כלבים

אילוף גורים לעשיית צרכים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אילוף כלבים > חינוך גורים

כלבים

המליצו ושתפו

אילוף כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים מוסמכת ריכזה עבורכם מגוון מאמרים בנושא חינוך גורים.


היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

אילוף גורים לעשיית צרכים
חינוך גורים

גורי כלבים יכולים להתחיל ללמוד להתאפק מגיל 3 חודשים. לכן מומלץ קצת לפני הגיעם לגיל זה ליצור הרגלים נכונים שיעזרו לקצר את תהליך הגמילה. בכתבה להלן רוכזו טיפים חשובים לאילוף גורים לעשיית צרכים.

כיום קיימות 3 שיטות מקובלות לגמילה מצרכים

1. משטח צרכים – השיטה הוותיקה ביותר. בשיטה זו משאירים לגור משטח כגון עיתון או חיתול מיוחד שניתן לקנות בחנות חיות. מלמדים את הגור שזה המקום הנכון לעשות עליו צרכים ע"י הרמת הגור למשטח כל פעם שמתחיל לעשות את צרכיו. וכאשר הוא מבין ומתחיל לעשות על המשטח, משבחים אותו על כך ע"י אמירת "כלב טוב" כל פעם שמסיים לעשות את צרכיו שם.כל שבוע מזיזים קצת את המשטח לכיוון דלת הבית ובמקביל מוציאים את הגור לטיולים בחוץ לשם עשיית צרכים, וכך הגור לומד לקשר ולבסוף יתחיל לבקש לצאת ע"י סימון על דלת הבית.

2. כלוב הטסה – שיטה זו מאוד יעילה מבחינת מהירות הלמידה של הגור, אך לא מומלצת לגורים צעירים. הרעיון של השיטה הוא להשתמש בכלוב כמעין מאורה עבור הגור. הכלוב הופך למקום הבטוח והאהוב של הגור והוא נהנה לשהות בכלוב, בעיקר כאשר הבעלים לא בבית.כלבים הם חיות היגיניות והם לא יעשו צרכים על עצמם, לכן כאשר הגור בכלוב הוא מתאפק, וכאשר הבעלים מגיע הביתה, הוא מוציא את הגור לטיול והגור עושה את צרכיו בחוץ במקום בבית. חשוב לדעת שגור לא יכול להתאפק לאורך שעות ארוכות ועל כן השיטה לא מתאימה לאנשים שעובדים רוב היום מחוץ לבית. מומלץ להעזר במאלף מקצועי בשיטה זו. לסרטון הדרכה לחצו כאן.

3. קשירה קצרה – אני אישית פחות אוהבת את השיטה אך במקרים מסויימים היא כאופציה אחרונה לאחר ששאר השיטות לא עבדו.

בשיטה זו קושרים את הכלב עם רצועת חצי מטר ליד מיטתו וכלי המים שלו בזמן שהבעלים לא בבית. עקרון השיטה הוא שהכלב לא ירצה ללכלך את סביבתו ולכן יתאפק עד שהבעלים יחזור ויקח אותו לטיול. אסור להשתמש בשיטה זו ללא ליווי מאלף.

לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. לכן חשוב בכל מקרה, להיוועץ עם מאלף כלבים מוסמך שידע להתאים ולהדריך בשיטה שמתאימה לכל אדם ולכל כלב.

גמילה מצרכים יכולה לקחת שבועות ארוכים וחשוב להיות סובלניים כלפי הגור בתהליך.


(1)  הי כלבת שיצו בת חודשיים. עושה צרכים על משטח עיתונים. האם יש להחליף את העיתון עליו עשתה פיפי? או להשאיר כדי שתוכל להריח ולחזור?... תודה       ש.

(2)  הכלבה שלי לא עושה צרכים בחוץ. זה כולל טיולים של שעה. היא חוזרת הביתה, ועושה על הפד שלה. מה לעשות בעניין ?       מ. לוי

(3)  היי הכלבה שלי בת 4 וחצי חודשים, אנחנו מטיילות כבר חודש וחצי, מטיילות 3 פעמים ביום וכל טיול אורך שעה לפחות. והכלבה לא עושה צרכים בחוץ בכלל היא ממש מתאפקת ורק כשחוזרת הביתה מתיישבת. ניסיתי כבר את כל השיטות וכלום לא עובד אשמח לקבל טיפים או עזרה       א. סימון

(4)  יש לי כלב שיצו בן 8 חודשים בערך ובהתחלה הוא היה עושה צרכים בבית קנינו לו חיתולים לרצפה ואחרי כמה זמן הוא לא עשה צרכים בבית כעבור כמה חודשים תפסנו אותו על חם עושה פיפי על הספה ועכשיו כל פעם שאנחנו יוצאים מהבית הוא משתין על הספה ניסינו מספר שיטות קנינו לו כלוב גדול,קשרנו אותו,שמנו שולחן במסדרון וכלום לא עזר אם הוא ימשיך לעשות על הספה אנחנו נצטרך לתת אותו תודה.       ר.

(5)  שאלה יש לי כלב (פפיון בן כשנה) עד עכשיו כל הקיץ הדלת היתה פתוחה והוא עשה צרכים בחוץ,מה עושים בחורף? כל הלילה הדלת סגורה, והוא הטיל צואה בבית? תודה למומחים.       ד.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות