כלבים

חינוך גורים - באיזה גיל מומלץ להתחיל, טיפים וטעויות נפוצות


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אילוף כלבים > חינוך גורים

כלבים

המליצו ושתפו

אילוף כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים מוסמכת ריכזה עבורכם מגוון מאמרים בנושא חינוך גורים.


היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

חינוך גורים - באיזה גיל מומלץ להתחיל, טיפים וטעויות נפוצות

חינוך גורים הוא נושא רחב, הכולל בתוכו המון סעיפים שונים המתייחסים לטיפול,גידול,חינוך ואילוף גור הכלבים בשלבים השונים של חייו עד הגיעו לבגרות. בכתבה להלן, תוכלו למצוא טיפים חשובים וטעויות נפוצות בחינוך גורים.

הפעולות שניתן לבצע עם הגור משתנות בהתאם לשלבי הגורות

0-8 שבועות – הכרה ראשונית של הסביבה המשפחתית הכלבית.

הגור מתחיל לעצב את אופיו. מתוך משחק עם אחיו הוא לומד אינטראקציה עם כלבים אחרים, לומד להבין את מקומו בהיררכיה המשפחתית, כאשר הוא משתולל ונושך יותר מדי, האם תופסת אותו מהצוואר ומניחה אותו בצד וכך הוא לומד שאם הוא מגזים אז מעמידים אותו במקום. כבר בשלב הזה מתחיל החינוך הבסיסי הראשוני, זהו שלב חשוב מאוד בהתפתחות הגור.

2-7 חודשים – שלב החשיפה ועיצוב האופי.

בשלב זה הגור מתחיל להתעניין ולספוג את הסביבה החיצונית. ניתן להתחיל לעבוד על גמילה מצרכים ומשמעת בסיסית. (במאמר נפרד ארחיב על שיטות שונות לגמילה מצרכים). ניתן להתחיל ללמד פקודות כמו שב ובוא בגיל חודשיים ולאחר מכן להתחיל להכניס גם את שאר הפקודות לקראת גיל 4 חודשים. חשוב להוציא את הגור מהבית לכמה שיותר מקומות. לא להסתפק בטיול בתוך השכונה בלבד. כלב שלא יחשף למראות, רעשים וריחות שונים בשלב זה של חייו, יגדל להיות כלב פחדן ועלול לפתח בעיות התנהגות.

7-12 חודשים – שלב ההתבגרות וסיום עיצוב האופי.

בגיל זה מגיע הגור לבגרות מינית. זה השלב בו מומלץ לסרס/לעקר את כלבכם, כדי למנוע התפתחות אגרסיות כלפי בני הבית או כלבים אחרים. הגור הופך לבוגר מבחינת עיצוב האופי וההרגלים. עדיין יהיה ניתן ללמדו דברים חדשים אך לא באותה קלות כמו שיכלנו ללמד בשלב הקודם. אם הוא פיתח הרגלים רעים, יקח יותר זמן לתקנם, ואם הוא לא נחשף כהלכה לסביבה החיצונית, הוא יראה סימני פחדנות וסטרס.

לסיכום, אם אתם רוצים שכלבכם יגדל להיות בעל אופי טוב ונוח ללא בעיות התנהגות חריגות, חשוב להקפיד על כל הפעולות: חינוך, חשיפה, אילוף כלבים, גבולות ומשמעת.

לעיתים הבעלים חושבים שמספיק לעשות רק חלק מהפעולות אך זו טעות גדולה. עדיף להשקיע קצת יותר בשלב הגורות, מאשר לנסות לשנות הרגלים של כלב בוגר.


(1)  אני 'לד אני רוצה לאלף כלבים איפה אפשר ללמוד לאלף כלבים       א. דיין

(2)  יש לי תגובה יש לי כלב קטן קוראים לו רקסי הוא בן 3 חודשים הגזע שלו הוא וולש קורגי קדם הוא היה לא ממושמע אבל אחרי שקראתי את ההנחיות באתר זה ועשיתי אותו דבר עם רקסי רקסי נהיה כלב מאוד ממושמע.תודה לכל מי שיצר את האתר הזה. בברכה אני נעמי חנוכאייב בת 8 וחצי       נ. חנוכאייב

(3)  יש לי כלבה בת שנה רועה גרמנית. הכלבה עברה אילוף בגיל 5 חודשים אבל עדיין לא ממושמעת. הדבר שהכי מפריע לנו זה שקופצת עלינו כשאנחנו מגיעים הביתה ונושכת אותנו אומנם זה מחיבה אבל מציק וגם תוך כדי קורעת לנו בגדים. רציתי לדעת מה אפשר לעשות בנדון. תודה       ח. לייפר

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות