כלבים

רועה הולנדי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת רועה הולנדי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב רועה הולנדי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

רועה הולנדי
Dutch Shepherd

רועה הולנדי

לכלב הקרוב יש משבר זהות הוא לא רועה גרמני וגם לא בלגי אבל כולם חושבים שהוא אחד משניהם למרות שהוא כלב הולנדי גאה. ככל הנראה כלבי הרועים הגרמני והבלגי הם אבותיו של רועה הולנדי - שלקח מכל רועה קצת, מה שהפך אותו לכלב עבודה בעל יכולות גבוהות במיוחד. כלבים אלו יעבדו בכל מזג אויר והם מפסיקים לעבוד רק כאשר הם מקבלים פקודה להפסיק, כלבים אלו יכולים למות כתוצאה ממכת חום ולכן צריך להשגיח עליהם ולא להעמיס עבודה בימים חמים.

רועה הולנדי - מקור הגזע והיסטוריה

רועה הולנדי הוא הכלב הלאומי של הולנד והוא הכלאה של מספר כלבי רועים, הוא מאוד דומה לרועה הבלגי אבל קצת יותר גדול ממנו.
כלבים אלה יודעים לגרום לעדר ללכת כקבוצה ובמקרה בו אחד הפרטים סוטה הצידה, מיד מגיע אחד הכלבים ומתקן אותו. הכלבים הגנו על העדר מפני זאבים ושועלים במהלך היום ובלילה שמרו על כל החווה.

האופי הטוב והאינטליגנציה הגבוהה הופכים את הרועה ההולנדי לכלב עבודה בין הטובים בעולם. כוחות ביטחון בעולם משתמשים בכלבים אלה למציאת סמים ואמצעי לחימה, תקיפה, גישוש ושמירה.

סוג הכלב רועה הולנדי שייך לקטגוריות:

רועה הולנדי - נתונים ומאפיינים

כלבים אלה מזכירים במראה רועה בלגי והראש דומה יותר לרועה גרמני, אבל הפרווה המנומרת שמורה רק לרועה ההולנדי. מבנה הגוף גדול ומוצק, הראש גדול וכך גם האף והאוזניים והזנב ארוך ומרשים. ישנם שלושה סוגים של פרווה ארוכה, קצרה מקורזלת. הפרווה מנומרת ומורכבת מהצבעים שחור, חום ואפור.
משקל: 29-31 ק"ג
גובה: 55-63 ס"מ

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף רועה הולנדי

בחירה נכונה של כלבים לאילוף מתחילה עוד כשהגורים נמצאים עם האימא. קיימים מספר מבחנים שיכולים לבדוק את ערנותו של הכלב, האם הוא פחדן או דומיננטי וכמה הוא רוצה לשחק. כלבים שעוברים את המבחן בהצלחה ממשיכים באימונים לקראת האילוף שיתחיל בגיל שנה. במהלך זמן זה עלינו לחשוף את הגור לעולם שלנו, להכיר לו בכל יום צעצועים חדשים, בעלי חיים אחרים ובני אדם נוספים.
אילוף של רועה הולנדי הוא חוויה של פעם בחיים, כלבים אלה לומדים מהר את הפקודות החדשות ומספיק להם מספר חזרות מצומצם עד שהם לומדים פקודה חדשה.
לא כל אחד מתאים לעבוד עם רועה הולנדי, כלבים אלה אינטליגנטים להפליא והם לומדים מהר מאוד את הבעלים. אם הם ירגישו שהבעלים לא חזק מספיק הם ינצלו מטרה זו וירשו לעצמם לעשות דברים שהם יודעים שאסור להם.

טיפוח כלבים - רועה הולנדי

הטיפוח משתנה בין הסוגים השונים, אבל הברשה שלוש פעמים בשבוע תספיק לכל סוגי הפרווה.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב רועה הולנדי

רועה הולנדי יסבול מדיספלסיה באגן ובמפרקים, אבל מלבד לבעיה זו כלבים אלה בריאים ואת הווטרינר פוגשים רק בזמן החיסונים.

רועה הולנדי - אוכל, ציוד ומשחקים

הציוד הכלבני שלכם צריך להיות שונה מהציוד של כלבי בית, הרצועה והקולר צריכים להיות חזקים ולא להיקרע בזמן האימון. ציוד מקצועי יקר וצריך לשמור עליו לכן, לא להשאיר את הרצועה על הכלב לאחר הטיול ובטח שלא להשתמש בה כחבל קשירה לכלב.
אם הכלב שלכם הוא כלב עבודה צריך להתאים לו סוג מזון עתיר באנרגיה שמתאים לכלבים פעילים.

ציונים עבור כלב רועה הולנדי

גידול בדירה: 5 - רועה הולנדי חייב גינה גדולה.
ידידותי לילדים: 8 - תלוי בכלב לרוב יחס טוב לילדים.
מתאים לאילוף: 10 - כלב אינטליגנטי.
כלב שמירה: 10 - גדול, חזק ומרתיע זרים.
טיפול וטיפוח: 7 - משתנה בין הסוגים השונים.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 8


(1)  אני רוצה לאמץ רועה הולנדי בגיל 5 חודשים האם יש בעיה עם אילוף        

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אין שום בעיה כל עוד עובדים עם מאלף מקצועי

(2)  לפני כשבוע קיבלתי כלבה מסוג רועה הולנדית בת כחמישה חודשים. בכל פעם שאני זז מלידה היא מתחילה לנבוח בקולי קולות כך ביום ובלילה. אציין כי אני ביתה השלישי. מה עליי לעשות על מנת לגרום לה להפסיק לנבוח בכל פעם שאני זז מליידה? תודה       ג. ב

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
קרוב לוודאי שיש מספר סיבות לזה שהכלבה עברה שלושה בתים בשלושה חודשים ולכן לא יהיה נכון לתת יעוץ בלי לראות את הכלבה ולשמוע יותר פרטים. מומלץ ליצור קשר עם מאלף באזורכם להתחלה של טיפול בבעיה.

(3)  האם הכלב טוב לילדים ו האם יש לו צבעים אחרים חוץ משחור       א. אוזן

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כל כלב יכול להיות טוב לילדים אם מחנכים אותו ומאלפים אותו מגיל צעיר בצורה נכונה ומוודאים שהוא עובר חשיפה חיובית לילדים. הצבעים של הרועה ההולנדי הם או שחור או שחור עם קווים בהירים (דוגמת "צבוע").

(4)  שלום, יש לי גורת רועה הולנדי בת 4 חודשים שגדלה בגינה, כל פעם שאחד מבני המשפחה יוצא לחצר הכלבה ממש משתוללת וקופצת ורוב הפעמים גם מנסה לנשוך אותנו, מה ניתן לעשות? זה משתנה עם הגיל?       ר. חזן

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כלבים שגדלים בגינה לא מקבלים מספיק יחס וחינוך ולכן מתנהגים כך. הכלבה צריכה לבלות יותר זמן עם בני המשפחה, גם בתוך הבית ולצאת כל יום לארבעה טיולים לפחות הכוללים שני טיולים ארוכים עם ריצה ומפגש עם כלבים אחרים.

(5)  שלום,לפני חודש בערך קניתי גור הולנדי והאוזנים שלו היו עומדות חזק ויציבות בשבוע האחרון אני שם לב שהאוזנים שלו קצת נפולות האם אפשר לעשות בקשר לזה משהו...תודה        י. לוי

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מומלץ להגיע לבדיקת ווטרינר על מנת לבדוק האם יש סיבה רפואית לכך

(6)  שלום יש לי כלבה מסוג רועה הולנדי בת 7 חודשים שמתי לב שהיא מאוד מפחדת מכלבים שנובחים עליה מתחילה לברוח ואז זה גורם לכלבים אחרים לתקוף אותה היא ממש גדולה וחזקה ואני לא מבין את ההתנהגות שלה , הייתי רוצה לשנות זאת שלא תפחד הייתי שמח שתעזרו לי תודה        ר. בן זקן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
קרוב לוודאי שהבעיה התחילה מחוסר חשיפה נכונה בשלב מוקדם יותר בחייה. החדשות הטובות הן שבגיל שבעה חודשים עוד אפשר לתקן את המצב. אתם צריכים ליזום מפגשים עם בעלי כלבים רגועים שיודעים להתעלם מכלבים אחרים ולא להתרגש. לאט לאט ובעזרת חיזוקים וחשיפה תוכלו להקל על הגורה ולגרום לה לפתח תקשורת כלבית נכונה יותר. כמו כן היות ומדובר בגזע נמרץ מאוד ממולץ להוציא לה מרץ לפני מפגשי הכרות בתחילת הדרך.

(7)  שלום , יש לי כלבה בת שנתיים וחצי מגיל אפס אצלי ונאמר לי שהוא קווקזית מעורבת בלגי.לפי תמונות בגוגל היא העתק של הולנדי.הבעיה שלי היא שהכלבה לא מקבלת ילדים בסביבת הבית/גינה .אם משתחררת עלולה לתקוף, אציין שגם את הבן שלו היא נשכה,נשיכה אמנם קלה באיזור הראש       ג. שלום

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
מקרה של תוקפנות כלפי בני אדם/ילדים הוא חמור ולא ניתן לפתור את הבעיה דרך ייעוץ אינטרנטי. חייבים לעבוד עם מאלף בשיעורים פרטיים בהקדם.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות