כלבים

טיפולים קוסמטיים לכלבים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

מערכת התנועה אצל כלבים | שלד / שרירים / מפרקים / סחוס >

כלבים

המליצו ושתפו

טיפולים קוסמטיים לכלבים
גזירת אוזניים/זנב לכלבים

במקור (הסטורית), חיתוך הזנב אצל כלבים נחשב למעשה בריאותי- בין היתר מונע כלבת, מחזק את הגב, מגביר את מהירות הכלב ומונע פציעות בזמן לחימה. העובדה היא שבבריטניה עד שנת 1796, היה מוטל מס על מי שמחזיק כלב עם זנב. בימינו, גיזור הזנב והאוזניים נעשים מסיבות רפואיות וקוסמטיות. לכלבי עבודה או ציד, לדוגמה, יש סבירות גבוהה לכך שקוצים, חלקי צואה ולכלוך ייתפסו בזנבם ויגרמו לכאבים או זיהום ועקב תנועת הזנב- קיימת גם סכנת חבטה או פציעה.

קוסמטיקה לכלבים – גזירת אוזניים, זנב ועוד הינה נושא שנוי במחלוקת ברחבי העולם, הן מבחינה חברתית והן מבחינה חוקית.

הדעה הרווחת ברוב העולם היא שחיתוך זנבות ואוזניים זהו מעשה שלילי ואסור כיוון שהוא בלתי נחוץ, כואב, אכזרי ומטיל מום. הרבה מדינות אסרו לגמרי חיתוך ופגיעה באיברי הכלבים (רוב אירופה, לדוגמה) בעוד בחלקם קיימות שורות קטנות לחוק. בישראל, לדוגמה, אסור לחתוך אוזניים וזנב כל עוד החיתוך נעשה למטרות קוסמטיות ומראה חיצוני בלבד. תחרות כלבים שתתמוך בכלבים עם איברים כרותים, תיפסל ולא תוצג הלאה. ישנן גם מדינות בהם קיצוץ האוזניים והזנב מותרים בחוק כמו ארצות הברית ורוב דרום אמריקה.

במאמר מ-1996 נכתב שחיתוך זנב ואוזניים שם את הכלב במעמד נחות יותר בכמה מובנים. ראשית, כלבים משתמשים בזנב בכדי להביע רגשות ולתקשר עם בני אדם וכלבים אחרים. חיתוך האיבר פוגע משמעותית ביכולת להביע פחד, זהירות, אגרסיביות, משחק וכדומה. חלק מגזעי הכלבים משתמשים בזנב בכדי לשמור על שיווי משקל בעת הריצה או על איזון בזמן שחייה. כמו כן, כלבים עם זנב קצר יקבלו יחס שונה מכלבים אחרים שכן ייגשו ויפנו אליהם ביתר זהירות, חשדנות ולעתים אי הבנה בנוגע לסטטוס שלהם. המשתמע מכך, על פי מומחים, הוא שכלבים עם זנב קצוץ יקבלו הרבה פחות יחס מכלבים אחרים ויהפכו תוך זמן מה לאנטי חברתיים או במילים אחרות- אגרסיביים ותוקפניים. מחקר נוסף הראה שכחמש מאות גורים עוברים ניתוח לחיתוך האיברים על כל כלב אחד שנפצע בזנבו בממוצע- על כן אולי אפשר לומר שעדיף לתת מעט יותר תשומת לב לזנבות ואוזניים ולהמנע מפציעות שונות מאשר לבצע את ההליך בשלב מוקדם אצל כל כך הרבה כלבים וגורים.

מצד שני, ישנם הטוענים שחיתוך זנבות הינו ניתוח שבקושי כואב לכלב העובר אותו, אם בכלל. ארצות כמו ניו זילנד, למשל, מאשרות חיתוך זנבות אצל כלבים כל עוד נעשה הדבר על ידי וטרינרים מורשים או בעלי חוות גידול כלבים מקצועיים בלבד. לטענת ארגון הפועל בעד אפשור ניתוחים אלו, נזק ופציעות באיזור הזנב עלול לקרות במקומות העבודה ואפילו בבית לכלבי מחמד. עשרות אלפי כלבים נפצעים פציעות חוזרות בזנבם ואצל חלקם לעתים אף מתפתח זיהום שבסופו כריתת הזנב היא הפתרון הבריאותי. מקרים אלה ניתן למנוע על ידי תהליך פשוט ולא כואב הנעשה לכלב בעודו גור בן כמה ימים (גיל בו הרקמות עוד רכות מאוד ועל כן הניתוח פחות כואב ואין אפילו צורך בהרדמה מלאה). חשוב לציין שהארגון המדובר ובכלל האנשים התומכים בכריתת הזנב מבחינה בריאותית, אינם תומכים בנתינת גושפנקא לכל מי שרוצה פשוט לבוא ולבצע התהליך. כמובן שישנם אנשי מקצוע ומומחים שרק עליהם לקחת את האחריות בביצוע מעשה זה (וטרינרים מורשים , מרביעים ובעלי חוות גידול מקצועיים לכלבים).

קוסמטיקה לכלבים אינה מסתכמת אך ורק בחיתוך הזנב ו/או האוזניים ואיברים אחרים בגוף, קוסמטיקה לכלבים הינה טיפוח יומיומי של הכלב שלנו החל מתספורות כלבים, רחצה ושימוש בתכשירי טיפוח לשמירה על ניקיונו של הכלב ושמירה על פרוותו.


(1)  שלום ברשותי כלב כנעני מעורב עם הסקי לקחתי אותו מעמותה בגיל חצי שנה כרגע הוא בגיל 8-9 חודשים אוזזן אחת נופלת בחלק העליון ניראה שזה לא יתרומם בסוף רק לעיתים בתנוחות שונות של הכלב היא עומדת אבל אין לה מספיק כוח שריר לעמוד כל הזמן ולא ניראה לי שזה ישתנה האם יש משהוא כירוגי שאפשר לעזור לאוזן.       ג. סהר

(2)  רציתי לבדוק בקשר לגזירת אוזנים לכלב        ט. אדרי

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות