כלבים

בירדד קולי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת בירדד קולי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב בירדד קולי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

בירדד קולי
Bearded Collie

בירדד קולי

בירדד קולי הוא כלב רועים שבעבר עבד הרבה עם רועי צאן סקוטים, אך היום אפשר להחשיבו בקלות ככלב משפחתי המורבע באופן כמעט אקסקלוסיבי לצורכי תצוגות ותחרויות. המזוקן או הבירדי ידוע בהיותו כלב גנדרן וחובב תשומת לב וטיפוח. הבירדד קולי, המוכר בזינוקיו, יקסים את הסובבים אותו כל פעם מחדש בעזרת אופיו השובב והשמח, ותמיד ירצה להרשים.

בירדד קולי - מקור הגזע והיסטוריה

צאצא של הרועה הפולני שהוצג לראשונה בסקוטלנד ב1514, כאשר רועה צאן פולני נתן שלושה מכלביו הגזעיים לסוחר סקוטי תמורת ראם וכבשה. הכלבים הורבעו עם גזע מקומי, מה שיצר את הבסיס לגזע הבירדד קולי. במשך שנים שימש הבירדי כרועה לצאן ולבקר בסקוטלנד והיה נקרא בזמנו "קולי הארץ הגבוהה" או "רועה הארץ הגבוהה". "קולי" היא המילה הסקוטית לכלב רועים. השם "בירדד קולי" (קולי מזוקן) נבע מכך שהפרווה של הבירדי מתחת לסנטר נראית כאילו נמשכת עד לחזה, מה שיוצר מראה מזוקן לכלב.

סוג הכלב בירדד קולי שייך לקטגוריות:

בירדד קולי - נתונים ומאפיינים

חבר מושלם לילדים, הבירדד קולי תמיד מכשכש בזנבו, אוהב לשחק ומלא חיבה. גזע זה נמרץ ביותר, מלא חיבה ויציב מאד. הזכרים בדרך כלל יותר נועזים ומנסים בעוד הנקבות נוטות להיות יותר כנועות. הבירדי צריך חברה ולא בריא להשאיר אותו ללא מעש. אם אין ברירה, חובה לקחת אותו לטיול ארוך או ריצה לפני העזיבה. כלב בגודל בינוני בעל פרווה ארוכה ומדובללת ומראה מזוקן. הבירדי מתנשא לגובה של כ-51 עד-56 ס"מ ומגיע למשקל ממוצע של כ-22 ק"ג.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף בירדד קולי

הבירדד קולי הינו כלב שסך הכל קל לאילוף ואוהב ללמוד. כיוון שהוא מלא אנרגיה וחושב הרבה, רצוי לא להשאירו לבד ואם כן, יש להוציאו לטיול ארוך לפני. אימונים פיזיים יומיים ידאגו לכך שהכלב לא יעשה בעיות בזמן שתעדרו. חשוב שהבעלים יראה שליטה טבעית בטריטוריה שלו, שכן בירדי שיראה שבעליו כנוע, ינסה לתפוס שליטה על המצב. יש צורך באילוף נוקשה, מתמיד ומלא בטחון כשמדובר בגזע זה. על הבעלים לחוקק לכלבו חוקים ולדבוק בהם.

טיפוח כלבים - בירדד קולי

חשוב לסרק כל יום את הפרווה המדובללת ורצוי להרטיבה מעט לפני כן. חשוב לתת הרבה תשומת לב לטיפוח הבירדי בעונות הנשירה ואם רוצים, ניתן לגלחו מקצועית כל חודשיים במהלך הקיץ והאביב. עיניים, אוזניים וכפות רגליים חייבים להיבדק באופן יומי. מקלחת רק בעת הצורך. קשה לאתר קרציות בפרווה הסבוכה אז לבדוק בקפידות. הקולי משיר את פרוותו בצורה ממוצעת.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב בירדד קולי

בריא באופן כללי. יש לשים לב להיפ-דיספלסיה. בגלל הפרווה הסבוכה והארוכה, ישנה אפשרות לפשיטת מזיקים. תוחלת החיים הממוצעת של הבירדד קולי נעה בין 14 ל-15 שנים.

בירדד קולי - אוכל ציוד ומשחקים

הבירדד זקוק להמון ספורט, טיולים ארוכים וריצות. הבירדד ייהנה מאד מריצה חופשית באזור בטוח. רצוי גינה בגודל ממוצע לגידול הכלב שידוע כפעיל. חיים בתוך הבית יכולים להזיק לבירדד קולי. הבירדי אוהב לרוץ חופשי ולא משנה לו מה מזג האוויר בחוץ, שכן פרוותו העבה מגנה עליו.

ציונים עבור כלב בירדד קולי

גידול בדירה: 6 - אפשרי בתנאי שהכלב יוצא הרבה מאד
ידידותי לילדים: 10 - בן לוויה מושלם לילד
מתאים לאילוף: 7 - קל לאילוף אך דורש השקעה וסבלנות
כלב שמירה: 5 - רעשני אך לא כלב שמירה
טיפול וטיפוח: 4 - קשה לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 6.5

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות