כלבים

הרגעה וטיפול נכון בכלב בזמן אזעקה


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

וטרינריה - כללי >

כלבים

המליצו ושתפו

גלית ואלט - מאלפת כלבים

מאמר זה נכתב על-ידי גלית ואלט - מאלפת כלבים, במיוחד ובאופן בלעדי עבור פורטל עולם של כלבים.


הרגעה וטיפול נכון בכלב בזמן אזעקה

בעלי כלבים רבים פונים אלי בימים האחרונים בשאלות לגבי תגובות הכלב בזמן אזעקות ופיצוצים.
כל כלב מגיב שונה לסיטואציה וחלק גדול מעוצמת התגובה תלוי בבעלים של הכלב.

לכלבים יש חושים מאוד רגישים, במיוחד השמיעה והריח. הם מרגישים כאשר משהו לא בסדר והם גם שומעים בעוצמה רבה את האזעקה ובעוצמה רבה עוד יותר את הדי הפיצוצים, דבר הגורם להם ללחץ ולתחושה שהם בסכנה.

בניגוד לבני אדם, לכלב אי אפשר להסביר על המצב ולהרגיע במילים ולכן צריך לעשות זאת באמצעות מעשים לפי סדר הצעדים הבא:

-צעד ראשון – לשדר רוגע-
כאשר נשמעת אזעקה, לא לקפוץ ולצעוק ולא לרוץ. לקום ולקחת את הכלב אתכם למרחב מוגן, בשקט ובהליכה מהירה אך לא ריצה היסטרית. צעקות ותנועות מהירות ולא צפויות, מלחיצות את הכלב. מומלץ להשאיר על הכלב קולר עם תג שם בו פרטי הכלב והבעלים ואת הרצועה זמינה ליד הדלת במקרה שצריך לצאת כדי להגיע למרחב המוגן.-צעד שני – ליצור הסחת דעת –
הכינו מראש במרחב המוגן צעצוע/חטיף/עצם שהכלב ממש אוהב. משהו שיהיה זמין עבורו רק במרחב המוגן ולא יהיה זמין במשך שאר היום. לדוגמא: סוגי קונג למיניהם ממולאים באוכל, חטיפים שלוקח זמן לאכול או עצמות קשר או עצמות מעושנות.

ברגע שמגיעים למרחב המוגן, תנו לכלב את הפרס שהכנתם לו על מנת להסיח את דעתו מהרעש ככל שניתן ולגרום קישור חיובי לסיטואציה המוזרה שהוא חווה.


אצל כלבים שמעדיפים לשחק, אפשר לקחת כדור על חבל ולשחק איתם בזמן זה.

במידה והכלב לבד בבית, מומלץ להשאיר לו מוזיקה מרגיעה בווליום חזק כדי לטשטש את צלילי האזעקה והפיצוצים וכמובן להשאיר לו "קונג" קפוא שיעסיק אותו למספר שעות.

- צעד שלישי - להימנע מטעויות-
בעלי כלבים רבים מלטפים את כלבם בזמן השהיה במרחב המוגן. זה דבר מצוין לעשות אך יש לשים לב שהכלב רגוע בזמן הליטוף. אם בטעות מלטפים את הכלב בזמן שהוא רועד, אז הפחד שלו יגבר בפעם הבאה מאחר והוא מקבל חיזוק על התנהגות זו. החוכמה היא למנוע מהכלב להגיע למצב של סטרס מלכתחילה ע"י ביצוע נכון של הצעדים הראשונים שהוסברו.
בשום פנים ואופן לא לצרוח או לצעוק ליד הכלב.

- צעד רביעי – חזרה לשגרה-
כאשר ניתן לחזור לבית, יש להמשיך לשחק עם הכלב עוד כמה דקות כדי לוודא שהוא מסיים את החוויה בכיף ועם קישורים חיוביים בלבד. לאחר מכן, לתת לו לחזור לשגרה הקבועה ולסדר היום שלו.

חשוב! לא לקצר טיולים או לשנות את ההרגלים הקבועים של הכלב בזמן זה, חשוב לשמר תחושת בטחון ורוגע כדי להסביר לכלב שהכל בסדר!

-צעד חמישי – מה לעשות אם בכל זאת הכלב נלחץ-
במידה והכלב שלכם מראה סימני לחץ כגון: רעד/מתנשף במהירות/אישונים מורחבים/יללות/בכי/דופק מהיר והלחתה, הצעד הראשון יהיה לתת לו להירגע מבלי לגעת בו או ללטף אותו. לספק לו מקום מוגן ושקט בו תהיה לו מיטה וכלי עם מים ולא לגעת בו עד שנרגע.


אם הבעיה נמשכת, חייבים לפנות לעזרה של מאלף לעבודה התנהגותית נכונה ובמקרים קיצוניים, בהם גם עבודה התנהגותית לא עוזרת, ניתן לפנות לווטרינר לקבלת תרופות הרגעה.

בהצלחה!

המאמר נכתב על-ידי גלית ואלט - מאלפת כלבים

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות