כלבים

דוברמן פינצ'ר


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת דוברמן פינצ'ר

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב דוברמן פינצ'ר שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

מאלפת כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים בכירה ומוסמכת ריכזה עבורכם טיפים חשובים לאילוף כלבים לפי סוג הכלב. היכנסו עכשיו ללמוד עוד אודות אילוף דוברמן פינצ'ר

היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

דוברמן פינצ'ר
Doberman Pinscher

דוברמן פינצ'ר

דוברמן פינצ'ר או בקיצור- דוברמן, הוא גזע של כלב ביתי נפוץ ביותר והוא ידוע כידידותי, אינטליגנט ונאמן ביותר. למרות שבעבר היה מוכר ככלב שמירה וכלב משטרה, כיום הדוברמן כבר לא עוסק במקצועות אלו. מכוני רבייה מקצועיים "הרגיעו" את המזג התוקפני שבעבר היה מקושר עם הדוברמן, והגזע המודרני נחשב אידיאלי ביותר לחברה וחיי משפחה.

דוברמן פינצ'ר - מקור הגזע והיסטוריה

פותח בגרמניה בשנת 1860, לפינצ'ר דוברמן ככל הנראה מקורות מפינצ'ר גרמני, רוטוויילר, גרייהאונד וטרייר ממנצ'סטר, וכל אלו יצרו את הגזע החלקלק והמאוד חכם.
לואיס דוברמן, שהיה גובה מסים בזמנו, נאלץ מתוקף התפקיד להסתובב באזורים שורצי שודדים ונבלים. נוכח העובדה שלדוברמן היה צורך בשומר ראש, הוא פיתח גזע שיוכל להתמודד עם מצבים מסוכנים.
לאחר שנקרא הכלב על שמו, הוא הפך להיט בתצוגה בשנת 1876.

סוג הכלב דוברמן פינצ'ר שייך לקטגוריות:

דוברמן פינצ'ר - נתונים ומאפיינים

אלגנטי, חזק וחכם מאוד, לדוברמן מבנה גוף בריא וראש מחודד ולובש כמעט את כל הצבעים. קל מאוד לאילוף, הדוברמן נחוש בדעתו, אסרטיבי וחסר פחד, אך עם זאת הוא לא מרושע כלל. הפינצ'ר דובי מאוד אוהב ונאמן למשפחתו ורוב הזמן מנסה להיות קרוב פיזית אל בני המשפחה. לדובים נוצר מוניטין של כלב אגרסיבי ומרושע וזהו כלל לא העניין, הדוברמנים מאוד מתוקים ויגנו על בעליהם בכל מחיר.
גובהו של הגזע נע בין 66 ל-71 ס"מ (נקבה 61-66) ומשקלו נע בין 30 ל-40 ק"ג.אילוף כלבים - אילוף דוברמן פינצ'ר

קל מאוד לאילוף, הדוברמן ממושמע מאוד ותמיד רוצה ללמוד.
על הבעלים להתמיד באימונים ולהציב חוקים וגבולות ברורים לגבי מה מותר ומה אסור.
תוך כדי האילוף, יש לדאוג לתת לדובי לשחרר אנרגיות, לרוץ ולשחק הרבה.
אין צורך ללמד את הדובי לשמור כיון שהוא כלב שמירה מלידה וזהו אינסטינקט טבעי עבורו. יש להתמיד ולשמור על קו ישר כי במקרים אחרים, הדוברמן עלול להיות קצת חוצפן ולדרוש יותר מדי.

טיפוח כלבים - דוברמן פינצ'ר

קל מאוד לטיפוח. יש לסרק לעתים את הפרווה החלקה והדקה ולרחוץ אך ורק במידת הצורך ולא לעתים קבועות. הפינצ'ר דוברמן משיר את פרוותו בצורה ממוצעת.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב דוברמן פינצ'ר

בריא בדרך כלל. ישנם סיכונים לבעיות גב עקב המבנה העגלגל של עמוד השדרה, הפרעות גנטיות בזרימת הדם והשמנה בגיל בוגר. כמו כן, הדובי רגיש להיפדיספלסיה (מחלת ירכיים) ובעיות לב, כך שמומלץ לבקר אצל הווטרינר לעתים קרובות ולפני אימוץ או רכישה.
יש האומרים שהדוברמן הלבן חולק גנים עם הנמר הלבן ומיד מקשרים מחלות שונות ובעיות בריאות הנפוצים בקרב כלבים לבנים (חירשות, עיוורון או נפש לא יציבה), דבר שלגמרי לא נכון. תוחלת החיים של הפינצ'ר דוברמן מגיעה עד ל-13 שנים.

דוברמן פינצ'ר - אוכל ציוד ומשחקים

יכול לחיות בתוך בית אך רצוי חצר. הדוברמן צריך לפרוק המון אנרגיה ועל כן יש לשחק איתו ולהוציא אותו הרבה. הדובי רגיש לקור קיצוני וצריך לישון בתוך הבית בלילות קרים.

ציונים עבור כלב דוברמן פינצ'ר

גידול בדירה: 7 - אפשרי אך צריך להוציאו הרבה
ידידותי לילדים: 10 - ידידותי ומגונן על כל בני הבית
מתאים לאילוף: 10 - כלב חכם מאוד
כלב שמירה: 10 - כלב שמירה מטבעו
טיפול וטיפוח: 8 - קל לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 9


(1)  למה הכלב שלי לפעמים לא מקשיב לי כשאני קורא לו פעם אחת?       ס. טיוקין

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כי הוא יכול

(2)  איך מטפלים בדוברמן אם מזג האוויר לא מאפשר להיות בחוץ הרבה זמן והבית יחסית קטן? האם ניתן להשאיר את הכלב בחצר עם רצועה ארוכה כאשר מזג האוויר טוב או רצוי ממש להפעיל את הכלב?       א.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
חובה להפעיל את הכלב בכל מזג אוויר. בהתחשב בעובדה שמדובר בגזע גרמני ובגרמניה יש חורף קצת יותר קשוח מישראל....

(3)  אני מעוניין לקנות גור דוברמן אבל שמעתי שיש לדוברמן הרבה מחלות אז אני לא יודע מה לעשות.. אתה מציע לי לקנות דוברמן ו אם קניתי מה הסיכוי שיהיה חולה        נ. נדב

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
דוברמן הוא גזע טוב כמו הרבה גזעים אחרים, לא ניתן לדעת מה הסיכוי שהכלב הספציפי שלך יהיה חולה בעתיד.

(4)  שלום אני רוצה לקנות או דוברמן או רועה גרמני אני רוצה שהוא יהיה כלב שמירה וגם כלב משפחה יש לנו תינוק בן שנתיים ועוד ארבע ילדים איזה כלב עדיף חשבתי גם על קאנה קורסו        

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
השילוב בין כלב שמירה לכלב משפחה מחייב בחירה של כלב לפי גנטיקה ועל סמך איבחון אופי, לא על בסיס מראה או העדפת גזע. ישנם הרבה מאוד שיקולים שונים שצריך לקחת כמו הוצאת אנרגיה, אימונים מסודרים ותירגולים שבועיים. התהליך לא קצר ודורש השקעה מרובה גם מבחינת זמן וגם מבחינה כלכלית. מומלץ ליצור קשר עם מאלף שמתמחה בנושא מאזור מגורייך לתיאום פגישה שבמהלכה תוכלו לבחור את דרך הפעולה המתאימה ואת הכלב המתאים.

(5)  יש לי שאלה - אם יש לי דירת שלוש חדרים בלי גינה או חצר ואני מעוניין לקנות גור דוברמן האם יהיה לו נוח בדירה כשיגדל?       נ. ליבין

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
גודל הדירה והעדרות החצר לא משנים כלל, כל עוד הכלב יזכה למספיק פעילות גופנית וגירוי מנטלי.

(6)  האם האוזניים של דוברמן צריכות להיות למעלה או למטה       

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
באופן טבעי אוזניי הדוברמן זקופות למחצית גובהן ואז נשמטות כלפי מטה.

(7)  הי, יש לי גורה בת 3 חודשים כשאני מנסה להוציא אותה לטיול היא מתיישבת ולא מוכנה לזוז! ניסיתי הכל, חטיפים, ליטופים אחרי שהיא מתקדמת קצת אבל נראה לי שלא הגיוני שבכל פעם אמשוך אותה (לא בחוזקה ממש טיפה עם הרצועה) מה עלי לעשות? תודה רבה !       ר.

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כאשר מלמדים גור ללכת בחוץ יש חשיבות גדולה לעוצמת התיקון, משך התיקון, תזמון מתן החיזוק החיובי וההקשר וההתניה שנוצרת אצל הכלב. כנראה שבמקרה הזה הייתה איזושהי טעות בדרך והגורה קיבלה חיזוקים חיוביים בזמן שהיא לא זזה במקום בזמן שהיא הולכת והיא הבינה הפוך. ממליצה לקרוא את המאמרים בנושא שנמצאים באתר ואם הבעיה נמשכת, לקרוא למאלף לצורך אבחון.

(8)  שלום אני רואי ויש לי דוברמן כחול בן 11 חודשים הוא אוהב לשחק ואנרגטי מאוד אך מתעייף מהר האם יש בעיה עם זה שהוא מתעייף מהר? תודה מראש משפחת זומר.       ר. זומר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
היות ואין לי מושג מה זה דוברמן כחול קשה לדעת מה באמת יש לך. בלי קשר כלבים מתעייפים מהר יותר כאשר חם וכושר הכלב תלוי בפעילות גופנית סדירה ולא בהשתוללות פתאומית

(9)  הכלב שלי (דוברמן) בן חצי שנה והוא הותקף הערב על ידיי כלב גדול ממנו. הכלב שלי שכבר שוקל 30 ק״ג לא הגן על עצמו ונכנס לפאניקה שזה דיי מובן ביחס לגילו לאחר שהצלחנו לנתק את הכלב התוקף מצווארו של הכלב שלי, כלבי רץ והתחבא מאחורי הספסל ניגשתי אליו וליטפתי אותו ונסיתי להוציא אותו מההלם ששרה בו. עד שלא כשכש בזנבו לא יצאתי מהגינה כדי שלא תיווצר טראומה. למרות זאת כל הדרך הביתה הוא משך אותי בהיסטריה וכשהגענו הביתה היה אפאטי לחלוטין. נסיתי לעורר אותו עם חטיף שהוא אוהב, לשחק איתו, הוא הראה עניין לשניה והלך לישון. אני מאוד חוששת שהוא יפתח טראומה מהחוויה הזו. אגב הוא נשרט קלות אבל מעבר לזה פיזית הוא בסדר.       י. ישראלי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
הטעות היחידה הייתה ללטף את הכלב אחרי הנשיכה, כשבפועל היה עדיף להתעלם מהנושא (אחרי שבדקתם שלא נגרם נזק) ולהמשיך כרגיל. יכול להיות שתיווצר התנייה אצל הכלב בין הגינה לבין סיטואציה לחוצה אבל לא בהכרח.

(10)  שלום רב, לגורת הדוברמן שלנו יש ריח רע ושטפנו אותה אבל זה לא עוזר יש משהו שיעלים את הריח?? אשמח לקבלת תשובות מהירות       א. גרוס

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
במקרים רבים ריח גוף חזק נובע מתזונה לא מתאימה או ממחלת עור. בשני המקרים מומלץ להתייעץ עם וטרינר לאיבחון וטיפול בבעיה.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות