כלבים

אלרגיות לאוכל אצל כלבים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

בעיות עיכול / תזונה אצל כלבים >

כלבים

המליצו ושתפו

אלרגיות לאוכל אצל כלבים

אלרגיות לאוכל אצל כלבים זו הסיבה השלישית הכי נפוצה בעולם לגירודים אצל הכלבים שלנו. שלא כמו מחלות כאלו ואחרות, אלרגיות אוכל אינן מבדילות בין גיל וגזע וכן אינן עונתיות. כלבים יכולים לפתח אלרגיות לעוף, חלב, דגים, ביצים, חיטה, תפוחי אדמה או מוצרי סויה. מספיק שהכלב ייחשף לחומר האלרגני פעם אחת או יותר על מנת להפוך אלרגי.

הסממן העיקרי באלרגיות הינו גירוד מתמשך שלפעמים נלווה בגבשושיות קטנות ואדומות ועור פצוע. בדרך כלל מופיעה הפריחה באוזניים, כפות הרגליים, אחורי הרגליים ובצידי הגוף. סימנים אחרים פחות נפוצים הינם זיהום כרוני באזור האוזניים, נשירת שיער וזיהומי עור המגיבים לאנטיביוטיקה אך חוזרים לאחר זמן מה.

כמו כן, היו מקרים בהם לכלבים אלרגיים היו בעיות עיכול ומהירות חילוף החומרים שלהם השתנתה. בעוד שלכלבים שאינם אלרגיים למאכל כלשהו ישנה מערכת המחליפה חומרים פעם וחצי ביום, כלבים שאובחנו כאלרגיים - מחליפים חומרים שלוש פעמים או יותר ביום.

כיוון שאלרגיה לאוכל אצל כלבים פחות נפוצה מאלרגיות לפשפשים או אטופיה תורשתית, נהוג לחשוב שהכלב סובל מאחת משתי המחלות האחרות. אצל רוב הכלבים יראו תחילה סימני פריחה לחים ואדמומיים באוזניים.

טיפול – האבחנה נעשית על ידי הצבת דיאטת מבחן היפו-אלרגנית וחיפוש אחר פיחות מסיבי בגירודים. דיאטה היפו-אלרגנית כוללת מספר מאוד מוגבל של רכיבים ואסור שתכלול צבעי מאכל, שימורים, תוספי טעם והחשוב מכל- על הדיאטה לכלול רכיבים שהכלב אינו רגיל אליהם וכנראה שלא נתקל בהם בעבר. הווטרינר שלנו יכול לרשום דיאטה היפו-אלרגנית עבור כלבנו לאחר שבחן היטב את הדיאטה היומיומית שלו. מעבר מאוכל יבש מסחרי אחד למשנהו לא יעזור ומעשה זה אינו מבחן ראוי לגילוי האלרגיה שכן מאכלים אלו מכילים יותר מדי רכיבים שהכלב כנראה אכל בעבר.

ישנה אפשרות לנסות גם בדיקת דם למרות שלא קיימת הוכחה שאובחנו אלרגיות לאוכל על ידי בדיקות דם בלבד.


דיאטת המבחן תהיה בדרך כלל מורכבת ממאכלים היפו-אלרגניים כגון סלמון, תפוח אדמה, אורז וברווזים וברגע שנמצא מרכיב בריא, הכלב יכול להישאר עם הדיאטה עד להודעה חדשה. שימו לב שיש לזרוק כל מיני צ'ופרים וממתקים מסוכנים ולנסות למצוא צ'ופרים הבריאים לכלב האלרגי.


ירידה מסיבית בכמות הגירוד יכולה להופיע כבר תוך כמה ימים, אמנם בדרך כלל זהו עניין הלוקח מספר שבועות. המבחן צריך להמשך כ10 שבועות לפחות וברגע שניכר שיפור, ניתן להוסיף עוד רכיבי מזון אחד למזון השני, תוך בחינה האם הכלב ממשיך להבריא או שמא יימצא הרכיב האלרגני (נגלה זאת על ידי רמת גירוד מוגברת).


לסיכום, אם הכלב מתגרד ומתחילים להופיע סימני פריחה שונים וגבשושיות בעור, אין להסיק מיד כי מדובר בפשפשים. מומלץ לקחת את הכלב לווטרינר מיד ואם העניין הוא אלרגיות לאוכל אצל כלבים, יש לבצע בדיקה רפואית, הכוללת החלפת האוכל והחלפת הדיאטה - עד לגילוי המרכיב האלרגני אצל הכלב. זכרו שלהחליף אוכל יבש מסחרי זה לא פתרון שכן ברוב המאכלים המסחריים ישנם מרכיבים דומים שעלולים להיות אלרגניים לכלבכם (צבעי מאכל, שמרים וכו').


עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות