כלבים

ג'ק ראסל טרייר


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת ג'ק ראסל טרייר

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב ג'ק ראסל טרייר שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

מאלפת כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים בכירה ומוסמכת ריכזה עבורכם טיפים חשובים לאילוף כלבים לפי סוג הכלב. היכנסו עכשיו ללמוד עוד אודות אילוף ג'ק ראסל טרייר

היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

ג'ק ראסל טרייר
Jack Russell Terrier

ג'ק ראסל טרייר

גזע כלבים קטנים, לבנים ברובם, בעלי פרווה משתנה מכלב לכלב. לג'ק ראסל היסטוריה בציד שועלים ושמו, שבעבר סימן את כל הטריירים הלבנים הקטנים, כיום שייך אקסקלוסיבית לגזע הספציפי והקשוח הזה. כלב אוהב, נמרץ, שמח ומסור, אוהב לשחק ועדיין אמיץ וקשוח. ג'ק ראסל טרייר או בקיצור- ג'ק, טוב עם ילדים אך חשוב שהילד לא יתגרה בו שכן אם הג'ק לא מרגיש בטוח במאה אחוז, הוא עלול להתגונן ולהתפרע.

ג'ק ראסל טרייר - מקור הגזע והיסטוריה

פותח במקור באנגליה במאה ה-19 על ידי כומר בשם ג'ק ראסל. הכלב הקטן והלוחמני הזה שימש באותה תקופה כעוזר לציד חיות קטנות ובעיקר שועלים, כאשר תפקידו העיקרי היה לחפור בורות מחוץ למערות השועלים ולטמון בהם פיתיונות. מרביעים שונים התלהבו ממוסר העבודה הגבוה של הג'קים והרביעו את הגזע עם כלבים שונים, מה שיצר כיום גזע מגוון ונרחב של טריירים. רגלי הג'ק ראסל ארוכות וחזקות מספיק בשביל לשמור על קצב הריצה של כלבי הציד.

סוג הכלב ג'ק ראסל טרייר שייך לקטגוריות:

ג'ק ראסל טרייר - נתונים ומאפיינים

כלב חכם, נמרץ ואוהב, הג'ק ראסל ידוע בתור אחד שאם תתנו לו אצבע, הוא ירצה את כל היד, על כן חשוב ביותר שבעלי הכלב יהיו המנהיגים שלו וילמדו אותו את מקומו. ג'ק שלא יקבל חוקים ברורים לגבי מה מותר ומה אסור, עלול לפתח בעיות התנהגות. לג'קים מוסר עבודה גבוה מאד והם עובדים על מנת לעבוד. גזע קל לאילוף, כל עוד האימונים נוקשים ועקביים. לג'קים יש אינסטינקט ציד מפותח מהרגיל, כך שיש להשגיח עליו ליד חיות קטנות וכלבים אחרים. הג'ק ראסל מגיע לגובה של כ-25 עד 38 ס"מ ולמשקל ממוצע של כ-7 ק"ג.אילוף כלבים - אילוף ג'ק ראסל טרייר

כלב צייתן ונוח לאילוף, הג'ק ראסל ידוע בכישוריו לבצע פעלולים ועל כך גזע זה מככב בתוכניות טלוויזיה וסרטים. חשוב להיות מנהיג עבור הכלב, שמא יפתח בעיות התנהגות כמו התפרעויות, נזק ונביחות בלתי פוסקות. ג'קים לא מחונכים שנותנים להם להפגין שליטה, עלולים לתקוף כלבים אחרים. על כן חובה להיות נוקשים, עקביים וקשוחים. כלבים אלו חופרים, מטפסים וקופצים, על כן לא רצוי לשחרר אותם מן הרצועה אלא אם הם מאולפים מאד.

טיפוח כלבים - ג'ק ראסל טרייר

קל לטפח את כל סוגי הפרווה של הראסל. יש לסרק ולהבריש עם מברשת קשיחה כל הזמן ולרחוץ רק במידת הצורך. אם נשלח לתצוגות או תחרויות, יש לגלח את פרוותו במידה והיא מהסוג המדובלל או הקשיח. הג'ק ראסל משיר את פרוותו בצורה ממוצעת, אך יש יוצאי דופן, תלוי בסגנון הפרווה.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב ג'ק ראסל טרייר

גזע זה רגיש לבעיית רגליים בה פיקות הברכיים יוצאות ממקומן. כמו כן, הראסלים ידועים במחלות גנטיות בעיניים, חירשות ובעיית ירכיים הנפוצה אצל כלבים קטנים בשם לג-פרתס. תוחלת החיים הממוצעת של גזע זה עומדת על 15 שנים ולעתים יותר.

ג'ק ראסל טרייר - אוכל ציוד ומשחקים

הג'ק ראסל יוכל להתקיים בתוך דירה או בית כל עוד הוא מקבל הרבה שעות ריצה והתעמלות. יש להוציאו לטיולים יומיים ארוכים ואם יש לו מרחב לרוץ בו משוחרר, הוא יהיה בשיאו. ג'קים אוהבים לחפור ולטפס, מה שאומר שאם משחררים אותו, רצוי לתחום את המקום כמו שצריך. ללא ספורט וריצה, כלבים אלו יכולים להפוך רעשניים ובעליהם יכולים לצפות להרבה ניסיונות להשגת תשומת לב ומשחקי מלחמה כשהם מגיעים הביתה.

ציונים עבור כלב ג'ק ראסל טרייר

גידול בדירה: 6 - רצוי חצר וחייב לצאת הרבה
ידידותי לילדים: 8 - ידידותי לילדים שידידותיים כלפיו
מתאים לאילוף: 10 - כלב מושלם לאילוף נוקשה ורציני
כלב שמירה: 4 - לא מתפקד ככלב שמירה אך יכול להרתיע
טיפול וטיפוח: 8 - סך הכל קל לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 7


(1)  הכלב שלי נוחר למה?       ד. בן משה

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כי הוא יכול

(2)  היי אני רוצה לדעת איך מרגילים ג'ק לא לעשות צרכים בחוץ וכמובן שהילדים שלי יוציאו אותו הרבה       מ. נגר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
פונים למאלף ועובדים בהתאם להוראות.

(3)  שלום יש לי כלבה ראסלית מושלמת ומדהימה ויפה. מחונכת מאוד ומאולפת. הבעיה זו נשירת השיעור המטורפת. האם יש כיצד לטפל בה? באמת שפרט לנשירה הכל מושלם. בבקשה שיש פתרון! !        מ. נעים

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כן. הברשה יומיומית של מספר דקות תצמצם את הנשירה.

(4)  ברצוני לאמץ ג'ק ראסל, אני עובד מהבית (דירה בתל אביב) לכן יש לי אפשרות להוציא את הכלב לעיתים תכופות ויחד איתי לספורט. אך השאלה כמה הכלב צריך לצאת ביום מהדירה?       ד. פיץ

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כל כלב זקוק למינימום של שלושה טיולים ביום כבוגר והרבה יותר מזה כגור. ג׳ק ראסל הינו גזע אנרגטי שלרוב מצריך יותר פעילות גופנית והתעסקות. ג׳ק ראסל משועמם בדרך כלל= בית הורס או כלב נשכן.

(5)  בוקר טוב יש לי ג'ק ראסל בין שלושה חודשים, ולגביו יש לי שני שאלות 1. כאשר הבאנו אותו הביתה הוא היה קטן ואי אפשר היה להוציאו החוצה לעשות את הצרכים שלו, עקב כך הנחנו לו משטח החתלה ועליו הוא התרגל לעשות את צרכיו. היום כאשר אני מוציא אותו החוצה אני מוצא את עצמי חוזר איתו הביתה והוא רץ ישר למשטח ועושה שם את צרכיו ולא בחוץ במהלך טיול , מה עליי לעשות ? 2. הג׳ק שלי הוא כמו שואב, דוחף לפה כל מה שיש על הרצפה. איך אני מחנך אותו לא להכניס דברים לא רצוים לפה ? תודה מראש!!!       י. מינגוב

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
יש באתר מאמר בנושא חינוך גורים וחינוך לצרכים.

(6)  שלום יש לי גק ראסל טריר ואני רוצה שהיא תהיה איתי בבית זה בסדר       ח. סבג

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כן

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות