כלבים

התמודדות כלבים עם רעשים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

וטרינריה - כללי >

כלבים

המליצו ושתפו

התמודדות כלבים עם רעשים
כגון רעמים וזיקוקים

לא ניתן לדעת בוודאות מה הגורם לפחד מרעשים אך ניתן לשער כמובן. הסיבה הברורה היא כמובן הרעש החזק שמשפיע על האוזניים הרגישות של הכלב. ההתנהגות הנובעת מהפחד מרעשים, אגב, יכולה להווצר גם התנהגות מתוחה בזמן לחץ ברומטרי או לחות משתנים. כלבים מסוימים הסובלים מהפוביה חוו בעברם טראומה- יכול להיות שאיננו יודעים זו אך משהו ממש מפחיד וטראומטי קרה לכלבנו הקשור לסופת רעמים, ירייה או זיקוק.

אז מהם הסימנים והסימפטומים? אם כלבכם נראה חרד, היפר-אקטיבי, הרסני או חסר מנוחה בעת מופע זיקוקים או סופת רעמים, כנראה שהוא סובל מאסטרופוביה. הסימנים ברורים- יללות שקטות, נסיונות מילוט מהחדר, חיפוש הבעלים וריצה. הסימפטומים משתנים מכלב לכלב כך שבזמן שכלב אחד יקפוץ על בעליו ויחפש תשומת לב, כלב אחר ייכנס מתחת לשולחן ויקפא בפחד. אם סימנים אלו חולפים על פניכם ולא שמתם לב, כנראה שהבעיה רק תתגבר ותהפוך רצינית יותר. יש לשים לב להתנהגות הכלב בזמן מזג אויר רגיל לעומת סופה- הרבה כלבים מתחילים להתנהג בחרדה כבר לפני הסופה. קיים מצב בו כלב יעשה צרכיו בבית בזמן הרעש, אסור להתייחס אליו בחומרה על כך!

יש דברים שאנו יכולים לעשות על מנת להרגיע את הכלב בזמן סערה ולצמצם מעט את הנזקים. הכי חשוב- לא להשאיר את הכלב בחוץ בזמן סערה. שנית, יש לשים לב להתנהגות האנשים הסובבים את הכלב בזמן סערה- על בני הבית להשאר רגועים שכן הכלב מרגיש לחץ ודאגה אצל בעליו. כמה שנראה נכון להעניק לכלב חום, אהבה ונחמה בזמן שהוא סובל, אולי הדבר הכי חכם לעשות הוא להתעלם מחרדותיו ולהתנהג כרגיל. התקפת הפאניקה אצל הכלב היא התנהגות לא רצויה ועל כן לא בריא יהיה לצ'פר אותו על כך, לא באוכל ולא בחיבוקים. מה שכן ניתן לעשות, אמנם, הוא לדאוג לסביבה מרגיעה. מלונה עם סדינים רכים ומוזיקה מרגיעה (אפילו רעש לבן) נותנת לכלב מקום בו הוא יכול להסתתר ולהתמודד בצורה הטובה ביותר עם הפחד. כמו כן ניתן לשחק איתו ולהשכיח את הרעשים. אם הכלב נרגע ומפסיק להגיב לרעשים, יש לתת פרס ולצ'פר אותו ובכך לעודד את ההתגברות.

כלבים עם פוביה קשה יותר זקוקים לטיפול וטרינרי שירכיב עבורם תכנית הסתגלות לרעשים. ישנם סוגי טיפול שונים בפוביות מזיקוקים ורעמים, חלקם כוללים אף טיפול בצמחים טבעיים, אבל ברוב המקרים טיפול הסתגלותי עובד בשילוב עם תרופות אנטי חרדתיות במרשם. למרות שהרבה בעלי כלבים יתנגדו לרעיון של תרופות קבועות (כמו וואליום או אפילו תרופות יומיות במקרים קשים יותר), לפעמים זו האופציה הכי טובה.

בעיות בריאותיות, בין אם פיזיות או נפשיות, מצריכות טיפול מיידי על מנת למנוע פגיעה באיכות החיים בין אם אצל כלבים או אצל בני אדם. כיוון שפוביה מרעשים אצל הכלב עלולה רק להתחזק עם הזמן, חשוב מאוד לפעול בנושא כשהסימנים הראשונים מתחילים להופיע. אסור בשום אופן לחכות עד שהמחלה תתגבר שכן יהיה הרבה יותר קשה לטפל בה.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות