כלבים

רועה אפגני


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת רועה אפגני

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב רועה אפגני שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

רועה אפגני
Afghan Hound

רועה אפגני

רועה האפגאני הינו גזע מיוחד בעל הלך רוח אריסטוקראטי ופרווה ארוכה ועדינה כמשי, שמקנה לו את המראה המכובד המשלים את התנהגותו. גזע זה קיבל את מאפייניו הייחודיים בהרי אפגניסטן, שם נהג לצוד חיות כגון ארנבים ואנטילופות. האפגאני גם ידוע בתור "טאזי" או "רועה בלקני".

רועה אפגני - מקור הגזע והיסטוריה

גזע עתיק מאוד שמוצאו בסיני אך ישנם אזכורים בהיסטוריה המצרית כמו גם בציורי קיר מלפני יותר מ-4000 שנים שנמצאו בתוך מערות באפגניסטן. כיוון שייצוא הגזע היה אסור בזמנו, נשמר טוהרו במשך כמה מאות שנים אך לבסוף הותר האפגאני לייצוא לארה"ב ולאירופה. הכלב המכובד שימש כעוזר לציד צבאים, עזי בר, זאבים ולעתים אפילו נמרים ולעתים שימש גם כרועה וכלב שמירה. כלב מהיר ואוהב משחק שפרוותו הארוכה מגנה עליו מפני אקלים קיצוניים. האפגאני הפך ללהיט תערוכות באירופה בזכות פרוותו העדינה ומראהו המלכותי.

סוג הכלב רועה אפגני שייך לקטגוריות:

רועה אפגני - נתונים ומאפיינים

עדין, רגיש, מכובד, מלא רוח חיים ונאמן, האפגאני לעתים נודע בתור "מלך הכלבים". אלגנטי ואצילי, אמיץ ומלכותי, חשדן אך לא עוין כלפי זרים. טוב עם בני אדם בוגרים ויכול להיות גם עם ילדים, לעתים מסרב לפקודות, זאת ניתן למנוע על ידי שמירה ברורה על קווים מנחים לגבי מה שמצופה ממנו. הרועה האפגאני הינו כלב רוח גבוה ורזה, פרוותו ארוכה, חלקה ונעימה במיוחד ועמידה למזגי אויר קיצוניים, הליכתו אצילית והבעתו אדישה, כמעט מתנשאת, מהיר וספורטיבי. גובהו הממוצע של האפגאני מגיע לכ-72 ס"מ ומשקלו מגיע בממוצע לכ-26 עד ל-34 ק"ג.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף רועה אפגני

ממושמע לפקודות וניתן לאילוף עם לא מעט עבודה, האפגאני עלול להיות בלתי מציית לפעמים, מה שניתן למנוע על ידי הבהרת תפקידו של הכלב ואילוף עקבי. גזע זה יתנהג במיטבו עם בני אדם בוגרים יותר ועם ילדים שישדרו מנהיגות. האפגאני יכול להיות קשה לאילוף והוא עלול להיות ביישן ומתוח מאד אם לא יקבל אימונים פיזיים ומנטאליים.

טיפוח כלבים - רועה אפגני

האפגאני הינו גזע מושלם לתחרויות יופי וטיפוח, על כן הפרווה הארוכה והעבה דורשת המון תשומת לב. אם הכלב מופיע בתצוגות, יש לרחוץ אחת לשבוע ללא סירוק בין המקלחות. סירוק הפרווה כאשר היא יבשה עלול לפגוע בה ואף להפוך אותה סבוכה. אם הכלב לא מופיע, לא חייבים לרחוץ אותו פעם בשבוע אך אם תעשו זאת, תשמרו על פרווה בריאה שתמנע הרבה עבודה בעתיד. ניתן לחבוש לאפגאני כובע רשת לכלבים בבית על מנת לשמור שאוזניו הארוכות לא יפגעו מהמים בקערת השתייה שלהם. האפגאני משיר את פרוותו ברמה בינונית.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב רועה אפגני

בריא באופן כללי, האפגאני רגיש במיוחד ויש לו סף כאב נמוך מאד, על כן הוא סובל מאוד גם מפגיעות מינוריות ושטחיות.

רועה אפגני - אוכל ציוד ומשחקים

לא מומלץ לגדל רועה אפגאני בתוך דירה ללא גינה, שכן גזע זה אינו פעיל במיוחד במקומות סגורים וזקוק למרחבים לרוץ בהם (לפחות הליכה של 30 דקות ביום + ריצה). האפגאני יכול לחיות בעקרון בפנים באותה מידה כמו שהוא יכול בחוץ, אך מומלץ לגדלו בגינה ולתת לו לישון בתוך הבית.

ציונים עבור כלב רועה אפגני

גידול בדירה: 6 - אפשרי, אך טיולים ארוכים- חובה
ידידותי לילדים: 6 - כל עוד הילד מראה דומיננטיות
מתאים לאילוף: 7 - האילוף חייב להיות עקבי
כלב שמירה: 8 - כלב שמירה מטבעו
טיפול וטיפוח: 3 - דורש המון טיפול ותשומת לב

ציון משוקלל באתר עולם של כלבים: 6

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות