כלבים

טיפול בבעיית ריח רע מהפה


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

בעיות פה ולסת כלבים >

כלבים

המליצו ושתפו

טיפול בבעיית ריח רע מהפה
אצל כלבים

ריח רע מהפה אצל כלבים, זו בעיה נפוצה ומוכרת אשר לרוב גורמת לחוסר נעימות בקרב הסובבים אותם. ממה זה נובע ואיך תטפלו בבעיה.

במרבית המקרים, הריח הרע נובע מבעיה שמקורה בפיו של הכלב: דלקת חניכיים, דלקת ברקמה העוטפת את השן, כיב בפה ועוד. גוף זר אשר תקוע בחלל הפה גם יכול להיות הסיבה לריח הרע וכך גם הצטברות רובד חיידקים- פלאק (שכבה שנוצרת על פני השן המורכבת מחיידקים בתוך חומר אורגני שמקורו בשאריות מזון ורוק) אשר גורמת לניחוח הלא נעים.


הריח הרע יכול לנבוע מבעיה רפואית חמורה שיש לכלביכם. לעיתים מדובר באינפקציה או בבעיה רפואית אחרת הקיימת בפיו של הכלב ולעיתים מדובר בבעיה במקום אחר בגופו אשר באה לידי ביטוי בריח רע מהפה. כך או כך, יש לפנות לוטרינר ולטפל בבעיה במסירות על מנת לשמור על בריאותו של הכלב.

במקרים מסוימים הטיפול הנדרש יכלול פשוט שמירת יתר על היגיינת הפה, אך אם אחד או יותר מהתסמינים הבאים קיימים אצל כלביכם: הפרשות משונות מהפה, דימום מהפה, קושי בזמן האכילה וכן תסמינים כגון ריור, דיכאון וקשיים בבליעה, יתכן ושורש הבעיה נעוץ בבעיה רפואית מורכבת יותר כמו: מחלת כליות, סכרת, בעיות במערכת הנשימה, מחלות במערכת העיכול, סרטן ועוד.

ייתכן כי על מנת לאבחן את מקור הבעיה, תידרש הרדמה קצרה של הכלב על-ידי הווטרינר. ההרדמה תאפשר לו לבדוק ביסודיות את פיו של הכלב, לבחון האם ישנם זיהומים או תופעות חריגות כלשהן ולבסוף, לבצע צילום רנטגן מלא של הפה ובכך לקבוע סופית מהו המקור לריח הרע מפיו של הכלב.

הטיפול הנדרש ייקבע כמובן לאחר שאובחנה הסיבה הבסיסית לבעיית הריח הרע על ידי וטרינר מוסמך.
למשל, אם מקור הבעיה הוא עצם זר בפיו של הכלב שגורם להצטברות חיידקים, יש צורך להוציא את אותו העצם במהירות האפשרית. אם מדובר בבעיה רפואית, יש לטפל בה באופן ספציפי מיידית. כאשר מדובר בתזונה לא מאוזנת יש להתאים לכלב סוג אוכל אשר יווסת את הבעיה. מאחר והמקור לבעיית הריח הרע לרוב קשור לבעיות שונות בפה עצמו-בעיות שיניים ו/או חניכיים, טיפולי שיניים לעיתים קרובות הכוללים ניקוי מקצועי של השיניים ושל החניכיים, יכולים להיות פתרון מעולה. טיפול זה דורש הרדמה ומתבצע על ידי וטרינר מקצועי.

לאחר הטיפול הראשוני אצל הוטרינר ישנן מספר פעולות שעליכם לנקוט על מנת למנוע מהתופעה לחזור. פעולות אלה כוללות בעיקר תשומת לב לתזונתו של הכלב וטיפול בשיניו באופן קבוע- הן ביקורת לעיתים אצל הוטרינר והן טיפול ביתי. ממש כמו שבני אדם צריכים לצחצח את שיניהם מדי יום, כך גם שיניהם של הכלבים דורשות הברשה בתדירות גבוהה. הכי מומלץ לצחצח את שיניו של הכלב כל יום במשך כמה דקות. יש להשתמש לצורך כך במברשת שיניים רכה של בני אדם או במברשת אצבע המיועדת לכלבים ובמשחת שיניים המותאמת לחיות מחמד (אין להשתמש במשחה המיועדת לבני אדם) וברגע שהכלב יתרגל לשגרת הצחצוח הוא ייהנה מכך ששיניו נקיות.

בנוסף לצחצוח השיניים,צמחי מרפא כגון אכינצאה, עלי נים ועלי מרווה ישפרו את מערכת העיכול של הכלב ואף ישמשו בתור מי פה לשמירה על בריאות חלל הפה.

לסיכום, ריח רע מהפה אצל כלבים מצביע על בעיה ויש להביא את הכלב לבדיקה אצל הווטרינר ולטפל בו בהתאם.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות