כלבים

רועה אוסטרלי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת רועה אוסטרלי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב רועה אוסטרלי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

רועה אוסטרלי
Australian Shepherd

רועה אוסטרלי

רועה אוסטרלי בכלל מגיע מארצות הברית אבל הוא נפוץ מאוד באוסטרליה וניו-זילנד. כלבים אלה מתרוצצים בין הכבשים ונושכים אותם בעקבים כאשר הם מנסים לצאת מהעדר. רועה אוסטרלי הוא כלב קטן שאיננו מאפשר מאבק עם חיות טרף כמו זאבים ושועלים לכן הכלבים עשו עלייה והגיעו לאוסטרליה שבה אין טורפים.

רועה אוסטרלי - מקור הגזע והיסטוריה

מקורו של הגזע הוא מארצות הברית והוא פיתוח של כלבים שהגיעו מספרד. רועה אוסטרלי הוא גזע חדש יחסית והוא פותח רק במאה שעברה.

כלבים אלה מתאימים לעבודה בכל סוג שטח - גם במקומות גבוהים בהם כלבים אחרים מתקשים לנשום.
היום אפשר למצוא רועים אוסטרלים בעיקר בספורט - הכלבים מתחרים במגוון מקצועות כמו מסלולי מכשולים, אימוני משמעת והם אלופי העולם ברעיית צאן.

סוג הכלב רועה אוסטרלי שייך לקטגוריות:

רועה אוסטרלי - נתונים ומאפיינים

כלבים בינוניים שמרחוק קשה להבדיל בינם לבין הכבשים אותם הם רועים. מבנה גוף מוצק, רגלים קצרות, ראש קטן עם אף ארוך וזנב קצר - ויש כלבים להם זנב ארוך ומרשים.
הפרווה ארוכה וכפולה בעלת מגע נעים והיא מגיעה בצבעים שחור, לבן, חום ושילובים בין הצבעים.
משקל: 18-29 ק"ג
גובה: 46-58 ס"מ

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף רועה אוסטרלי

רועה אוסטרלי הוא חששן ופחדן מהטבע שלו, הוא צריך כל הזמן להיזהר מנשיכות ובעיטות של הכבשים כאשר הוא מתקן אותם ומחזיר אתם לעדר.
אילוף של רועה אוסטרלי חייב להתחיל בחשיפה נכונה, בכל יום אתם צריכים להכיר לכלב סביבות עבודה חדשות. בהתחלה מומלץ להתחיל בחצר הבית או בסלון ובהדרגה להגיע למקומות רועשים כמו: קניונים, אזורי תעשייה ועוד.

כלבים אלה עלולים לפחד ממגע של זרים וצריך להרגיל אותם למגע אנושי כבר מגיל צעיר. בזמן הטיול בקשו מכמה שיותר אנשים להתקרב לכלב וללטף אותו.
במהלך האילוף אתם יכולים לעבוד עם אוכל ואם הכלב שלכם לא אוהב צעצועים, אפשר בסוף האילוף לשחרר את הכלב עם עידוד וקפיצות שיעזרו לכלב להבין שנגמר האימון.

טיפוח כלבים - רועה אוסטרלי

רועה אוסטרלי נראה כמו כבשה קטנה, הוא מלא בפרווה אותה צריך להבריש בכל יום. כלבים שלא יקבלו טיפוח יאבדו את המגע הנעים של הפרווה והיא תאבד גם מהברק הטבעי שלה. בקיץ חובה לקחת את הכלב למספרת הכלבים ולהוריד לו חלק מהפרווה.
כלבים צריכים להתקלח אחת לחודש, אם הכלב שלכם לא אוהב מקלחות - אתם יכולים להשתמש בשמפו יבש ורק פעם בחודשיים מקלחת עם מים.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב רועה אוסטרלי

הגן שאחרי על היופי של הכלבים גם עלול לפגוע בהם ולפעמים הם נולדים חרשים או עיוורים. הכלבים סובלים בעיקר מדיספלסיה של האגן והמפרקים ומבעיות בירכיים.
רועה אוסטרלי הוא כלב עבודה אנרגטי במיוחד, כלבים אלה צריכים פעילות גופנית קבועה.
כלב לא פעיל יהיה כלב לא בריא, בנוסף הוא יעלה במשקל ויפתח הפרעות התנהגות חמורות.

רועה אוסטרלי - אוכל, ציוד ומשחקים

רועה אוסטרלי פחות מתחבר למשחקים כמו כדור או חבל לכלבים, רועה אוסטרלי יותר מתחבר לריצה בטבע או מרדף אחרי כבשים. לכלבים אלה תאבון בריא והם יכולים בקלות לחסל את האוכל שלהם ולבוא להתחנן לעוד. אתם כבעלי כלבים אחראיים, צריכים לדאוג למנה קבועה. אם אתם עובדים עם הכלב בעזרת אוכל, יש לקחת זאת בחשבון כאשר מאכילים בערב.

ציונים עבור כלב רועה אוסטרלי

גידול בדירה: 6 - חייב חצר גדולה.
ידידותי לילדים: 5 - לחוץ בסביבת ילדים.
מתאים לאילוף: 8 - מתאים להיות כלב עבודה.
כלב שמירה: 8 - רגיש לזרים.
טיפול וטיפוח: 6 - דורש השקעה יומית וטיפוח מקצועי.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 6.5


(1)  שלום רב, אימצנו לפני כשבוע רועה אוסטרלי בן חודשיים וחצי. לצערנו הוא לא מפסיק לנשוך כל דבר ואנו דואגים שיגדל להיות כלב נשכן ואלים. האם הנשיכות הן כתוצאה מגידול השנים או שברועה אוסטרלי יש את החלק היותר "נשכני" משאר כלבים ביתיים קטנים. תודה מראש, ריקי       ר. טסלר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
גורים בני חודשיים וחצי עושים בדיוק את זה, הם נושכים! ככה הם משחקים וככה הם מתקשרים עם אחיהם לשגר. פנו למאלף מאזורכם במהרה, להכוונה וניתוב של היצרים ותחילת אילוף נכון ויעיל.

(2)  יש לנו רועה אוסטרלי בן 3 חודשים. מתי אפשר להתחיל לקחת אותו לריצות בלי לפגוע בו מבחינת הגדילה?       ל.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כאשר מדובר על ריצה חופשית משמע הכלב משוחרר בחברת כלבים אחרים ומשתולל, אין ממש הגבלת גיל. במידה ומדובר על ריצה יחד עם הבעלים (קשור או משוחרר) מומלץ לחכות לסביבות גיל 10 חודשים-שנה לפחות ועדיף להתייעץ עם הווטרינר לחוות דעתו בנושא.

(3)  הכלב שלי מלקק הרבה כול פעם שאנחנו מלטפים אותו הוא מלקק אותנו איך לגרום לו להפסיק?       י. אבזאח

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
קשה להבין את הבעיה עקב חוסר פרטים אבל.... ישנם כלבים לקקנים יותר ולקקנים פחות, במידה והכלב מתחיל ללקק ברגע שאתם מלטפים אותו הפעולה הראשונה שלכם צריכה להיות הפסקת הליטוף. מצד שני מי לא אוהב שהכלב שלו מלקק אותו??

(4)  יש לנו רועה אוסטרלית מעורבת בת חודשיים וחצי, האם זה נורמלי שהיא ישנה כמעט כל היום וכשהיא ערה היא הולכת מעט ואז נשכבת?        א.

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
בעקרון גורים ישנים רב היום אבל ,ברגע שהם מתעוררים הם אמורים להיות פעילים ולשחק ולעשות צרכים. במידה ונראה לכם כי הכלבה לא פעילה ניתן לקחת לבדיקת וטרינר על מנת לוודא שאין בעיה .

(5)  כלב בו 3.5 שנים.נמצא אצלנו כ חצי שנה. לאחרונה החל לנבוח על הגנן ואף נשך אותו פעם אחת. נבח בתוקפנות גם על חיילים במדים.כיצד לנטרל את התוקפנות?אינני יכולה להחזיק כלב תוקפן,יש לי ילדים קטנים.       מ. ברנט

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לתאם דחוף פגישה עם מאלף לפני שהמצב מחמיר. בין עם התוקפנות נובעת מפחד, טריטוריאליות או אגרסיביות הדבר דורש טיפול מידי ולא ברמת העצה הידידותית. במידה ואת מתגוררת במרכז צרי קשר איתי או עם גלית. רועי 0525664128 גלית 0542081511 במידה ואת גרה באזור אחר נפנה אותך למאלף טוב בסביבתך

(6)  שלום אני מביאה בעוד יוימיים גור רועה אוסטרלי הביתה. הוא יהיה בן 9 שבועות. אני מתלבטת איזה מזון לקנות לו בתור התחלה. חנויות תמיד ממליצים את היקר ביותר או את מה שהם מיבאים. הייתי רוצה דעה מקצועית ואוביקטיבית לגבי מזון לגורי רועה אוסטרלי תודה )       ל. בנאדיבה

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
ישנם סוגים רבים של מזון וההבדלים בין רובם יחסית זניחים. הדבר שמבדיל אוכל איכותי מאוכל סביר הוא היעדרות של מרכיבים כמו סויה, חיטה ותירס (גם תפו"א ובטטה).

(7)  אמצתי כלב בן 3.5 שנים.כנראה מעורב סמוייד עם רועה אוסטרלי.הכלב מתנהג יפה פרט ל 2 בעיות.הוא גר בעיקר בבית כולל בלילה.יש לנו חצר גדולה מגודרת.יוצאים איתו לטיולים לפחות 5 פעמים ביום.למרות זאת הוא מתעקש לעשות צרכים על הדשא הביתי ולא בטיולים.הטיולים פרושים לאורך כל היום החל מ 630 בבוקר ועד 2000 בלילה.איך משכנעים אותו לעשות בטיולים? 2)הוא הופך את פח האשפה במטבח בכל פעם שאין מי שרואה אותו.הפח גדול ואין לו מקום בארון.       מ. ברנט

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
אם אתם רוצים שילמד לעשות צרכים בחוץ אז אל תתנו לו להיות בחצר בלי השגחה שלכם. או שתלמדו אותו בחודשיים הקרובים להיות רק בתוך הבית ובטיולים ואז הוא יהיה חייב לעשות ברחוב. אם אתם איתו בחצר והוא מראה סימנים שהוא רוצה לעשות אז קחו אותו מיד החוצה. כאשר הוא עושה ברחוב תנו לו חטיף ותגידו לו "כלב טוב" בטון מעודד. לגבי הפח - כל עוד הוא יריח אוכל וכבר למד שאין מי שיתקן אותו זה לא יפתר - צריך להחליף את סוג הפח לכזה עם מכסה כבד ולשים אותו במקום שהוא מחוץ לטווח ההשגה של הכלב.

(8)  שלום יש לי רואה אוסטרלי בן חודשים ושבועיים והוא לא מפסיק לנשוך אותנו ניסינו את כל האופציות שכתובות באתר ושום דבר לא עוזר כאשר אנחנו אומרים לו לא הוא עושה דווקא נובח עלינו וממשיך .. קנינו לא את כל סוגי הצעצועים האפשרים אבל הרגלים שלנו יותר מעניינות אותו.. מה ניתן לעשות?       ל. ל

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
אם ניסיתם כל מה שכתוב, נשאר רק לקבוע פגישת ייעוץ עם מאלף שיכול ללמד אתכם כיצד לתקן את הגור ולהוציא לו אנרגיה בדרכים אחרות.

(9)  יש לי כלבה גזעית מסוג רועה אוסטרלי בת 11 ואנו רוצים להביא עוד כלב (העדפה לאקיטה אינו) ואנו לא יודעים אם זה עדיף או לא ? האם הכלבה תקנא ? או תשמח ותשחק איתו?       ג. לוי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
במידה וההיכרות בין הכלבים תעשה בצורה נכונה (במקום נטרלי מחוץ לבית) אין סיבה מיוחדת שהכלבים לא יסתדרו. קנאה לא צריכה להופיע כל עוד הכלבה הנוכחית תמשיך לקבל את היחס הראוי ואת הפעילות שהיא זקוקה לה. קרוב לוודאי שהכלבה לא תשחק עם הכלב החדש היות ומדובר בכלבה בגיל מתקדם למרות שאני לא מכיר אותה ואת אופייה אישית וכל מקרה לגופו.

(10)  שלום יש לי רועה אוסטרלי ואני רוצה לדעת האם הוא חברותי לילדים או שאני אצטרך לקחת אותו למאלף בשביל זה????        ד. אבוטבול

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כדי להגדיל את הסיכוי שהכלב יהיה טוב לידלים צריך לבצע חשיפה של הכלב לילדים מכל הגילאים ומכל המינים בהשגחת מבוגר כמובן. בגזעים פעילים כמו הרועה האוסטרלי חוסר בפעילות גופנית עלול ליצור בעיות התנהגות בשלבים מאוחרים יותר.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות