כלבים

טיפול ברגליים וציפורניים של כלבכם


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

מערכת התנועה אצל כלבים | שלד / שרירים / מפרקים / סחוס >

כלבים

המליצו ושתפו

טיפול ברגליים וציפורניים של כלבכם

טיפול בציפורניים של כלבים

ציפורניי כלבים נשברות לעתים קרובות, בעיקר עקב אי גזירתם באופן קבוע. אם הכלב אינו הולך באופן קבוע על משטח קשה, מה שגורם לשחיקת הציפורן באופן טבעי, יש לגזוז את ציפורניו לעתים. ציפורן שבורה תכאיב מאד לכלב ולעתים תוביל לדימום ונפיחות ובחלק מהמקרים אף לזיהום. אם כלבכם שובר וסודק את ציפורניו לעתים קרובות וללא סיבה נראית לעין, יש לגשת לוטרינר שכן לפעמים ציפורניים נחלשות בגלל פטריות וחיידקים ויש לבצע סדרת בדיקות על מנת לזהות המחלה.

יש לגזור את ציפורניי הכלב על בסיס קבוע על מנת למנוע שריטות ונזק לכף רגלו. אם הכלב הולך על מדרכות בטון אז ציפורניו נשחקות באופן טבעי. אסור להשתמש בגוזז ציפורניים או מספריים רגילות על ציפורניי הכלב. יש לקחת מכשיר הנועד לכלבים ולגזוז את הציפורן בתנועה אחת, מתחת לאזור כלי הדם בכף רגלו של הכלב (אזור זה יכאיב מאוד לכלב אם ייפגע, נא לשים לב). רצוי לבצע פעולה זו אחרי מקלחת, אז אזור הבשר חשוף יותר והציפורן רכה יותר. יש להתייעץ עם וטרינר לפני הפעם הראשונה שגוזרים ציפורניים, במיוחד אם לכלבכם ציפורניים כהות בהן ממש קשה לאתר את גבול הבשר. אם אתם לא מנוסים בגזיזת הציפורן, יש לגזור ממש מהקצה בפעם הראשונה על מנת להרגיש את הציפורן ומשם להתקדם לאט לאט לכיוון הבשר תוך זהירות רבה.

לא משנה עד כמה נהיה זהירים, תמיד אפשר לפגוע בטעות בבשר ולגרום דימום. אין מה להבהל אך חשוב להכין כמה מצרכי עזר מבעוד מועד: אבקה רפואית שניתן למצוא בחנות, אמנם שורפת אך יש לשים מעט על הפצע לאחר ניגוב הדם (גם קמח ייתן אותה תוצאה). אפשר גם לנגב את הדם וללחוץ את הציפורן מנגד עם סבון מוצק.

טיפ לבעלי כלבים שכלביהם שונאים גזיזת ציפורניים: קחו כמות גפרורים ושברו אחד בכל פעם. עם כל שבירת גפרור, תנו לכלב צ'ופר טעים. לאחר מכן הניחו את הגוזז ליד הכלב וכל פעם שיסתכל על המכשיר, פנקו אותו בממתק. פעולות אלו יגרמו לו להתרגל לצליל ולחכות בשקיקה לגזירה הבאה.

טיפול ברגליים של כלבים

כלבים רבים מתהלכים על אדמה קשה עם צמחים קוצניים ואבנים חדות שלעתים עלולים לפצוע את כפות רגליהם ולגרום דלקת בכף הרגל שנקראת פודודרמטיטיס. טיפול בדלקת זו כולל הרבה מנוחה לרגליים, ניקוי וחיטוי הכפות ולעתים אף משחות ותרופות אנטי דלקתיות ואניטיביוטיות. רוב הכלבים הסובלים מדלקת זו הם כלבי ציד וכלבי מירוץ הרצים על חול שגורם לאותה בעיה. כלבי בר למיניהם הרצים על שטחים שונים (כמו כלבי האסקי החיים בשלג לדוגמה) רגישים במיוחד למחלות בכפות הרגליים וברוב המקרים, גם לפציעה וסדקים בכפות הרגליים (במיוחד כלבים גדולים או כלבים בעלי 3 רגליים המפעילים יותר לחץ ומשקל על כפות הרגליים) ועל כן יש להעביר אותם טיפול באבץ מדי תקופה. ברוב המקרים הקשים של פציעות בכף הרגל, יש לעבור ניתוח כירורגי בנוסף לחבישה ומנוחה.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות