כלבים

שר פלאנינה


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת שר פלאנינה

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב שר פלאנינה שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

שר פלאנינה
Sarplaninac

שר פלאנינה

שר פלאנינה, כלב חזק וגדול ממדים הידוע גם ככלב הרי שר או כלב רועים יוגוסלבי. גזע מיוחד זה משתייך למשפחת שומרי העדר אשר מקורם בסרביה ומקדוניה. לגזע שר פלאנינה רגליים קדמיות ארוכות יחסית לשאר הגוף, פרוותו ארוכה וראשו מאוד גדול אך פרופורציונאלי לגופו.

שר פלאנינה - מקור הגזע והיסטוריה

למרות שמקורם אינו בטוח במאה אחוז, מקובל לחשוב שאבות אבותיהם של שר פלאנינה היו הכלבים המולוסיים שהגיעו ממקדוניה ויוון. תחילה זוהה הגזע ב1939 ככלב רועים איליריאני. בשנת 1957, לבקשתם של איגוד הכלבים היוגוסלבי, שונה שמו של גזע זה לכלב רועים יוגוסלבי או שר פלאנינה, על שם הרי שר שביוגוסלביה, המקום בו הגזע הכי נפוץ. תמונתו של הכלב מופיעה על הצד האחורי של מטבע הדינר המקדוני וכמו כן, על דגל עיירה בדרום קוסובו הממוקמת בהרי שר.

סוג הכלב שר פלאנינה שייך לקטגוריות:

שר פלאנינה - נתונים ומאפיינים

שר פלאנינה הוא כלב עובד. מקורו ככלב רועים גורם לו לתת את מרב תשומת הלב לעדר ולרוב הוא יעדיף את הכבשים והבקר על פני בני האדם ובעליו. גזע זה הנראה רגוע ושליו, יכול להפוך חייתי ותוקפני בשעת הגנה על הצאן. לכלב זה מראה מיוחד, שכן למרות שבגודלו הוא בינוני או מעט יותר גדול, מבנה גופו ופרוותו העבה נותנים לגופו מראה הרבה יותר גדול וחסון. עצמותיו העבות גם כן תורמות לכך. פרוותו מגיעה לרוב בצבעים אחידים הנעים בין אפור לשחור, אפו פחוס, ראשו מוצק ועיניו העגולות מביעות חדות וחכמה. בבגרותו, מגיע כלב הרועים היוגוסלבי לכ- 25-39 ק"ג ולגובה של כ-60 ס"מ.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף שר פלאנינה

כאמור, שר פלאנינה הוא כלב עבודה ושמירת עדר, ומקומו לא על יד הספה בסלון. אך היה והוחלט לאמץ כלב זה כחיית מחמד, יש להיות מודעים לשיטות אילוף מתקדמות, שכן זהו כלב שעליו קשה מאוד לשלוט. עלינו להיות מודעים לתכונות הכלב ולהתנהג עמו בהתאם- עלינו להיות נוקשים, מלאי ביטחון עצמי ולקחת את תפקידנו כמנהיגי הלהקה ברצינות. זהו לא כלב עבור בעלים מתחילים.

טיפוח כלבים - שר פלאנינה

לשר פלאנינה פרווה קשיחה, עבה וארוכה יחסית, ועל כן יש להבריש אותה ולשמור על רמת ניקיון גבוהה. ככל שנגדיל ונבריש את הכלב, כך ייטב לעורו ולפרוותו. שימו לב ללכלוכים שונים העלולים להיתפס בפרווה, שכן זהו כלב עבודה הנמצא לרוב בשטחים פתוחים, אזורי שדות, מרעים וכדומה. רצוי לרחוץ ולקלח את הכלב כפעם פעמיים בשנה.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב שר פלאנינה

לגזע שר פלאנינה אורך חיים ממוצע הנע בין 11 ל13 שנים. כיוון שמדובר בגזע יחסית נדיר- לא ידועות איזשהן בעיות פיזיות או מחלות ספציפיות עליהן יש לפקוח עין. על כל מקרה, במידה ואתם רוכשים את הכלב, יש לוודא כי הוא גודל בחווה מורשית ועל ידי אנשי מקצוע בלבד שכן מתפקידם לברור מחלות גנטיות בהיסטוריה של הורי הכלב.

שר פלאנינה - אוכל, ציוד ומשחקים

שומר הצאן היוגוסלבי חייב לקבל שעות רבות של ריצה ופעילות ספורטיבית ביום. אם הכלב חי בחווה אליה הוא יועד, רוב הסיכויים שהוא ידאג לפעילות הפיזית שלו עצמו על ידי ריצות ארוכות במרחבים. במידה והכלב חי בבית ומגודל כחיית מחמד, יש לוודא כי הוא מבצע פעילות ספורטיבית רבה ולהוציא אותו לכמה טיולים ארוכים ביום הכוללים גם ריצה. צעצועים המומלצים הם אלו אותם ניתן לזרוק לו שירוץ להביא כמו כדורים.

ציונים עבור כלב שר פלאנינה

גידול בדירה: 3 - כלב שחייב לחיות בחווה פתוחה.
ידידותי לילדים: 4 - יותר טוב עם חיות מאשר בני אדם.
מתאים לאילוף: 4 - קשה לאילוף. דורש המון אנרגיה.
כלב שמירה: 9 - כלב השומר על צאן יותר מאשר על בני אדם.
טיפול וטיפוח: 7 - יחסית לפרוותו הוא קל לטיפוח.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 5.5

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות