כלבים

בוסרון - רועה צרפתי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת בוסרון - רועה צרפתי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב בוסרון - רועה צרפתי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

בוסרון - רועה צרפתי
Beauceron - French Shepherd

בוסרון - רועה צרפתי

בעבר לא היו חיות מחמד, לכל חיות המשק היה תפקיד, גם לכלב בוסרון שלנו היה תפקיד חשוב. ניהול החווה היה באחריותו, במשך היום הוא מסתובב עם החוואי ודואג לצאן ולבקר, בערב היה מכניס את העדרים חזרה לחווה ונכנס לכוננות שמירה נגד גנבים וחיות רעות.
בשעות הפנאי היה הבוסרון עוזר לחוואי למצוא כבשים שהלכו לאיבוד ודואג לסחוב את העגלה ברחבי החווה.

בוסרון - מקור הגזע והסטוריה

בעלי החוות בצרפת חיפשו כלב שיעבוד כל השנה במשימות שונות ומגוונות וכמובן ישרוד את תנאי מזג האוויר. לאחר כמה הרבעות של כלבי רועים כאלה ואחרים נולד גזע משובח, כלב עבודה מהטובים שיש בשוק. בכדי להגיע לתוצאות גבוהות, כל הכלבים התוקפניים, הפחדנים והלא טובים יצאו משרשרת ההרבעה.

לא רק חוואים, כוחות בטחון ברחבי העולם משתמשים בבוסרון בתור כלב עבודה עקב יכולותיו הרבות. בוסרון הוא גם אחד מאבותיו של הדוברמן הרבה בגלל הגודל והכוח שיש לגזע בוסרון.

עם הזמן הוחלף הרועה הצרפתי, בוסרון, בכלבי עבודה אחרים ותפקידו הפך להיות כלב בית. התכונות הטובות שלו מצאו לו מקום חם אצל הצרפתים. נדיר לראות בוסרון מחוץ לצרפת.

סוג הכלב בוסרון - רועה צרפתי שייך לקטגוריות:

בוסרון - נתונים ומאפיינים

בוסרון הוא כלב מרשים בגודל ובגובה, המבנה שלו דומה לכלבי רועים אחרים. מבנה גוף צר וארוך רגליו ארוכות וחזקות, הפנים ארוכות עם אף ארוך והזנב ארוך ופרוותי.
לבוסרון פרווה ארוכה וצפופה המגיעה בצבעים חום ושחור.
משקל: 30-45 ק"ג
גובה: 61-70 ס"מ

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף בוסרון

בוסרון הוא כלב עבודה טוב, אמין ואיכותי, אבל הסיבה המרכזית שהוא איננו נפוץ כמו הרועה הגרמני היא בגרות מאוחרת. רוב כלבי העבודה מתחילים את האילוף בגיל שנה. בוסרון יכול להתחיל אילוף רק בגיל שלוש.

הדרך הנכונה להתחיל לעבוד עם בוסרון היא בגיל שנה ע"י משחקים שיפתחו את היצר שלו. רק לאחר שלוש שנים אפשר להתחיל באילוף מקצועי. למרות הבגרות המאוחרת, אם תעבדו עם הבוסרון שלכם תגיעו לתוצאות גבוהות ואף תוכלו להתחרות בתחרויות אילוף מקצועיות.

טיפוח כלבים - בוסרון

בכל בוקר אתם צריכים להבריש את הפרווה הארוכה של הבוסרון שלכם ולבדוק שאין קרציות. ללא הברשה, פסולת שמגיעה לפרווה תגיע לעור ותגרום לדלקות.
אם אתם מרגישים שהפרווה איננה נעימה וחלקה, אפשר להוסיף לאוכל שמן זית או חמאה בכמות קטנה.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב בוסרון

בוסרון הוא כלב בריא הרבה בגלל המגדלים שבחרו את הכלבים הטובים ביותר והבריאים ביותר עבור הרבעתו. הווטרינר יפגוש אתכם פעם בשנה לחיסונים ולבדיקה כללית.
למרות הכול, תמיד תשמרו על המקרר מגנט עם טלפון של ווטרינר למקרי חירום.

בוסרון - אוכל, ציוד ומשחקים

משחק הוא דרך נהדרת לשפר את החושים של הכלב ולהוציא את היצרים שלו החוצה. משחקי כדור יכולים לשפר את יכולת החיפוש של הכלב שלכם, נסו לזרוק את הכדור מבלי שהכלב יראה לאן זרקתם, לאחר מכן שחררו את הכלב ותנו לאף שלו לעשות את העבודה.
אוכל וצ'ופרים הם חלק בלתי נפרד בעבודה - בזמן האימון השתדלו לעשות הפרדה בין האוכל והצ'ופרים.

ציונים עבור כלב בוסרון

גידול בדירה: 7 - עדיף בית עם חצר.
ידידותי לילדים: 9 - שמרטף אמתי.
מתאים לאילוף: 7 - בגיל מאוחר.
כלב שמירה: 10 - תפקידו הטבעי.
טיפול וטיפוח: 6 - פרווה ארוכה.

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 8


(1)  יש לי רועה צרפתית בת כשנתיים. הכלבה נקנתה ממגדל בגיל 11 חודשים. מיד לאחר הקנייה הבחנו בפחדים וחרדות של הכלבה מפני אנשים זרים ורעשים בחוץ ומהעולם בחוץ בכלל. עבדנו קשה על חשיפה ואף שלחנו את הכלבה לאילוף מקצועי על מנת שתקבל חשיפה נאותה וכמובן שהמשכנו נאמנה עם החשיפה בבית לאחר האילוף. היום הכלבה עדיין דיי פחדנית כאשר צריך לצאת החוצה. שלא לדבר על שמירה. הכלבה תנבח היום כאשר מישהו מגיע (קרה רק בגיל 14 חודשים נביחה ראשונה). אבל אם האדם יתחיל להיכנס הבייתה הכלבה תברח לקומה העליונה ותתחבא. ניסינו טיפולים תרופתיים בנוסף והכלבה מטופלת בכדורים פסיכיאטריים באופן קבוע. אשמח לכל עצה והמלצה על מנת לשפר את חיי הכלבה ולהביאה לבגרות ולתפקידה הטבעי בכלבת בית וכלבת שמירה. תודה, אורי ולד       א. ולד

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אתחיל בחלק המציאותי אני במקומך הייתי מוותר על השאיפה לכלבת שמירה על סמך התיאור שנתת וכמובן שהשימוש בתרופות פסיכיאטריות. נושא החשיפה הוא אחד הנושאים הקשים לטיפול והיותר מאתגרים אבל בהחלט ניתן להשיג שיפור (לאט ובהתמדה)

(2)  אני פנסיונר שגר בדירה (לא בית פרטי) כל חיי גדלתי כלבים (גדולים) בחצר ברצוני לגדל גור בוסון בדירה.אני פעיל וספורטיבי.האם אפשרי(חשובה לי טובת הכלב) לגדל את גור הבוסון בדירה . כשנושא הפעילות איתו אינו בעייתי . בתודה מראש יעקב       י. רורברגר

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
הבוסרון הינו גזע פעיל מאוד שזקוק להרבה מאוד הוצאת אנרגייה. אם הדבר משתלב בשיגרת חייך לא צריכה להיות בעיה מיוחדת לגדל בוסרון בדירה. רק חשוב לזכור שהגור יהפוך תוך כמה חודשים לכלב בוגר.

(3)  איפה בארץ אפשר לקנות גורי בוסרון ? והאם כלבים מהגזע הזה חייבים בית עם חצר? ואם אני בעל ניסיון בגידול כלבים כגון רועה גרמני אני יוכל לגדל כלב מגזע הבוסרון?       ל. פלג

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לא ידוע לי על בית גידול של בוסרון בישראל אבל בירור קצר בחוג לכלבי רועים יניב תוצאות. הבוסרון (כמו הרועה הגרמני ושאר גזעי עבודה) זקוק לפעילות גופנית רבה ויומיומית. גינה לא תתן מענה ותחליף לטיול ארוך ועדיף אפילו בשילוב עם רכיבת אופניים, מעבר לכך הגזע הינו נוח לאילוף ונעים לסביבה ואין סיבה מיוחדת שאמורה למנוע ממך חיים נהדרים לצד בוסרון מאושר.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות