כלבים

דוגו ארגנטינו


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת דוגו ארגנטינו

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב דוגו ארגנטינו שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

דוגו ארגנטינו
Dogo Argentino

דוגו ארגנטינו

דוגו ארגנטינו, מוכר גם כמסטיף ארגנטינאי או הכלב הארגנטינאי, הוא כלב משחק גדול, שרירי ולבן, שפותח בארגנטינו למטרת שמירה על משפחות מפני התקפות של פומות.
כמו כן יש לו היסטוריה של ציד, נחייה, לחימה ואפילו שירות צבאי ומשטרתי.
גזע זה היה ולצערנו עדיין פופולארי מאד בקרב מארגני ואוהדי קרבות הכלבים, במיוחד באזורי דרום אמריקה.

דוגו ארגנטינו - מקור הגזע והיסטוריה

הדוגו פותח בארגנטינה בשנת 1920 על ידי דוקטור נורס מרטינז, שרצונו היה ליצור כלב שישמש כמגן וצייד, אך יהיה טוב עם משפחות בו זמנית.
בשילוב של כלב קורדובה (כיום נכחד), דני ענק, בוקסר, מסטיף ספרדי, בולדוג, בול טרייר, פוינטר, כלב אירי ודוג דה בורדו, הצליח הדוקטור לא רק לענות על ציפיותיו הראשוניות אלא גם לפתח כלב המוכשר לנחייה, שירות צבאי ועוד. כיוון שלדוגו יש שם רע של לוחם אכזרי, הוא לא חוקי במדינות רבות.

סוג הכלב דוגו ארגנטינו שייך לקטגוריות:

דוגו ארגנטינו - נתונים ומאפיינים

שרירי, גדול, חזק, לבן ובעל הבעה מאיימת, פרוותו של הארגנטינו כה מיוחדת כך שהיא לא סופגת חום, אלא מסיטה אותו כלפי חוץ. כלב שמירה מצוין, אינטליגנט ונאמן למשפחתו, וטוב עם ילדים. בעל הלך רוח טוב, אך תמיד יש יוצאי דופן, כך שיש לנהוג עימו ביד קשה אך אוהבת. הארגנטינו צייתן, אך חובה לקבוע לו חוקים ברורים מאד. הדוגו טוב עם חיות אחרות, בתנאי שחי איתם מגיל צעיר. המסטיף הארגנטינאי מתנשא לגובה של 65 ס"מ בממוצע ומגיע למשקל ממוצע של כ-40 ק"ג.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף דוגו ארגנטינו

קל לאלף את הארגנטינו. גזע זה מאד חכם ומלא עוצמה כך שיש צורך באילוף מתמיד ונוקשה אך עם זאת אוהב. אופיו של הדוגו משתנה מכלב לכלב, יש כמה כנועים וצייתנים יותר ויש דומיננטיים ומנהיגים כך שחשוב ללמוד מהר את תכונותיו של כלבכם ולפעול בהתאם. חשוב להוות מנהיג להקה עבור הארגנטינו.
עם הבעלים המתאימים, גם הדוגו הדומיננטי ביותר יכול להפוך כנוע לבני אדם.

טיפוח כלבים - דוגו ארגנטינו

קל לטפל בפרווה הלבנה הדקה. לדוגו כמעט ואין ריח של כלב. יש לשים לב ולגזוז לעתים קרובות את ציפורניי הדוגו ארגנטינו, כיוון שקצב הצמיחה שלהן גבוה מהרגיל.
הארגנטינאי משיר את פרוותו בצורה ממוצעת.

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

הכל אודות טיפול וטיפוח כלבים לבנים. איזה סוג מברשת כדאי להתרת קשרים ובחירת שמפו לכלב לבן.
למאמר המלא


טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

לא פעם אנו נתקלים בכלבים לבנים כגון: מלטזים, שמתחת לעיניים נראים הפרשות חומות ולא אסתטיות. במאמר זה, נתמקד בבעיות עיניים נפוצות והטיפול בהם.
למאמר המלא


מחלות נפוצות וטיפול - כלב דוגו ארגנטינו

בכללי, הדוגו ארגנטינו הוא גזע בריא אך כמו כל הכלבים, גם גזע זה רגיש למחלות גנטיות. בעיות נפוצות כמו רגישות לקור, היפדיספלסיה (מחלת ירכיים) וחירשות- רצוי לקחת את הדוגו לבדיקת שמיעה אצל וטרינר כבר בימים הראשונים שלו בבית.
תוחלת החיים של הדוגו ארגנטינו נעה בין 10 ל-12 שנים.

דוגו ארגנטינו - אוכל ציוד ומשחקים

הדוגו יכול להסתדר עם חיים בתוך דירה או בית והכי נהנה בבית עם חצר בגודל בינוני לפחות. יש להוציא אותו לטיולים ארוכים וריצות. הארגנטינאי צריך לשחרר המון אנרגיה.

ציונים עבור כלב דוגו ארגנטינו

גידול בדירה: 6 - אפשרי עם הרבה טיולים
ידידותי לילדים: 7 - ידידותי אך מאיים
מתאים לאילוף: 6 - כלב מצוין לאילוף אך יש צורך בניסיון
כלב שמירה: 10 - כלב שמירה מטבעו
טיפול וטיפוח: 8 - קל לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 7.5


(1)  שלום,רציתי לשמוע את חוות דעתכם בדילמה שלי,אני רוצה לקנות דוגו ארגניטו ורציתי לדעת מה אתם חושבים על כך,אני רוצה להדגיש שאני רוצה את הכלב כחיית מחמד ופחות ככלב שמירה אני פשוט אוהב כלבים חזקים ופיזית עם מראה מאיים במיוחד דוגו(היה אותו לדודי בילדותי) .הייה לי בעבר בוקסר בערך שבע שנים האם הדוגו גם קל לאילוף כמו הבוקסר? תודה רבה לכם       א. אלקיים

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
היות ואסור להרביע את הגזע בארץ, לא קיים דוגו ארגנטינו גזעי!

(2)  לא מסתדר לי בזיווג, אשמח אם תעזרו לי לפתור את הבעיה.       ב. נסאר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
היות והדוגו ארגנטינו מחוייב להיות מסורס או מעוקרת ואסורים להרבעה..... כל מה שנשאר לי זה לייעץ לך לעקר/לסרס ולהפסיק לעשות שטויות מיותרות!

(3)  שלום, אימצתי כל בת דוגו בערך בת שנה שעברה התעללות והיא גם במשקל מאוד נמוך. היא מאוד חכמה ומבינה אבל יש איתה קושי אחד... כשעוזבת אותה לבד גם אם זה לפחות משעה היא מפזרת את קערת האוכל והשתייה בבית ועושה צרכים. היא יוצאת למספר טיולים ביום וזה לא שהיא מתאפקת יותר מידי זמן היא פשוט עושה דווקא....       א. חגבי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כלבים לא עושים דווקא! עצם העובדה שמדובר בדוגו ארגנטינו כבר מחייבת ליווי ואילוף על ידי איש מקצוע מיומן. בנוסף לזה האכלה נכונה תסייעה בחלק מהבעיה.

(4)  הכלב שלי הוא דוגו ארגנטינו מסוכן לפי החוק והוא פעם ניסה לתקוף את אורחיי וילדיי כיצד לנהוג איתו? חוץ מזה פעם ברחוב הוא ניסה לתקוף ילד קטן ולא הצליח אך קרע לו חתיכה מהמכנס כיצד לנהוג איתו? אשמח לקבל תשובה בהקדם אריק סורוץ בעל דוגו אגנטינו       א. סורוץ

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
בתור התחלה ללכת עם מחסום כמו שמחויב בחוק! כדי למנוע חזרה של מקרים מצערים והסתבכות מול רשויות החוק מומלץ לקרוא את "חוק הכלבים המסוכנים" ולתאם פגישה עם מאלף במהירות האפשרית.

(5)  אני מעוניין לקנבות דוגו ארגנטינו אבל יש לי מספר שאלות האם הדוגו ארגנטינו טוב עם ילדים ואנשים בכללי או שיש לו נטיות לאגרסיויות,האם הוא יכול לחיות בדירה ואם כן אז כמה טיוליום ביום הוא צריך וכמה זמן כל טיול, עד כמה קשה לאלף אותו או שהוא קל לאילוף, האם הדוגו ארגנטינו מסתדר עם חתולים ואני לא נמצא בבית רוב היום אז הוא יצתרך להישאר בבית לבד החתול שלי ולפעמים עם דודה שלי. תודה גלעד       ג. בכמן

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
מאחר ומדובר בגזע הנחשב בחוק ל"מסוכן", אין בתי גידול מסודרים ולכן לא ניתן לדעת איזה אופי יהיה לכלב ולא ניתן לדעת מראש אם הוא יסתדר עם ילדים וחתולים. מדובר בגזע עבודה מאוד פעיל שצריך הרבה מעבר לטיולים רגילים והמון עבודה על משמעת כבר מגיל צעיר.

(6)  אני יודע שכלב מאחד משמונת הגזעים המסוכנים צריך לקחת מוטרינר בשביל שיהיה חוקי ואני לא מוצא היכן לקנות אתה תוכל להגיד את ההליך החוקי להשגת דוגו ארגטינו כי זה נראה גזע מיוחד ויפה תודה מראש נ       נ. ב

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
הגזע לא חוקי להרבעה ולכן אתה יכול "להשיג" אותו רק ממגדלים לא חוקים. הדבר מלווה בסיכון גבוה לפגמים גנטים והתנהגותיים בכלב. מעבר לכך מדובר בגזע חכם וחזק אשר דורש הרבה מאוד השקעה באילוף והוצאת אנרגיה ולא מתאים לכל אחד, כמו כן החוק מחייב שהכלב יהיה מסורס/מעוקר, קשור ברצועה במשך כל זמן הטיול, ילבש זמם (מחסום) במשך כל זמן הטיול, אסור לאנשים מתחת לגיל 18 לטייל איתו וכמובן שאסור לשחרר בגינות כלבים ומקומות ציבוריים.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות