כלבים

שפיץ יפני


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת שפיץ יפני

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב שפיץ יפני שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

שפיץ יפני
Japanese Spitz

שפיץ יפני

שפיץ יפני (הידוע גם כניהון סופיצו) הוא כלב קטן בינוני מגזע השפיץ, אשר פותח בשנות ה1920 וה-30 מסוגים אחרים של כלבי שפיץ. גודלו האידיאלי של הכלב עדיין נתון לוויכוח, אך מה שידוע שהוא תמיד יותר גדול מבן דודו הפומראני. למרות שמדובר בגזע חדש יחסית, רמת המוניטין של שפיץ יפני עולה מרגע לרגע בשל אופיו הידידותי והמלבב כלפי בני אדם וכלבים אחרים ומראהו החיצוני הנעים לעין.

שפיץ יפני - מקור הגזע והיסטוריה

בשנת 1920 החלו להרביע כלבי שפיץ שונים ביפן על מנת ליצור גזע יפני משובח. תחילה השתמשו המרביעים בכלב שפיץ גרמני בשל פרוותו הלבנה ובשנות ה20 המאוחרות שילבו בתהליך גם כלבי שפיץ קטנים יותר על מנת להשביח את הגזע. לאחר שרמת הפופולריות של הכלב עלתה ביפן בשנות ה50, החלו לייבא את הכלב לשוודיה. משם הועבר הגזע לאנגליה, ולשאר העולם לאחר שזכה בהכרה מאיגודי כלבים שונים ברחבי העולם כמו קנדה, ניו זילנד והודו.

סוג הכלב שפיץ יפני שייך לקטגוריות:

שפיץ יפני - נתונים ומאפיינים

מתחת לפרווה הארוכה של שפיץ יפני ישנה שכבת הגנה עבה מאוד וצבעה תמיד לבן כשלג. הזנב עטוף בהמון פרווה והוא מגולגל למעלה על הגב, למרות שבאזור הרגליים וכפות הרגליים ישנה פחות פרווה מאשר על שאר הגוף. האוזניים של הכלב מחודדות ועומדות, והאף והשפתיים שחורות.
שפיץ יפני בוגר מגיע למשקל ממוצע של כ5-10 ק"ג ולגובה ממוצע של כ30-38 ק"ג.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף שפיץ יפני

שפיץ יפני הוא מהגזעים היותר ידידותיים, חברתיים, חכמים וקלים לאילוץ שניתן למצוא בימינו. כלב זה הינו ממושמע עד מאוד, לומד מהר וגם כן יכול לשמש ככלב שמירה, אשר ידאג לנבוח ולהתריע את בעליו כאשר הוא ירגיש שיש בכך צורך. כלבים מסוג זה נהנים ממשחקים ואימונים, כך שכל עוד הבעלים עקבי בשיטותיו ומשלב תרגילים פיזיים בתהליך, יהיה מאוד קל לאלף וללמד את הכלב טריקים וציווים שונים. כיוון שמדובר בכלב ענק המסתתר בגוף של כלב קטן, יש לוודא שהוא אינו תופס בעלות על הבית ולשמש מנהיגי להקה מולו. שימו לב לא לתת לכלב לנבוח הרבה, שכן הוא יכול להתרגל לרעיון ולעשות המון רעש על בסיס יומי.

טיפוח כלבים - שפיץ יפני

יש להבריש ולסרק שפיץ יפני על בסיס יומי ולדאוג לטפח היטב את פרוותו הצחורה והארוכה. בתקופות הנשירה של הכלב הצטיידו בגלגלות לבגדים ומברשת ברזל שתעזור לשמור על הפרווה המונשרת בפח ולא על השטיח והרהיטים. יש לקלח את השפיץ אך ורק כאשר יש צורך מיוחד בכך ובכללי- מומלץ מאוד לקחת את הכלב לבעל מקצוע על פי הצורך.

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

הכל אודות טיפול וטיפוח כלבים לבנים. איזה סוג מברשת כדאי להתרת קשרים ובחירת שמפו לכלב לבן.
למאמר המלא


טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

לא פעם אנו נתקלים בכלבים לבנים כגון: מלטזים, שמתחת לעיניים נראים הפרשות חומות ולא אסתטיות. במאמר זה, נתמקד בבעיות עיניים נפוצות והטיפול בהם.
למאמר המלא


מחלות נפוצות וטיפול - כלב שפיץ יפני

שפיץ יפני הוא גזע בריא בדרך כלל ובעל מעט מאוד בעיות גנטיות. הבעיות הפיזיות העיקריות אצל כלבים מסוג זה הן מצבים בהם פיקת הברך יוצאת וזזה ממקומה הטבעי ויש צורך בטיפול וטרינרי או מצב של עיניים רגישות בשל נקבי דמעות קטנים מאוד. על כל מצב ומקרה בריאותי או חשד לכך, יש לפנות ולהתייעץ עם וטרינר.

שפיץ יפני - אוכל, ציוד ומשחקים

הניהון סופיצו מאוד נהנה ממשחקים ואוהב נורא לרוץ ולהשתולל. למרות שגופו ופרוותו הארוכה מגינה עליו מפני אקלים קר, הוא יעדיף ליהנות מחום המשפחה שלו בסלון. מעבר לטיול יומיומי ארוך, שפיץ יפני יסגל את עצמו לאורח החיים שלך ולרמת הפעילות הפיזית של בעליו. משחקים כמו משיכה בחבל והחזרת מקל הם מהאהובים עליו, כמו כן, הוא נהנה לרוץ חופשי ללא רצועה, באזור בטוח ומגודר בלבד כמובן.

ציונים עבור כלב שפיץ יפני

גידול בדירה: 7 - נהנה לגור בבית אך משיר המון פרווה.
ידידותי לילדים: 9 - כלב נאמן וחברותי מאוד כלפי בני אדם וילדים בפרט.
מתאים לאילוף: 8 - קל לאילוף אך שובב מאוד.
כלב שמירה: 8 - למרות שאינו אגרסיבי, הוא שומר על הבית.
טיפול וטיפוח: 5 - משיר המון פרווה ודורש הרבה אנרגיות לטיפוחו.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 7.5


(1)  האם לשפיץ יפני יש נשירה        ק.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כן

(2)   יש לי גור שפיץ יפני בת חודשיים וחצי אשר אוכלת מעט מאד. ניסיתי כבר 3 סוגי אוכל יבש לגורים. היא אוכלת קצת רק אם מערבבים לה עם ביצה קשה. ניסיתי גם להרטיב לה את האוכל עם מים רותחים שהתקררו מעט. מה עושים ? האם להמשיך ולנסות כל מיני דוגמיות של חברות שונות עד שתאהב משהו ? אודה על תשובתכם המהירה.       א. דייני

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
בתור התחלה מפסיקים להחליף מזון כל יומיים ובטח שלא מערבבים דברים נוספים. בודקים מה הכמות המומלצת ליום (כל חברה שונה) ומחלקים לשלוש. נותנים שליש (מדוד ברמת הגרם) ובמידה והגור לא אוכל לוקחים לאחר עשר דקות, בצהריים נותנים את אותו השליש (לא מוסיפים עוד) וככה ממשיכים עד שהכלב מתחיל לאכול. תוותרו ותוסיפו דברים טעימים או תתנו חטיפים וממתקים? הבעיה תמשך לנצח. תקפידו במשך כמה ימים והכלב יתאפס ויתחיל לאכול כשמציעים לו מזון.

(3)  היי, יש לי כלב שפיץ יפני, בן 9 חודשים, הוא אצלנו כבר חודש פלוס, הכל היה בסדר עד שלפני כמה ימים הוא התחיל בלילות לבכות ולבכות, ולא נרגע עד שמישהו יוצא אליו ומרגיע אותו, השאלה שלי זה אם יש בעיה כלשהי לגדל את הכלב בחוץ, סידרנו לו מקום והכל, למלונה הוא מסרב להיכנס, תמיד שוכב ליד הדלת ולא איפה שחם.. מה עושים?        ז. מכלוף

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אין אפשרות לדעת מה הבעיה בלי להיות נוכח במקום, אבל ללא ספק אין סיבה שכלב קטן יחיה מחוץ לבית ובטח שלא בכזה גיל!

(4)  יש לי כלב בן 7 חודשים ואני לקראת לידה, הדירה נורא קטנה יש חשש לגדל ילד עם גור כלבים? ואם כן מה הוא? אשמח מאוד לתשובה       ק. וקנין

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
במידה והכלב מחונך ובריא, אין שום בעיה לגדל כלב ותינוק במקביל. צריך להמשיך ולהקפיד על שיגרת טיולים והוצאת אנרגיה, כמו גם הקפדה על חוקי הבית.

(5)  שלום האם הכלב שפיץ יפני הוא היפואלרגני? תודה       א. אסאו

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לא

(6)  יש לנו שפיץ יפני בן 5 חודשים. הוא עושה את הצרכים שלו בבית וכאשר מוציאים אותו לטיול לא עושה כלום. מה אפשר לעשות?       ס. דיין

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
ישנו מאמר באתר בנושא זה. הכלב זקוק לתיחום בזמן השהיה בבית ולטיולים תכופים יותר וארוכים יותר.

(7)  למה אתם מתכוונים שהכלב צריך מנהיג       ע. דיין

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
הכלב (כל כלב) צריך דמות סמכותית שתיקח אחריות ותקבל החלטות.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות