וצייתן ועל כן נחשב קל יחסית לאילוף. לפירנאי טבע עצמאי ולכן הוא עלול לנסות ולקחת פיקוד על בעלים חסרי בטחון ולהפוך עקשן וטריטוריאלי. על הבעלים להיות נוקשה אך רגוע, מלא בטחון ועקבי באילוף הכלב, ולקבוע חוקים שלהם צריך הכלב לציית.
יש להיות סבלני בזמן האילוף, שכן חלק מכלבים אלו עלולים להיות קצת קשים.
יש לאמן את הפירנאי להיות כלב ממושמע ולהתנהג יפה בחברת זרים. הוא בדרך כלל מסתדר טוב עם חיות אחרות ואוהב חתולים.

טיפוח כלבים - כלב הרים פירנאי

יש להבריש ולסרק באופן קבוע את הפרווה החיצונית אשר לרוב נשארת במצב טוב. בעונת הנשירה, יש לדאוג יותר לשכבת הפרווה הפנימית של הפירנאי. בכללי, קל לטפח את הפרווה החיצונית אך פעם בשנה, הפירנאי הענק משיר את פרוותו ברמה כבדה מאוד.

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

הכל אודות טיפול וטיפוח כלבים לבנים. איזה סוג מברשת כדאי להתרת קשרים ובחירת שמפו לכלב לבן.
למאמר המלא


טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

לא פעם אנו נתקלים בכלבים לבנים כגון: מלטזים, שמתחת לעיניים נראים הפרשות חומות ולא אסתטיות. במאמר זה, נתמקד בבעיות עיניים נפוצות והטיפול בהם.
למאמר המלא


מחלות נפוצות וטיפול - כלב הרים פירנאי

בריא בדרך כלל. הפירנאי רגיש לבעיות גנטיות, היפ-דיספלסיה (מחלת ירכיים) ועלול לפתח בעיות עור במזג אויר חם מאוד, על כן רצוי שיהיה באזורים קרירים יותר בקיץ. גזע זה נוטה לנבוח הרבה וחלקם מריירים הרבה. תוחלת החיים הממוצעת של כלב ההרים הפירנאי עומדת על 10 שנים.

כלב הרים פירנאי - אוכל ציוד ומשחקים

הפירנאי מסתדר מעולה עם חיי משפחה, אך הוא חייב להתגורר בבית עם חצר בינונית- גדולה. הגזע לא פעיל בפנים הבית ואם אין גינה, הוא חייב לצאת הרבה פעמים להרבה ריצות והליכות ארוכות. בגיל צעיר יותר, לכלבים יש נטייה לברוח, אז אם אין שטח מתוחם שניתן לשחרר בו אותם, רצוי לא להוריד להם את הרצועה במהלך טיול ואם אפשר, לטייל באזורים קרירים יחסית.

ציונים עבור כלב הרים פירנאי

גידול בדירה: 4 - קשה. כלב הרים פירנאי חייב גינה או שטח בו יכול לרוץ
ידידותי לילדים: 8 - בעיקר אם גדל איתם
מתאים לאילוף: 8 - טוב לאילוף
כלב שמירה: 10 - כלב שמירה מטבעו
טיפול וטיפוח: 5 - דרושה עבודה בטיפוח הכלב

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 7


(1)  הכלב (פירנאי מעורב)לא מתקשר טוב עם כלבים לפעמים מפחד מכלבים ולפעמים מנסה לתקוף איך אפשר לעזור לו       י. ליאור

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
צריך להיפגש עם מאלף ולאבחן את הבעיה.

(2)  היי אימצתי כלב פירנאי מעורב בן שנה וחצי מצער בעליי חיים....הבאתי אותו הבייתה והוא נשך אותי לא חזק פעמיים...מה אפשר לעשות ?       ס. פרבר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כלב שנשך מחייב איבחון וליווי של מאלף ולא ניתן לייעץ בשלט רחוק!

(3)  יש לי כלב פירנאי בן 8 חודשים.האם לא מאוחר לאלפו ? האם יגדל עוד הרבה ?       א. תורגמן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
קשה לדעת כמה הכלב עוד יגדל אבל סביר להניח שהוא לא סיים את תהליך הגדילה שימשך עד סביבות גיל שנה וחצי. תמיד אפשר לאלף אבל השאלה היא לאיזו מטרה?

(4)  שלום קיבלנו לפני כמה ימים 2 גורים בני חודשיים מעורבים- האמא רועה פירנאי גזעי והאבא רועה קווקזי גזעי. שתיהם נקבות. כרגע בגיל קטן הם נחמדות אחד מהם יותר עדינה וממושמעת מהשניה. התנאים של הבית שלנו הם בית עם ילדים קטנים ממש. שטח גדול מסביב לבית פרטי, צריכים את הכלב(ים) לצרכי שמירה. (אנחנו גרים במקום עם בעיות בטחוניות) קראתי אנפורמציה על רועה קווקזי ונבהלתי. הוא נשמע כלב ענק ותקיף. אנחנו אנשים עדינים מטבענו ולא מנוסים עם כלבים. הפרינאי נשמע יותר טוב, אבל הם מורבים אז איך אפשר לדעת את האופי שלהם... האם לפי התנאים שלנו זה מתאים לנו סוג הכלב הזה? אני מאוד חוששת וגם פחדנית מטבעי        ר.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אין דרך לדעת מה יהיה האופי שלהם ללא מבחני אופי שיבוצעו על ידי מאלף ואין שום דרך לדעת האם הן מתאימות לכם. בנוסף חשוב להבין שלצפות מכלב להיות כלב שמירה מצוין ובמקביל שיהיה ידידותי לבני הבית דורש עבודה ותירגול, כמו כן קרוב לוודאי שהכלב לא ידע להבחין בין "איש רע" מזדמן לבין חבר או בן משפחה.

(5)  יש לי כלבה פירנאית בת 6 מעוקרת. מאוד רכושנית ותוקפנית כלפי כלבים בחוץ (בעיקר נקבות), בעיה שהיא תוקפנית גם כלפי הילדים שלי(במיוחד כלפי הילדה בת 8) - היא נושכת חזק לפעמים בלי אזהרה. בזמן אחרון אני מפחדת להשאיר אותה עם הילדים ונועלת אותה כשאני לא בבית. פנינו למאלף אך ללא תוצאה ממשית       ל. חן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
המצב המתואר הינו דרמתי ודורש טיפול מיידי!!! צרי קשר במהרה עם מאלף באזור מגורייך!

(6)  שלום, יש לי זוג כלבי פירנאי מעורבים בני שנתיים בערך (אמא פירנאי-כנעני , אבא לברדור ריטריבר - כנעני אבל הם נראים ומתנהגים כמו פירנאי) הכלבים קשורים ביחד בתור כלבי שמירה במשתלה מגיל צעיר, כשאני מפריד אותם בכדי לצאת לטיולים או כשאני עוזב אותם לאחר טיול הם משתגעים, מייללים ונובחים, אני לא יכול לקחת אותם ביחד לטיול בגלל שהם כלבים חזקים ולאחרונה נפצעתי במהלך טיול איתם, ניסיתי לשחרר אחד מהם בטיול וללכת עם אחד קשור ברצועה, זאת נראת השיטה הכי טובה כי הם לא בורחים אבל הכלב המשוחרר תוקף כלבים אחרים, אז אני לא יכול ללכת עם שניהם, וכשאני מפריד אותם היללות מפריעות ללקוחות ולתושבים בסביבה. האם יש דרך שבה אני יכול למנוע מהם לנבוח וליילל כשהם מופרדים ? (שכחתי לציין שהכלבים הם אחים וכמובן שיש בניהם קשר חזק)        נ. שפיגל

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
בתהליכי אילוף לא קיימים קסמים. יש לך שני כלבים שלא הורגלו לבית מעולם, שלא מוציאעם מספיק אנרגיה ולא מקבלים גירוי פיזי ומנטלי ולא ציינת אם הם מסורסים - אם לא זו בעיה נוספת. בנוסף, יש להם הרגלי התנהגות כאלה לאורך שנתיים וגיבוי אחד מהשני. אם אתה רוצה לשפר את ההתנהגות שלהם זה אומר תהליך ארוך מאוד שידרוש השקעה של זמן רב. צריך להתחיל בסירוס ומשם להמשיך בשינוי שגרת היום של הכלבים בצורה קיצונית ועבודה של שעה ביום על משמעת ועוד שעה וחצי לפחות על גירוי פיזי ומנטלי ורק לאחר חודשים של תרגול יומיומי יהיו תוצאות במקרה כזה.

(7)  שלום, יש לי פירנאי מעורב בן שנה וקצת וכל הזמן שעובר כלב אחר מחוץ לבית הוא משתגע קופץ ונהיה תוקפני אבל שאני יוצא איתו לטיולים והוא רואה כלב הוא משחק איתו .. וגם בחורף אני לא יודע מה לעשות יש לו גג אבל אני חושב שקר לו אז כדאי לתת לו שמיכה או מזרון או שזה מיותר ?        ק. ביסון

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
יצר הטריטוריאליות אצל כלבי רועים פירנאים חזק מאוד בדרך כלל ולרוב זאת הסיבה לנביחות "והאגרסיביות". כאשר אתם מוציאים אותו לטיול הכלב כבר לא "עובד" בלשמור על השטח ולכן הוא נרגע. כל כלב שנמצא מחוץ לבית צריך שיהיה לו מחסה טוב שיגן אליו מהרוח, גשם, שמש וכל שאר תנאי מזג האויר.

(8)  יש לי פירנאי בן 6 שאומץ דרך עמותה, וכל מי שנכנס הבייתה הוא מגרגר ולפעמים חושף שיניים האם אפשר לשנות את זה       א. מאור

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
הפירנאי הוא גזע מאוד טריטוריאלי ובשל גודלו וכוחו מסוגל לגרום לנזק רב. ממליץ לתאם פגישה עם מאלף בהקדם האפשרי!

(9)  שלום רב, יש לי זוג פירינאים מעורבים. רציתי לדעת מה כמות האוכל הנדרשת ליום? תודה       נ. יוסף

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כמות האכלה של הכלבים תלויה בסוג האוכל שנותנים ובגיל ובמשקל של הכלב. צריך לקנות אוכל יבש של חברה מוכרת. על השק ניתן למצוא טבלה המציינת כמויות האכלה יומיות בהתאם לגיל ומשקל. מחלקים את הכמות היומית לשתיים ונותנים חצי בבוקר וחצי בערב, במידה ומדובר בכלב בוגר. אם מדובר בגור צעיר אז הוא צריך לקבל יותר ארוחות בהתאם לגילו. אם אתם לא בטוחים שאתם מאכילים כמויות נכונות ניתן לברר עם הוטרינר

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות