כלבים

טיפול בבעיות של פרעושים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

טפילים אצל כלבים | הדברת פרעושים וקרציות אצל כלבים >

כלבים

המליצו ושתפו

טיפול בבעיות של פרעושים
וטפילים (Fleas & Ticks)

פשפשים


לרוב נראים הפשפשים במזג אויר חם ולח. כלבך עלול לתפוס פשפשים בכל אזור נגוע (בדרך כלל אזורים בהם נמצאים חיות אחרות) ובכל ימות השנה. פשפש (או: פרעוש) בוגר הינו בגודל של כמילימטר, צבעו חום כהה ותזוזותיו מהירות ביותר. פשפש חי את כל חייו על הכלב בו הוא בחר. הנקבה מטילה כ-50 ביצים ביום הנופלות מהכלב על השטיח, מתחת לרהיטים וכו', שם הם בוקעים. כל התהליך יכול לגרור מעגל חיי פשפשים בביתך בין 12 יום לחצי שנה.


טיפול: נקיון בכל יום כל היום תחילה. יש לרחוץ הכלב עם שמפו מיוחד, לנקות את האזורים בהם הוא נמצא בבית עם סבון ושואב אבק, ולשאוב גם שטיחים ומתחת לרהיטים. מומלץ להשתמש בקולר ואמפולות נגד פרעושים ולחטא את הבית עם תרסיס מיוחד.

קרציות

כלבים יכולים לשלם מחיר כבד על המצאות ליד ובתוך שיחים סבוכים וצמחים. באזורים אלו שוכנות קרציות מוצצות דם הנמשכות לכלביכם. מעגל חיי הקרציה מתפצל לארבעה שלבים וקרציות בוגרות מתארחות אצל חיות גדולות כמו כלבים. קרציות נמצאות בעיקר באזור הצוואר, בין האצבעות ובאוזניים, אך עלולות להמצא גם בשאר חלקי הגוף. נשיכותיהן כואבות ומגרדות ובמקרים קשים (תלוי במיקום הגיאוגרפי) גם מעבירות מחלות.טיפול: חיפוש מתמיד על כלביכם יעזור למצוא קרציות בשלב מוקדם. יש להסיר הקרציה על ידי שימוש במלקחיים או פינצטה כאשר התפיסה תהיה כמה שיותר צמוד לעור הכלב. יש למשוך בעדינות ולמעוך הקרציה תוך זהירות לא לבוא במגע עם הנוזל שכאמור, אולי מפיץ מחלה. מומלץ לקנות קולר ואמפולות נוגדי קרציות ובמידה והכלב ביקר באזור מוכה טפילים (כמו אזור קמפינג וכדומה), יש לבדוק ולחפש היטב קרציות על עורו.

כיני אוזניים

כינים מסוג זה נפוצות אצל כלבים צעירים ותוקפות בדרך כלל את האוזניים ואזוריהם. כינים אלו קטנטנות וניתן לראותן רק בעזרת מיקרוסקופ. כלבים עלולים להדבק בכינים על ידי כלב נגוע או מיטה ואזור מחייה של אחד כזה. כיני אוזניים גורמות לגירוי בתעלות האוזן. סימני זיהוי כוללים בין היתר ניעור הראש וגירוד מרובה באוזניים (ישנם מקרים בו הכלב יגרד את האוזן עד לפציעתה וייתכן דימום) וכמו כן לעתים נראית גם הפרשה כהה מהאוזן.

טיפול: טיפול בכיני האוזניים חייב להתבצע אצל הוטרינר. הוא כולל ניקוי יסודי של אוזני הכלב, תרופות מתאימות ובדיקות תקופתיות בין היתר.

סיכום וטיפים

לסיכום, מומלץ והרבה יותר קל למנוע התקפות טפילים שונים ופשפשים מאשר להתמודד איתן לאחר מגע עם הכלב. בכל פעם בה אתם מסרקים או מלטפים את כלבכם, חפשו קרציות, פשפשים או כל שוני בפרווה. במידה והכלב מתגרד יתר על המידה, מנער את ראשו, מלקק את פרוותו או מכרסם אותה, גשו לוטרינר לבדיקה והתייעצות. במידה בה נמצאים מספר חיות מחמד בבית ועל אחד מהם נמצאו טפילים או מזיקים, יש לראות וטרינר, לבצע בדיקה ביתר חיות הבית ולנסות למנוע מגפה ביתית. באופן כללי, אם אינכם בטוחים בבעיה או בטיפול, השאירו זאת למומחים, התייעצו עם וטרינר.


(1)  שלום אני. דניאל בן14 וחצי מלוד ישלי כלבה שהיא כולה לבנה ואני לא רוצה שהיה לה קרציות בנתיים אני רואה רק פשפשים אב גם יוכולים לביא קרציות איך אפשר למנוע היא עושה כול שבוע מיקלחת תודה והמשך יום טוב       ד. אלייב

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות