כלבים

שיבה אינו


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת שיבה אינו

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב שיבה אינו שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

שיבה אינו
Shiba Inu

שיבה אינו

מבין כל ששת הגזעים שגודלו ביפן ומזוהים עמה, שיבה אינו הינו הקטן מכולם. דומה עד מאוד לכלב האקיטה (אך קטן ממנו בהרבה). השיבה אינו גודל ביפן למטרות ציד והוא מסתגל בקלות לשטחים הרריים קשים. כלב זה הינו מיוחד מאד, הוא נחשב לאחד מהגזעים הנדירים והעתיקים הקיימים בעולמנו כיום.

שיבה אינו - מקור הגזע והיסטוריה

בדיקות ד.נ.א שנעשו לאחרונה, מגלים שלגזע עתיק זה שורשים שהתהלכו בעולם עוד בשנת 300 לפני הספירה. גזע זה הורבע למטרת ציד חיות קטנות כגון ארנבים וציפורים ובתקופת מלחמת העולם השנייה, גזע השיבה אינו כמעט והוכחד עקב הפצצות וטראומות שלאחר המלחמה. למעשה, נותרו אך ורק שלוש שושלות כלבים מהן הורבע הגזע מחדש. הכלב הראשון מגזע זה הובא לראשונה לעולם המערבי בשנת 1952 כאשר הגיע לארצות הברית.

סוג הכלב שיבה אינו שייך לקטגוריות:

שיבה אינו - נתונים ומאפיינים

כלב קטן וקומפקטי, ראשו של השיבה קטן אך פרופורציונאלי לשאר הגוף. עיניים משולשות וכהות אף ושפתיים שחורות. הפרווה של הכלב עבה מאוד, כפולה וחלקה. צבעי הפרווה משתנים על אזור השחור-אדום-אפור ולעתים ישנם סימנים לבנים מעל העיניים, בקצה הזנב ועל הרגליים.
שיבה אינו בוגר מגיע למשקל ממוצע של כ8-11 ק"ג ולגובה ממוצע של כ-36-40 ס"מ.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף שיבה אינו

שיבה הינו כלב קל מאוד לאילוף. בין היתר, הוא מראה סימנים של אומץ, נועזות, רוחב לב ואהבה. כלבים מגזע זה מתחברים בקלות לבעליהם ונקשרים לצמיתות. כלב שיבה שמאולף בצורה נכונה ושבעליו מתנהג כמנהיג הלהקה - יגדל להיות כלב שטוב עם בני אדם, ילדים, כלבים וחיות בית אחרות. כיוון שאינסטינקט הציד רוחש בבטנו, לא מומלץ להשאיר את השיבה אינו עם חיות בית קטנות כמו ארנבים, ציפורים וכדומה.

טיפוח כלבים - שיבה אינו

כלבי שיבה הינם נקיים ומטופחים מטבעם ונושא זה חשוב להם מאוד, הם אינם אוהבים להתלכלך ויימנעו משלוליות או בוץ אם יוכלו. את פרוותם הקשיחה קל לסרק ולטפח. יש לקלח את הכלב רק במידת הצורך, שכן מים רבים עלולים להזיק לפרוותו. השיבה אינו משיר פרוותו בכבדות פעמיים בשנה.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב שיבה אינו

למרות שגזע זה נתון ללא מעט מחלות תורשתיות לדוגמת קטראקט, היפ-דיספלסיה ואלרגיות שונות, הוא נחשב לכלב בריא מאוד המאופיין בגנים טובים ובריאים. אצל כלבים מסוג זה מומלץ לבצע בדיקות עיניים ומפרקים אצל הוטרינר מדי פעם ורצוי לדעת כי מחלות בדרך כלל מתגלות בשלב מוקדם אצל כלבים אלו. אורך החיים הממוצע של השיבה אינו נע בין 12 ל15 שנים.

שיבה אינו - אוכל, ציוד ומשחקים

השיבה הינו כלב סתגלן שמשלב את עצמו באורח החיים של בעליו. הוא ישמח לטיולים היומיים שלו ולהתכרבל עם משפחתו בבית. יהיה מוטב עבורו אם יגור בבית עם חצר מגודרת ובטוחה בה יוכל להשתולל ולרוץ חופשי. לגזע זה סיבולת אדירה והוא יכול לרוץ וללכת שעות על גבי שעות.

ציונים עבור כלב שיבה אינו

גידול בדירה: 8 - יכול לחיות בבית ללא גינה.
ידידותי לילדים: 10
מתאים לאילוף: 9 - כלב חכם וצייתן.
כלב שמירה: 4 - צייד בטבעו אך ידידותי מידי.
טיפול וטיפוח: 6 - משיר בכבדות.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 7.5


(1)  איך מטפלים בחרדת נטישה מצאנו את הכלבה ברחוב היא אצלנו שלושה חודשים היא עושה קקי ופיפי בבית הרבה פעמים היא עושה פיפי מפחד פותחת את כל המגירות במטבח אוכל את כל הדברים שבפנים ניסינו כלוב אבל היא שברה אות הצמדנו אותו לקיר והיא שברה אותה פנימה יש ניסינו במרפסת אבל היא שורטת את החלונות לא מפסיקה לבכות ולנבוח וזה מפריע לשכנים היא בת שנתיים       ר. ריסמני

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לפי התיאור הטעות הגדולה ביותר היא שעשיתם הכל לבד (ובצורה שגויה) ללא ליווי מתאים של מאלף. אי אפשר לתת פתרון בשלט רחוק למצב כזה. צרו קשר עם מאלף מאזורכם לטיפול נכון בבעיה.

(2)  שלום! אנחנו זוג נשוי שמתגורר בדירה בבנין מגורים משותף יוצאים כל בוקר בשבע מהבית וחוזרים לקראת ארבע וחצי-חמש רוצים כלב אבל חוששים מזמן הרב שישהה לבד, לא בגלל נזק אלא עבורו שהוא פשוט לבד לא מעט שעות...האם כדאי לקחת כלב בטווחי שעות כאלו? אם כן האם יש גזע מומלץ? מעולם לא היה ברשותנו כלב לפני זה       

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
פחות מומלץ לקחת כלב כאשר יודעים שלא יהיה זמן להקדיש לו. חשוב לקחת בחשבון שהכלב יזדקק לטיול ארוך ומושקע של מינימום חצי שעה לפני שתצאו מהבית.

(3)  שלום! יש לדודה שלי כלב מסוג שיבה אינו, בן כשנה. כל שבוע שהוא מגיע אלינו למפגש המשפחתי הוא אוהב מאוד לשחק בכדור(לזרוק ולהחזיר), אך אם רוצים ללטף אותו הוא או מתחמק או נושך. אי אפשר לשחק איתו בלי לקבל ממנו נשיכות ביד, בשרוול הבגד. מה אפשר לעשות נגד זה? הוא לא נשלח לאילוף ורציתי לדעת אם זה משהו שאפשר לפתור. תודה!!       ש. ת

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
אפשר לפתור בעיות התנהגות שונות אך מבלי לראות את הכלב ולבדוק מה הסיבה לבעיה ומה חומרת המצב, לא ניתן לתת תשובה מדויקת. ניתן לקבל מידע במאמרים בנושא אילוף וחינוך.

(4)  אני מתלבט אם להביא שיקוקו יפני או שיבה אינו . וראיתי שהיפני מועד למחלות וגם קשה לו לחיות בתוך בית מכיון שהוא היפראקטיבי. ורציתי לדעת אם יש מצב שאני ארגיל אותו לחיות בבית ולהיות רגוע , זה אפשרי? מה אתה אומר לבחור זה או זה?.. תודה       נ.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אין לי או לאף מאלף אחר דרך לדעת איזה כלב יתאים יותר בלי להכיר את הבעלים, סגנון החיים שלכם והניסיון בגידול כלבים. מה שכן חשוב לדעת שנושא הכלב "ההיפראקטיבי" לא באמת קיים! אחוז קטן מאוד מהכלבים הם אכן היפראקטיבים והדבר נדיר, רוב הכלבים האנרגטים פשוט זקוקים לתירגול גופני ושכלי כדי להיות רגועים יותר. ההמלצה היא ליצור קשר עם מגדלים מקצועיים של הגזעים שהזכרת ולהתרשם בעזרתם מי הוא הגזע המתאים יותר בשבילך.

(5)  שלום רב , מדבר אילון . לסבתי יש כלב בבית ואנחנו יודעים שהוא מעורב עם 4 סוגיי כלבים. קולי. לאסי. כלב זאב. ורועה גרמני . רצינו לדעת איזה מידע אתם יכולים לתת לנו על כלב מסוג כזה שמעורב עם 4 כלבים. תודה רבה ויום טוב        א. קראוזה

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
קולי=לאסי ו "כלב זאב=רועה גרמני ככה שבעצם מדובר על שני כלבים בלבד. בכל מקרה אין לדעת מה יהיה אופי הכלב בבגרותו היות ומדובר בעיקר בתהליך לימודי ולא בהכרח מולד.

(6)  האם השיבה יכול להישאר לבד בבית?        א. בורי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כן בוודאי. השאלה היא באיזה גיל, לכמה זמן ובאיזה תנאים?

(7)  אני רוצה לקנות כלב מסוג השיבה אינו ורציתי לדעת אם הוא ידידותי לילדים ? וקל לאילוף ?       ש. אלגברי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
השיבה אינו נחשב ככלב די נוח עם ילדים וגם עם חיות אחרות אבל גם נושא "הנחמדות" וגם האילוף תלויים בעיקר בצורה שבה הם נעשים.

(8)  איפה אני יכולה לקנות שיבה אינו? אני לא מוצאת בשום מקום. ידוע לכם על בתי גידול שלהם בארץ או איפה קונים אותם?       ל. סויסה

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
תבררי מול רכזת/רכז הגזע במועדון כלבי השפיץ הישראלי.

(9)  כתוב שהכלב שיבא אינו משיר שיער בכבדות פעמיים בשנה, כמה זמן נמשכת תקופת השרת הפרווה שלו? והאם הוא משיר שיער לא בתקופות הנשירה העיקריות?       מ. כץ עוז

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
נשירה קיימת כמעט בכל הגזעים ומתרחשת בעיקר בעונות המעבר. במידה וקיימת נשירה חריגה יש להגיע לבדיקה ווטרינרית על מנת לוודא שלא קיימת בעיה רפואית

(10)  אני גר בבית עם שתי קומות בקיבוץ, האם אנחנו ארבע נפשות, אמא,אבא,ושני אחים אחד בן 14 ואחד בן 12 האם כדאי לנו לגדל שיבא אינו ??       ע. טל

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
אם זו פעם ראשונה שאתם מגדלים כלב אז הייתי ממליצה על גזע אחר שדורש פחות עבודה. קשה לי לייעץ על גזע ספציפי כי לא ציינת כמה זמן ביום הכלב ישאר לבד? האם הוא יוכל להיות בתוך הבית או שאתם מחפשים כלב שיכול לחיות בחצר? כמה זמן לטיולים ולמשחק יש לכם להשקע בו כל יום? כל אלה דברים שמשפיעים על החלטה לגביי איזה גזע מתאים. ותמיד ניתן גם לאמץ כלב מעורב. הוא לא חייב להיות גזעי.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות