כלבים

רועה שוויצרי לבן


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת רועה שוויצרי לבן

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב רועה שוויצרי לבן שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

רועה שוויצרי לבן
Swiss Shepherd

רועה שוויצרי

רועה שוויצרי לבן או בשמו המקורי- הברגר בלאנק השוויצרי, הינו גזע שמקורו נמצא בשוויץ והוא חולק בגנים של הרועה הלבן והרועה הגרמני. הברגר בלאנק הוא כלב אמיץ במיוחד ובעל תכונות אופי מדהימות, כאשר הבולטות שביניהן הינן אומץ ליבו ונאמנותו לבעליו- רועה שוויצרי לבן לא יהסס להגן על הבעלים שלו בכל מחיר, אפילו אם יהיה צורך בהקרבת החיים שלו עצמו.

רועה שוויצרי - מקור הגזע והיסטוריה

בשנת 1899 זכה לראשונה גזע הרועה הגרמני להכרה רשמית. בשנה זו הכלב המדובר היה בעל פרווה לבנה וחלקה ושימש בעיקר ככלב רועים על מנת להבדיל אותו מהזאבים הכהים. עם השנים שחלפו, רועים גרמניים הפכו לגזע בעלי צבעים שונים ועל כן הוחלט להבדיל את הכלבים הלבנים מהשאר. מעשה זה גרם לרדיפה של הגזע ברחבי העולם וכמעט הביא להכחדה. ב1970 זכה להכרה הרועה הלבן באמריקה אך קיבל את שמו בשוויץ, המדינה באירופה בו נולד ונרשם הרועה השוויצרי הראשון בשנת 1966.

סוג הכלב רועה שוויצרי לבן שייך לקטגוריות:

רועה שוויצרי - נתונים ומאפיינים

רועה שוויצרי לבן נראה כמעט כמו רועה גרמני מלבד צבעו. פרוותו חלקה וקשיחה בעלת שכבה יחידה, רגליו האחוריות מעט נמוכות מהקדמיות, אוזניו זקורות וצבעו תמיד לבן כשלג מלבד אפו והשפתיים. הברגר בלאנק הינו כלב צייתן, חכם, אמיץ ורגוע. כלבים מגזע זה ישמרו על משפחתם ויגנו עליהם בכל מחיר. הם זקוקים לביטחון ואהבה מבעליהם אך עלולים להיות שליליים כלפי זרים. משקל ממוצע של שוויצרי לבן בוגר נע בין 35 ל40 ק"ג וגובהו בין 60 ל65 ס"מ.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף רועה שוויצרי

את גזע השוויצרי הלבן רצוי לאלף מגיל צעיר מאד. כלבים אלו צריכים בעלים רגועים וסמכותיים אשר יהוו מנהיגי להקה עליהם יוכלו לסמוך. את השוויצרי הלבן ניתן לאלף לשמירה, חיפוש, הצלה וכדומה. ישנם כלבי ברגר בלאנק המשמשים גם ככלבי מזחלת באזורים מושלגים. כלבים אינטליגנטים אלו משמשים בעולם גם ככלבי מרעה, כלבי גישוש, כלבי נחייה ועוד.

טיפוח כלבים - רועה שוויצרי

רועים שוויצריים לבנים משירים פרוותם כל השנה ובאופן כבד פעמיים בשנה. אם לא מברישים את הכלב כל יום, יש לצפות לבגדים, שטיחים, רהיטים וחיים מלאי פרווה לבנה. אין לרחוץ את הכלב יותר משלוש פעמים בשנה, שכן יתר מקלחות עלולות לפגוע בשמן הטבעי המגן על עורו ולגרום לדלקות ואלרגיות עור.

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

הכל אודות טיפול וטיפוח כלבים לבנים. איזה סוג מברשת כדאי להתרת קשרים ובחירת שמפו לכלב לבן.
למאמר המלא


טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

לא פעם אנו נתקלים בכלבים לבנים כגון: מלטזים, שמתחת לעיניים נראים הפרשות חומות ולא אסתטיות. במאמר זה, נתמקד בבעיות עיניים נפוצות והטיפול בהם.
למאמר המלא


מחלות נפוצות וטיפול - כלב רועה שוויצרי

רועה שוויצרי לבן הינו כלב הנתון לסוגי מחלות שונים ובעיות תורשתיות רבות. הבולטים שביניהם הינם בעיות מפרקים והיפ-דיספלסיה, מחלות עיניים ושיניים שונות ואלרגיות עור. עוד מחלות פחות נפוצות הינן זאבת ובעיות בעמוד השדרה. תוחלת החיים של רועה שוויצרי לבן נעה בין 11 ל13 שנים.

רועה שוויצרי - אוכל, ציוד ומשחקים

גזע הרועים השוויצרי מאופיין בעיקר ביכולתו ללמוד ולתקשר עם בעליו וכלבים אחרים. אם ברשותכם כלב מסוג זה, חשוב לדעת שהוא לא אוהב ולא בריא לו להישאר הרבה בבית לבד. כיוון שגזע זה נתון למחלות רבות, יש לדאוג לאוכל בריא ואיכותי עבורו. מומלץ להתייעץ עם וטרינר.

ציונים עבור כלב רועה שוויצרי

גידול בדירה: 5 - אסור שיישאר לבד בבית.
ידידותי לילדים : 8 - כלב משפחה נאמן.
מתאים לאילוף: 10 - אינטליגנט במיוחד.
כלב שמירה: 10
טיפול וטיפוח: 3 - משיר בכבדות.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 7


(1)  שלום רב אם אני רוצה לשלוח את הכלבה שלי לחינוך וקורס כזה השאלה יש גיל מסוים או מה צריך לעשות בשבל שתלמד פקודות        מ. עומר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
באופן כללי אפשר ורצוי להתחיל אילוף כמה שיותר מוקדם (החל מגיל חודשיים). בשלב הזה הגור קולט מהר מאוד וקל יותר ללמד. אבל... להוציא מצבים מיוחדים מאוד אני אינני ממליץ על אילוף פנסיון אלא דווקא על אילוף "רגיל" בבית הלקוח.

(2)  שלום,אני קונה רועה שוויצרי לבן כבן חודש ומעוניין לעבוד עם מאלף. האם הכלב לא קטן מידי בשביל לעבוד עם מאלף בגיל כזה?       נ. חסוי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
היות ואף מגדל מקצועי לא ימכור כלב לפני גיל שמונה שבועות (שבעה במקרים מיוחדים) כנראה שאתה הולך לקנות כלב מעורב. לא שיש בעיה בכלב מעורב, רק שרצוי לאמץ אותו ולא לקנות (וככה לשתף פעולה עם נוכלים), כמו כן כדי למנוע בעיות בעתיד עדיף לא להפריד גור מהשגר לפני גיל שמונה שבועות, מה שנותן לך עוד סיבה לא לקחת את הגור המדובר.

(3)  שלום יש לי כלבה רועה שוויצרית בת 3 כמה זמן הריון שלה אמור להימשך?       נ. משה

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
משך הריון ממוצע בכלבה הוא 63 יום

(4)  שלום, אני עומד לרכוש כלב מסוג רועה שוויצרי לבן בן שנתיים. יש לי 2 שאלות. חשובה לי ההרגשה של הכלב, בבית גרים רק אני ואמי ושתינו לא נמצאים בבית כל יום עד שעה 4, אני יכול להגיד בפה מלא שמשעה 4 הוא יקבל מקסימום תשומת לב, בסופי שבוע הוא יהנה מטיולים ולא יחסר לו כלום. האם זה יפגע בכלב? 2. האם ניתן להוריד את הכלב שלי פעמים ביום לפי המודל הבא, 6 בבוקר, 4-5 אחה"צ ו8 בערב.? 3. האם ניתן לשפר אל אילוף הכלב גם בגיל שנתיים למשמעת טובה יותר? תודה רבה       א. איזנשטיין

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לפי הפרטים שנתת עדיף שתחכה עם נושא הכלב לתקופה פחות עמוסה בחיים.

(5)  שלום יש לי רועה שוויצרי בן שנה. אני מעוניינת לספר אותו. אמרו לי שצריך לספר אותו באופן מיוחד כך שהפרווה שלו תשאר רכה.האם הדבר נכון? תודה       ל. ברנס

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
באופן כללי אין סיבה מיוחדת לספר את הכלב, במידה ואת מעוניינת לספר אותו מומלץ לברר מול ספר/ית כלבים ולוודא שלא מקצצים את הפרווה קרוב מידי לגוף

(6)  יש לנו חצר, ואנחנו מעוניינים לרכוש כלב שניתן לגדל רק בגינה (לא רגישים לחום).האם הרועה השווייצרי מתאים? כמו כן, עד כמה הנשירה שלהם כבדה? אם מקפידים לסרק... תודה       ל.

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
לפני שמחליטים איזה גזע מתאים, חשוב להבין את ההשלכות שיש לגידול כלב בגינה בלבד. כלבים אשר נמצאים בגינה, לא מקבלים מספיק יחס מחברי הלהקה האחרים (האנשים בבית) ומתחילים לפתח בעיות התנהגות שונות ומגוונות החל מהרס החצר מעודף אנרגיה ושעמום ועד תוקפנות בשל חוסר חשיפה לעולם בחוץ. המלצתי היא לגדל כלב שיוכל גם להכנס הביתה לחצי מהיום לפחות. במידה וכך תבחרו לעשות, הרועה השוויצרי מתאים אך חשוב להבין שמדובר בכלב אנרגטי מאוד וקצת קשה לאילוף, לכן חשוב לעבוד עם מאלף כבר מההתחלה. לגבי הפרווה, אכן יש נשירה וגם מדובר בפרווה ארוכה. הברשה יומית היא חובה אך לא ניתן למנוע נשירה לחלוטין.

(7)  למה אסור שרועה שוויצרי יישאר לבד בבית?       נ. חסוי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אין שום בעיה להשאיר כלב (כל כלב) לבד בבית. הכל שאלה של חינוך, גבולות והוצאת אנרגיה.

(8)  יש לי כלב רועה שוויצרי בן כמעט שנה והבאנו לו כמה סוגים של אוכל כמו רויאל קנין ,בלקנדו, וכולי וכל אוכל שהבאנו לו אחרי כמה זמן הוא כבר לא רצה לאכול יש סוג אוכל שאתה ממליץ עליו       ע. לוי

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
יש צורך להבין את הסיבה לכך שהוא מאבד עניין באוכל ועל כן כדאי להגיע לפגישת ייעוץ עם רופא ווטרינרי

(9)  שלום, יש לי רועה שוויצרי בן 4 חודשים ואני מעוניין לאלף אותו. נאמר לי שהגזע הזה "מחשיב" יותר זכרים ומתייחס יותר לזכר שבמשפחה (כלומר אב או בן).האם יהיה נכון יותר לקחת מאלפת כדי שיישמע גם לאם ולבנות שבמשפחתי?        צ. ברנס

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אין שום בעיה שמאלפת תעביר את האילוף ואין שום סיבה שבנות המשפחה לא יוכלו להשיג תוצאות נהדרות עם הכלב. הדברים היחידים שיקבעו את רמת האילוף הם רמת המאלפת או המאלף, הרצינות של בעלי הכלב ואופן התירגול.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות