כלבים

אילוף כלבים באמצעות קליקר


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אילוף כלבים > חינוך גורים

כלבים

המליצו ושתפו

אילוף כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים מוסמכת ריכזה עבורכם מגוון מאמרים בנושא חינוך גורים.


היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

אילוף כלבים באמצעות קליקר
אילוף גור כלב

אחד הכלים אשר מסייעים באילוף כלבים הנו קליקר. זהו כלי קטן אשר מאלף כלבים עושה שימוש ברעש שלו לתגמול הכלב וללימוד פקודות אילוף.

השימוש בקליקר בזמן אילוף כלבים הוא בעצם עבודה בשיטת ההתניה הקלאסית. התניה קלאסית/פבלובית הינה תהליך למידה שבו גירוי נטרלי נלמד מעורר אצל הכלב תגובה רפלקסיבית, שקודם ללמידה לא התעוררה, וזאת בעקבות הופעתו בסמוך לגירוי בלתי מותנה המעורר את התגובה הרפלקסיבית באופן מולד.

במילים אחרות: הכלב לומד לקשר את רעש הקליקר לקבלת המזון כתגמול וחיזוק עבור הפקודה שהוא ביצע.

מטרת האימון עם הקליקר היא הסרת האוכל ושימוש בקליקר כתגמול מידי עבור הפקודה, וכך מסירים את התלות בחטיפים, והכלב מתוגמל ע"י השמעת הקליק.השלב הראשון הוא ניסוי וטעיה. הכלב יראה שיש לנו אוכל ביד. לעיתים הוא יתיישב אוטומטית ולעיתים יהיה צורך לעזור לו להבין ע"י לחיצה קטנה על האחוריים.

הרעיון הוא ללחוץ על הקליקר בשניה שהכלב התיישב ובכך הוא מקבל תגמול מיידי על הישיבה עוד לפני הגעת המזון אל פיו. כלומר, הקליקר עוזר לכלב להבין בתהליך הניסוי והטעיה מתי הוא בכיוון הנכון ובכך לחזק את הפקודה ואת התגמול עליה. בשניה שהכלב ישב, אנו נלחץ על הקליקר ולאחר מכן ניתן לו את האוכל. לאחר חזרות מרובות, הכלב ילמד לקשר את צליל הקליקר למתן המזון.


בשיטה זו מלמדים גם את שאר הפקודות, ניתן ללמד הכל, לפי רצון הבעלים.

הפעולה בכל פקודה היא זהה. למשל בארצה: נעזור לכלב להבין מה אנו מצפים ממנו תוך תהליך של ניסוי וטעיה מצדו. וכאשר הוא יצליח לבצע את הפקודה נשמיע רעש של קליק ואז ניתן לו את האוכל.

השלב הבא של השיטה, לאחר שהכלב מבין את הפקודות, הוא התחלת הורדת המזון. צריך לבצע תהליך זה בהדרגה איטית כדי למנוע תסכול אצל הכלב.

אם נעשה את התהליך בצורה נכונה, הכלב יסתפק בצליל הקליקר בלבד כתגמול ויהיה מרוצה באותה מידה, כמו שהיה מרוצה לו קיבל חטיף.

יתרונות השיטה הן חיזוק קשר עין עם הבעלים. חיזוק יכולת הריכוז של הכלב והפעלת המחשבה בנסיון להבין מה הבעלים מצפה ממנו לעשות.

מדובר בשיטה חיובית ללא תיקון פיזי או כאב לכלב.

החסרון הוא שנדרשת לעיתים המון סבלנות מצד הבעלים עד שהכלב מבין מה אנו מצפים ממנו לעשות בתהליך הניסוי והטעיה. אך ברגע שהוא מבין הלמידה מאוד מהירה.


(1)  לאחר אילוף בפנסיון נאמר לי להחזיק כלב בכלוב אילוף. הוא לא מסוגל להיות בכלוב, מרעיש , חופר וכו'וכך במשך זמן רב.מה לעשות?       ג. גפוננקו

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות