כלבים

רועה קווקזי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת רועה קווקזי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב רועה קווקזי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

רועה קווקזי
Caucasian Shepherd

רועה קווקזי

רועה קווקזי הינו גזע של כלבי רועים גדולים הפופולריים מאוד בצפון קווקז, אזרבייג'אן, גיאורגיה וארמניה. לכלבים אלו מבנה גוף שרירי ועצמות גדולות ולרובם יש פרווה כפולה ועבה במיוחד. רועה קווקזי מוכר גם ככלב הרים קווקזי או אובקרקה קווקזי.

רועה קווקזי - מקור הגזע והיסטוריה

כמו רוב הכלבים מהגזע המולוסרי, רועה קווקזי נמצא בעולם מימי קדם ונחשב עתיק. למרות זאת, זכה הגזע להכרה מאיגוד הכלבים בגרמניה בשנת 1930. ישנם סוגים שונים של כלבי רועים קווקזים, כל סוג מתאפיין בשוני מסוים במראה החיצוני ורוב ההבדלים ניכרים בעובדה שהכלבים גדלו באזורים שונים.

סוג הכלב רועה קווקזי שייך לקטגוריות:

רועה קווקזי - נתונים ומאפיינים

לאובקרקה הקווקזי עיניים שקועות וכהות. רגליו של הכלב עבות ושריריות, וכל גופו מלא בפרווה מאוד עבה בעלת שכבה כפולה ולחה על מנת לחזק את הבידוד ממזג האוויר הקר. אף מסיבי ונחיריים גדולות, פרווה גם בין האצבעות ועל האוזניים שומרים על הכלב. גזע זה הינו אסרטיבי, חזק, אמיץ ומגונן, שכן תפקידו הראשון היה להגן על העדר והחווה. משקלם וגובהם של רועים קווקזים משתנים מכלב לכלב ונעים בין 45 ל70 ק"ג ובין 65 ל75 ס"מ.

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף רועה קווקזי

אם לא מאולף כראוי מגיל צעיר, רועה קווקזי עשוי להראות סימני אגרסיביות וזעם לעתים יחסית קרובות. כיוון שהוא אמיץ נורא וקיים בו דחף עז להגן על ביתו ומשפחתו, רועה קווקזי עלול להיות תוקפני כלפי זרים. האובקרקה רואה בכל בני הבית משפחה- בין אם מדובר בילדים, בחתולים, בבעלים או בדג הזהב בצנצנת, רועה קווקזי ינהג בם כמשפחתו ויגן עליהם בכל מחיר. בנוגע לזרים, הוא יכבד אותם אם הם חברי המשפחה. בנוגע לכלבים אחרים, הוא עלול להתנהג באגרסיביות וינסה להפגין שליטה.

טיפוח כלבים - רועה קווקזי

לכלבי הרים קווקזים שונים יש שני סוגי פרוות: עבה יותר וקצרה יותר. עקרונית, הכלבים בעלי הפרווה הארוכה והעבה זקוקים להרבה יותר הברשות וטיפוח שוטף מהקווקזים בעלי הפרווה הקצרה יותר, אך עם זאת, חשוב לדעת שכל סוגי הרועים הקווקזים משירים פרוותם בכבדות פעמיים בשנה, והברשת הכלב על בסיס יומי תעזור למנוע פרווה על הבגדים, הרהיטים וכדומה.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב רועה קווקזי

מבחינה בריאותית, רועה קווקזי הינו כלב בריא יחסית ולא ידוע על מחלות מסוימות, תורשתיות או בעיות בריאותיות אליהן הוא רגיש. עם זאת, רועה קווקזי הוא כלב גדול וכבד, וכלבים מסוג זה בדרך כלל נתונים לבעיות מפרקים שונות- הבולטת שביניהן הינה מחלת ההיפ-דיספלסיה (מחלה הגורמת לירכיים לזוז ממקומן הטבעי). תוחלת החיים הממוצעת של רועה קווקזי הינה 12 שנים.

רועה קווקזי - אוכל, ציוד ומשחקים

רועה קווקזי הינו הכלב האידיאלי לחיים מחוץ לבית. לא רק שלגור בתוך הדירה מזיק לו ולא נוח לכלב, אלא גם שפרוותו העבה מאפשרת לו לחיות בחוץ, גם בתנאים של מזג אויר קר יותר. יש לדאוג למלונה מסודרת וצעצועי לעיסה.

ציונים עבור כלב רועה קווקזי

גידול בדירה: 2 - כלב רגיל לחיות בחוץ.
ידידותי לילדים : 5 - מגן על ילדי המשפחה.
מתאים לאילוף: 5 - כלב עקשן מאד.
כלב שמירה: 10
טיפול וטיפוח: 6 - משיר בכבדות.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 5


(1)  קיבלנו גור בן חודש. רק אחרי שבוע כשלקחנו אותו לבדיקה אצל וטרינר נודע לנו שמדובר בגור רועה קווקזי. והבנו שכלב מגזע כזה זקוק לבית עם גינה וחצר.אנחנו גרים בקומה 3. ומאוד נקשרנו אליו. האם יש פתרון איזה שהוא לגידול כלב מסוג כזה בבית בלי חצר? האם זה מסוכן לכלב ויכול לפגוע בו? אם מותר להשאיר אותו ויש תנאים לגידול כלב מסוג כזה בבית עם קומות?       מ. ג......

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
יש כאן כל כך הרבה סיבות לא להשאיראת הכלב שממש קשה להסביר את כולן. ממליץ בחום ליצור קשר עם מאלף מאזור מגורייכם לקבלת המידע בצורה ברורה ונוחה.

(2)  שלום, לפני כשבועיים אימצתי גורה בת חודש וחצי. קניתי לה אינספור משחקים מגוונים ועצם כדי שיהיה לה מה לנשוך ועדיין למרות תיקונים ממני ומבני הבית ואמירת לא, ושימוש בשפריצר מים ואוויר ועדיין היא מעדיפה לנשוך אותנו ולא את הצעצועים שלי.. ממש באגרסיביות.. מה עוד ניתן לעשות כדי ללמד אותה לא לנשוך אותנו? תודה מראש.       א. קינן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לא מתקנים גור בן חודשיים!!! ספק רב שהכלבה נושכת באגרסיוביות, אלא פשוט משחקת. פנו למאלף מאזור מגורייכם לקבלת ליווי וטיפול.

(3)  יש לי כלב מסוג רועה קווקזי בת שנה ושלושה חודשים והיא פחדנית מה אפשר לעשות עם הבעיה הזו ?       ל. בן יאיר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
מה זה פחדנית? באיזו סיטואציה הדבר קורה ומה בדיוק הבעיה?

(4)  אימצתי רועה קווקזי כבן 5 חודשים, רציתי לדעת האם כדאי לספר אותו לקראת הקיץ , אשמח לקבל תשובה. תודה רבה       ד.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
ממש ממש לא ובטח לא בגיל כל כך צעיר! הכלב עדיין לא עבר לפרוות בוגרים ותיספורת לא מוצלחת עלולה לגרום לנזקים בגדילה העתידית. מומלץ ליצור קשר עם מגדלים מקצועים של הגזע לקבלת טיפים לטיפוח.

(5)  שלום .. יש לי גור שהתחיל לנשוך כל דבר וגם אותי איך אוכל לגרום לו להפסיק .??? תודה        ק. ברסלבסקי

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
צריך ללמד את הגור גבולות נכונים ומנהיגות ובמקביל לתת לו מספיק זמן משחק והוצאת אנרגיה כדי שלא יהיה לו צורך לנשוך אנשים. ניתן למצוא תשובה מורחבת במאמרים בנושא חינוך גורים באתר.

(6)  אני גר במקום שנדרש כלב שמירה. אני יכול להביא רועה קווקזי אבל הבעיה היא שיש הרבה ילדים בבית שלי..האם רועה קווקזי מהווה סכנה לילדים? (הוא כמובן לא מאולף.)       א. הלוי

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כל כלב שלא מאולף כראוי יכול בידיים הלא נכונות להיות מסוכן ולא רק לילדים. אם רוצים כלב שמירה חשוב להתייעץ עם מאלף המומחה לתחום ולבחור יחד איתו כלב ולעבור תהליך נכון ומקצועי. בהצלחה.

(7)  קיבלתי גור רועה קווקזי בן חודש ושבוע.מה אופן הטיפול ,תדירות של אוכל ומתי אפשר להוציאו לגינה.והאם הוא חייב אילוף או שמספיק החינוך שלנו.תודה.       ש. קרמונה

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
לא לוקחים גור לפני גיל חודשיים או חודשיים וחצי!!! קח אותו דחוף לוטרינר לבדיקה והסבר על איך לטפל בו. לא כל כלב חייב אילוף אבל במקרה הזה מאחר ומדובר בכלב שיהיה גדול והופרד בגיל צעיר מאמו ואחיו חייב להתחיל אילוף בגיל חודשיים.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות