כלבים

ביגל


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת ביגל

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב ביגל שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

מאלפת כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים בכירה ומוסמכת ריכזה עבורכם טיפים חשובים לאילוף כלבים לפי סוג הכלב. היכנסו עכשיו ללמוד עוד אודות אילוף ביגל

היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

ביגל
Beagle

ביגל

כלב ציד בגודל קטן עד בינוני, ידוע באופיו הרגוע, באוזניו הרכות ובמחסור בעיות הבריאות התורשתיות שפוקדות כלבים רבים בעולם. לכלב הביגל חוש ריח מפותח ביותר וכלבים מסוג זה שימשו ועדיין משמשים ככלבי ציד שמטרתם הייתה לגשש אחר ארנבים, סנאים וחיות אחרות.
בימינו הביגלים משמשים יותר בתור כלבי גישוש וחיפוש עבור משטרה וכדומה

ביגל - מקור הגזע והסטוריה

הביגל פותח ב1830 באנגליה מגזע של כלבי ציד דרומיים עם שילוב של כלבי ציד מהצפון. על ידי פיתוח זה נוצר כלב ציד ידידותי, אנרגטי, אינטליגנט ונאמן. הביגלים שירתו את בעליהם הציידים לבד, בזוגות או בלהקות שכן גזע זה מסתדר נפלא עם עמיתיו. הביגלים שירתו גם כמאתרי סמים מצוינים וגם כחברה נעימה ביותר למשפחה וילדים. עקב גודלם הקבוע והמערכת הבריאותית החזקה שלהם, משמשים הביגלים כמושא לניסויים רפואיים.

סוג הכלב ביגל שייך לקטגוריות:

ביגל - נתונים ומאפיינים

כלב מאושר ונאמן מאד. עדין, סקרן, אנרגטי ביותר, אמיץ ואינטליגנט, תמיד מנסה ללמוד ולעזור. הביגל ידידותי מאד לאנשים וכלבים אחרים אך לא מומלץ להשאירו לבד עם חיות אחרות. לביגל דעה משלו וחשוב להראות לו כל הזמן שאתם בעלי הבית ולא הוא. הביגל בגודל קטן עד בינוני, פרוותו בינונית וקשיחה, הוא יכול להגיע בכל מיני צבעים, רגליו חזקות, אוזניו ארוכות, נפולות ורכות במיוחד ועיניו הגדולות משדרות הבעה כמעט מתחננת.
זכר בוגר מגיע לגובה של כ36 עד 41 ס"מ (נקבה 33- 38) ומשקלו כ10 עד 11 ק"ג (נקבה 9- 10).אילוף כלבים - אילוף ביגל

תפקידו של הביגל מעיקרו הוא להוות עזר לציידים, לבני אדם. בנוסף לרמת האינטליגנציה הגבוהה שלו, הוא סך הכל ניתן לאילוף אך יש לזכור שהביגל כלב נורא עקשן ודעתן, כך שחשוב לשמור על שיטת אילוף אחידה הכוללת שעות רבות של ספורט ולהראות לו בכל זמן נתון שאתה הוא ראש הלהקה, המנהיג. הביגל זקוק להרבה טיולים ותשומת לב על מנת שלא יסבול מחרדת נטישה.

טיפוח כלבים - ביגל

את פרוותו הבינונית והקשיחה של הביגל קל לטפח. יש לסרק את הכלב לעתים קרובות במברשת קשיחה ולרחוץ אותו עם שמפו לכלבים אך ורק בשעת הצורך (לעתים רצוי להשתמש בשמפו יבש). חשוב לבדוק את אוזניו הרגישות של הביגל לעתים קרובות מלכלוכים וסימנים לדלקות שונות ויש לגזוז את ציפורניו אצל הווטרינר. הביגל משיר את פרוותו בצורה ממוצעת.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב ביגל

בכלליות הביגל הוא אחד מהגזעים היותר בריאים בעולם כיוון שהגזע פיתח עם השנים הרבה חסינויות למחלות תורשתיות שונות, אך למרות זאת, חלקם פגיעים לבעיות לב, אפילפסיה, בעיות שונות בגב ובעיניים וכן פגיעות לכרונדופלסיה, מחלה המעוותת ומחלישה מעט את הרגליים הקדמיות של הכלב. תוחלת החיים הממוצעת של הביגל נעה בין 12 ל-15 שנים.

ביגל - אוכל ציוד ומשחקים

הביגל מאד סקרן ומלא אנרגיות. הוא דורש הרבה פעולות פיזיות, הרבה ריצות והרבה משחקים.
רצוי לגדל את הביגל בגינה בינונית אך גם בית ללא גינה יעשה את העבודה כל עוד לכלב יש מספיק הזדמנויות לצאת החוצה ולרוץ. כיוון שהביגל הוא כלב ציד, רצוי לשחק איתו הרבה במשחקי "מציאה", לחכות שהכלב יקלוט את ריחו של צעצוע או חפץ מסוים ולהחביא אותו בבית על מנת שיימצא על ידי הכלב. חזרה על משחק זה יכול לפתח את אינסטינקט הציד של הביגל, אחד המאפיינים היותר חשובים אצלו.

ציונים עבור כלב ביגל

.גידול בדירה: 8 - מסתדר בדירה אך זקוק להרבה ספורט
ידידותי לילדים: 9 - ידידותי ועדין עם ילדים
מתאים לאילוף: 7 - חכם מאד אך עקשן
כלב שמירה: 5 - כלב ציד, לא שמירה
טיפול וטיפוח: 9 - קל לטיפוח, לא משיר הרבה

ציון משוכלל באתר "עולם של כלבים": 7.5


(1)  יש למ כלב ביגל והוא משיר כמו פסיכופת מלא שערות ברחבי הבית ספות ווילינות לא משנה כמה מסרקים השיער לא נגמר ולא מפסיק לנשור        

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
בעונות מעבר יש הרבה מאוד נשירה וכל עוד אין קרחות הכל תקין.

(2)  שלום לכם. ברשותנו כלב ביגל מעורב. גילו כבן שנה. לאחרונה החל ללעוס את השמיכה שלו ולגרור את השמיכה החוצה לחצר. הניסיונות לאלפו עלו בתוהו וכל חטיף שניתן לו הוא קובר בחצר ושכח ממנו. מבקשים עזרתכם והסבר להתנהגותו.       ד. קלינגר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
ההתנהלות עם החטיפים הינה מוכרת יחסית והדבר הנכון הוא פשוט לא לתת לו חטיפים. בקשר לשמיכה, סביר להניח שמדובר בשיעמום וחוסר בהוצאת אנרגיה, אבל קשה לדעת ללא איבחון מלא. בכל מקרה במידה והכלב לא מעוניין לישון על השמיכה/כרית/מזרון אפשר לוותר על ההרס ועוגמת הנפש, לקחת את השמיכה ולתת לכלב לרבוץ על הרצפה (לא יקרה לו כלום).

(3)  שלום, אנחנו רוצים כלב שיגדל בחצר + בבית. בשעות היום בחצר (אנחנו בעבודה) ולקראת ערב בבית. כמובן שנרצה שלא יהרוס את החצר, בעיקר חפירות ואת חפצי הבית. כלב נוח ולא היפראקטיבי מידי. כלב שלא מסיר שיער וללא ריח דומיננטי בבית. שיהיה נוח כמובן לילדים. האם יש כזה או צריך לייצר מיוחד עבורנו? (- תודה       ש. לופו

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
חשוב להבין שבכל גזע כלב יש יוצאי דופן. העובדה שלוקחים כלב גזעי לא מבטיחה במאה אחוז את אופי הכלב ויש לכל אחד מהם אופי שונה כמו לכל בן אדם אך יש תכונות כלליות שנפוצות לכל גזע. אתם יכולים גם לאמץ כלב מעורב שיענה על הדרישות. הכל תלוי בתנאי הגידול, כמות האילוף והוצאת האנרגיה שתתנו לכלב על בסיס יומיומי. כלב הוא כמו ילד נוסף בבית ולא ניתן לצפות מראש שלא יהיו איתו בעיות. לסיכומו של עניין התשובה היא שאין גזע כמו שציינתם.

(4)  שלום רב אני מעוניין ברכישת ביגל ויש לי מספר שאלות 1-האם הוא הוא יכול להישאר מ8 בבוקר עד ל2 בצהריים 2-האם הביגל חשוף לכוויות חום במזג אוויר חם או לכוויות קור במזג אוויר קר       נ. ל

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
הביגל בדיוק כמו שאר הכלבים מסוגל להתאפק בהתאם לגילו (יש מאמר בנושא באתר). בנוגע לפגעי מזג האוויר כל עוד יש קערת מים טריים זמינה, מקום מוגן משמש וגשם, הקפדה על טיולים בשעות נוחות ולא על אספלט רותח, לא אמורות להיות בעיות מיוחדות בגידול ביגל או כל כלב אחר.

(5)  שלום יש לי שתי שאלות 1-כמה זמן צריך לטייל עם הביגל ביום(אין גינה בדירה) 2-האם כדאי להביא את הביגל לחוף הים? האם הוא יודע לשחות?       נ. ל

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
בדיוק כמו שאר הכלבים הביגל זקוק למינימום שלושה טיולים בני חצי שעה ביום כאשר מומלץ שהטיולים יהיה ארוכים יותר ויכללו גם ריצה ועבודת משמעת. רוב הכלבים יודעים לשחות אבל נושא החשיפה הנכונה למים חשוב ביותר ואסור להכריח את הכלב להיכנס בכח.

(6)  שלום, אני מתעניינת ברכישת ביגל לביתינו. יש לנו בית עם גינה, ואנו מתכננים שהוא יגור בגינה. האם לדעתכם ביגל מתאים לדרישות אלו? האם הוא ידידותי לילדים? האם הוא דורש טיפול רב? תודה        ש. ברוקמן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
ביגל אינו כלב לחצר! מעבר לעובדה שהוא חביב על גנבים, מדובר בגזע פעיל שדורש השקעה ותשומת לב. סביר להניח שבמידה והוא ישאר לבד בגינה לא תשאר הרבה גינה.

(7)  אני רוצה לאמץ ביגל גור לדירה ורציתי לשאול אם ביגל מתאים לדירות כי שמעתי שהוא מבלגן את כל הבית והאם זה רעיון טוב בכלל? , ואיך מתמודדים איתם?       י. כהן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
מדובר בגזע פעיל ובעל רמת אנרגיות גבוהה לכן צריך לקחת בחשבון ולהבין שאין שום חשיבות לגודל הדירה אלא בעיקר לרמת הפעילות היומית. ישנם מאמרים בנושא פעילות והוצאת אנרגיה באתר.

(8)  שלום, אנחנו משפחה של שני הורים ושלוש בנות בנות בגילאי 10-15 ואנו רוצים לקנות ביגל, אך אנו חוששים שיהיה קשה לאלף אותו. חשוב לציין שישנה גינה בביתינו. האם אתה ממליץ לנו לקנות ביגל? או שאתה ממליץ על כלב אחר המתאים יותר עבורינו? תודה מראש        נ. שמש

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
במידה ואתם מסוגלים לספק לכלב ריצה ארוכה של 45 דקות לפחות (כאשר הכלב בוגר) ועוד זמן של שעה עבודה על משמעת ומשחק אז אין בעיה.

(9)  שלום, אנחנו רוצים לקנות/לאמץ כלב ביגל. אך חוששים שיהיה קשה לאלף אותו, כיוון שהאחראים עליו הם הילדים. מה אפשר לעשות? תודה מראש        י. פרדו

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
יש הבדל בין להביא כלב לילדים ולדעת שההורים יהיו אלו שאחראים לאילוף, טיולים ושאר נושאי הטיפול, לבין לצפות מהילדים שישאו בנטל, דבר שנועד לכישלון. ראשית בנוגע לביגל חשוב לקחת בחשבון שמדובר בגזע מאוד פעיל, נבחן ובעיקר כזה שמושפע מעוד מחוש הריח דבר שמוביל לחוסר ריכוז. שנית מומלץ להיתייעץ עם מאלף מסביבת מגורייכם להבנה מלאה של כל הכרוך בגידול הכלב.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות