כלבים

בישון פריזה


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת בישון פריזה

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב בישון פריזה שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

בישון פריזה
Bichon Frise

בישון פריזה

מלכים ואנשי אצולה סבלו לא פעם מבדידות - לאנשים במעמדם לא היה אפשרות להתערות עם פשוטי העם. בשל הרצון העז לבן לוויה, מצאו בני אצולה רבים את הכלבים כחברם הטוב ביותר. בישון פריזה גדל כחיית המחמד שלהם, התנאים שהכלבים קיבלו היו טובים יותר מרוב בני האדם שחיו באותה בתקופה.

בישון פריזה איננו נפרד מבעליו, הבישון פריזה התרגל לנסיעות והוא יוותר על הנוחות רק בשביל להרוויח זמן איכות עם הבעלים. ימאים שמבלים שבועות בלב ים אימצו את הבישון פריזה והוא זה ששומר על המצב רוח בספינה.

בישון פריזה - מקור הגזע והסטוריה

מקור הבישון פריזה הוא כנראה מאירופה והוא הכלאה של בארבט פודל וספנייל וכלבים נוספים. השם בישון מגיע מהצרפתית והתרגום הוא קטן, בנוסף הוא קרוב למילה כלב באנגלית עתיקה.

הכלבים הראשונים הגיעו מספרד בספינות סוחרים ונתנו כמתנות או הוחלפו תמורת סחורות אחרות. עם הזמן גילו האצילים ובני מלוכה את הכלבים והפכו אותם לבני הלוויה שלהם. בגלל האופי המיוחד ושמחת החיים, כלבים אלה השתתפו בתעשיית הבידור – כלבי קרקס, מופעי רחוב, קולנוע ועוד.

סוג הכלב בישון פריזה שייך לקטגוריות:

בישון פריזה - נתונים ומאפיינים

כלב מדהים ביופיו - פרווה מקורזלת נעימה ולבנה, הראש מעוטר בפרווה ונותן לה מראה של פאה. האף והפה שחורים, הרגלים קטנות והזנב מקופל ולפעמים נראה כגוש נוסף של פרווה.
משקל:3-7 ק"ג
גובה:23-30 ס"מ

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף בישון פריזה

בישון פריזה הוא כלב שמתאים לאילוף בסיסי וטריקים, אל תצפו ממנו לעמוד בתרגילי משמעת ברמה גבוהה. למרות שהבישון איננו מתאים לאילוף ברמה גבוהה, אתם יכולים ללמד אותו טריקים כמו : לתת יד, להתגלגל, לנבוח ועוד.

כשעובדים עם הבישון פריזה חייבים לשמור על סבלנות ולא להתרגז עליו אם הוא לא קלט בפעם הראשונה. בישון פריזה חייב עידוד ואי אפשר לתקן אותו, הוא עדין ותיקון חמור עלול לגרום לו לפחד ולעזוב את האימון.

טיפוח כלבים - בישון פריזה

המראה הייחודי של הבישון פריזה דורש השקעה של זמן וכסף, בכל יום יש להבריש אותו ולהוציא את הפרווה שנשרה. אחת לחודשיים צריך לקחת את בישון פריזה לספר כלבים ולהעניק לו טיפוח מקצועי. במדינות רבות בעולם מתקיימות תחרויות טיפוח לכלבי בישון פריזה , בתחרות מנצח הבישון פריזה היפה ביותר, שעומד בכל תנאי התקן של הגזע.

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

כלבים לבנים - טיפול וטיפוח

הכל אודות טיפול וטיפוח כלבים לבנים. איזה סוג מברשת כדאי להתרת קשרים ובחירת שמפו לכלב לבן.
למאמר המלא


טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

טיפול בהפרשות עיניים אצל כלבים

לא פעם אנו נתקלים בכלבים לבנים כגון: מלטזים, שמתחת לעיניים נראים הפרשות חומות ולא אסתטיות. במאמר זה, נתמקד בבעיות עיניים נפוצות והטיפול בהם.
למאמר המלא


מחלות נפוצות וטיפול - כלב בישון פריזה

סרטן, ומחלות דם הם הבעיות הגנטיות הנפוצות של הבישון פריזה . הפרווה הארוכה של הבישון פריזה גורמת ללכלוך להגיע בקלות אל העיניים והאוזניים, חשוב לגזור פרווה באזורים אלה.

מזון שאינו מתאים לבישון פריזה עלול לגרום לו לבעיות בעור ובקיבה. חשוב לבדוק עם ווטרינר לגבי סוג האוכל המתאים לכלב.

כאן המקום לציין שבישון פריזה הוא כלב היפואלרגני- בישון פריזה איננו משיר שיער, לכן הוא מתאים לאותם אנשים שסובלים מאלרגיות.

בישון פריזה - אוכל, ציוד ומשחקים

בישון פריזה אוהב לשחק - אין אצלו העדפה לדת, מין, גזע או גיל, כולם מבחינתו יכולים להשתתף במשחק . תכונה שמאפיינת אותו היא פרצי האנרגיה.

בישון פריזה רגישים מאוד לאוכל, אסור לתת להם שום דבר חוץ מהאוכל לכלבים, התייעצו עם בית הגידול ממנו אתם לוקחים את הכלב על האוכל שהם ממליצים.

ציונים עבור כלב בישון פריזה

גידול בדירה: 10 - מושלם לגידול בדירה קטנה.
ידידותי לילדים: 10 - חביב ועדין עם ילדים.
מתאים לאילוף: 6 - לא מתאים לאילוף מקצועי.
כלב שמירה: 2 - לא טריטוריאלי.
טיפול וטיפוח: 2 - דורש השקעה רבה.

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 6


(1)  יש לי גורה בת 5.5 חודשים האם זה בסדר שהיא נותנת שתן כל 3 שעות. היא שותה רגיל.ץתודה עבור התשובה       ז. צימט

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
כן זה בסדר

(2)  שלום רב.יש לי גורה בת 4 חודשים היא שובבה בצורה לא רגילה.שאלתי כיצד אפשר ללמד אותה ללכת עם רצועה היא מאד מושכת ןלרוב הולכת על 2 רגליים כי אין לי כח לרוץ איתה.אני קשישה בת76 עם ברך פגועה.תודה עבור התשובה.       ז. צימט

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כלבה צעירה חייבת להוציא מספיק אנרגיה כל יום אחרת לא ניתן להרגיע אותה. אם אין באפשרותך להוציא לה אנרגיה, עליך למצוא מישהו שכן יוכל לקחת אותה ולעייף אותה במשחק וריצה, זה חובה. לאחר מכן, יהיה ניתן לעבוד איתה על התנהגות רגועה יותר.

(3)  שלום אני מעוניינת לקנות גור, (זאת הפעם הראשונה) ומכיוון שאני חייבת לעזוב אותו לכמה שעות טובות, ואמרו לי שגור ממש סובל לבד, חשבתי אולי לקנות 2 גורים שיהיה לה חברה, האם כדאי? או עדיף להתרגל לגור קודם ורק אחר כך להוסיף את השני? כי אין לי שום נסיון עם כלב בתודה מראש אילנית       א. כהן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
פתרון שני הכלבים יכול לעבוד אבל יכול ליצור פי שתיים צרות! כל עוד הכלב זוכה לפעילות גונית מתאימה, גירוי שכלי וחוקים ברורים לא צריכה להיות בעיה בעובדה שהוא לבדו. יש לקחת בחשבון שבחודשים הראשונים הכלב יזדקק לטיול כל שעתיים-שלוש וכמובן שאם מדובר על היעדרות של 9-12 שעות ביום על בסיס קבוע מומלץ לחשוב פעמיים לגבי הבאת כלב הביתה.

(4)  קניתי כלב בישון אבל אני לא בטוח שהוא בישון משני ההורים כל מי שנתקל בו ספרי כלבים בעלי חנויותיו של מזון לכלבים טוענים שהוא מעורב איך אני יכול לודא שבאמת זה כלב בישון       י. אחרק

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
יש דרך אחת בלבד לדעת. כלב גזעי הוא כלב שלשני הוריו ישנן תעודות של התאחדות הכלבנות בישראל (הי"ל) או התאחדות מוכרת אחרת בעולם. אם אין תעודות להורים הכלב לא גזעי!

(5)  שלום, לכלבה שלי יש כתמים על הפרווה בגוון חלודה בכל מקום בו נוזלים באים במגע עם הפרווה עיניים, אזור הישבן והבטן התחתונה וסביב הפה החלפתי לה אוכל, הרתחתי מים ושום דבר לא עוזר אשמח לעזרה שנה טובה עינת       ע. מדז'יבובסקי

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
ברוק ובדמעות הכלבים יש ברזל עם פיגמנט חום ועל כן במידה ולבעל החיים יש זליגת דמעות על העפעפיים ןנעור ובמידה והוא מלקק את כפות הרגליים ו/או ישבן העור עלול להיצבע בחום-חשוב לוודא שאין בעיה רפואית שגורמת לכך(עיניים,בעיות עור?)

(6)  שלום. אני מתעניינת בכלב קטן לילדים שלי וכרגע עלה על הפרק לרכוש בישון אולם אני חוששת מהנושא של מחלות עור או עיניים בעקבות מידע שקראתי באינטרנט. האם הגזע הזה באמת חשוף למחלות הנ"ל? האם יש בעיות בריאותיות נוספות? דבר אחרון, האם מומלץ לקחת נקבה או זכר? תודה       ג. פלג

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כאשר רוכשים כלב עם תעודות מבית גידול מסודר אפשר להיות רגועים יחסית בקשר למחלות. אין יותר מידי הבדלים בין זכר לנקבה במיוחד אם מסרסים/מעקרים. לפרטים נוספים מומלץ ליצור קשר עם רכז הגזע בארץ. (הי"ל- התאחדות הכלבנות בישראל)

(7)  הי קבלנו בישון בן חודשים היום הייתי מבקשת לדעת מה הדרך הנכונה ביותר ללמד אותו לעשות צרכים מחוץ לבית אודה על תשובה,אם ניתן מהירה, על מנת שכבר אוכל לפעול בדרך נכונה. בברכה, ותודה מראש אהרונה       א. ולטר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
קיראי את המאמרים בנושא גמילה מצרכים באתר.

(8)  יש לי כלב מסוג בישון בן שנה וחצי שלא מפסיק לעשות צרכים בבית וגם כל הזמן מנסה לאונן לי על הרגל. איך אוכל לטפל בזה?       ג. בורדובסקי

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
הפתרון הוא סירוס הכלב ועבודה על משמעת ומנהיגות (ניתן לקרוא את המאמרים שיש באתר בנושאים אלה)

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות