כלבים

אקיטה אמריקאי


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת אקיטה אמריקאי

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב אקיטה אמריקאי שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

אקיטה אמריקאי
American Akita

אקיטה אמריקאי

אקיטה אמריקאי הוא כלב חזק, אמיץ ואינטליגנט מאד. מצד אחד, האקיטה עדין ואוהב כלפי המשפחה שלו אך ללא אילוף נכון ועקבי כבר מהיותם גורים, עלולים כלבים אלו להפוך לבעלים של עצמם ולהראות סימני אגרסיביות ותוקפנות כלפי זרים וכלבים אחרים. עם זאת, כלבים אלו הם מהכלבי שמירה המוצלחים ביותר בעולם. הם חזקים ומאד מגוננים כלפי משפחתם.

אקיטה אמריקאי - מקור הגזע והסטוריה

מקורם של כלבי האקיטה במחוזותיה הצפוניים של יפן. בזמן מלחמת העולם השנייה ביפן, קבוצות של חיילים אמריקאים התלהבו מיכולת הלחימה והמראה החיצוני של האקיטה והרבה מהם חזרו עם אחד הביתה לארה"ב ובאותה נקודת זמן, נוצרה התפלגות בתוך גזע האקיטה לשני גזעים שונים, למרות שישנן ארצות (ארה"ב, קנדה ואוסטרליה) אשר עדיין מחשיבות את שני הגזעים לאותו אחד.

סוג הכלב אקיטה אמריקאי שייך לקטגוריות:

נתונים ומאפיינים

אקיטה אמריקאי הינו כלב מגזע גדול מאד ובעל פרווה כפולה וארוכה. הפרווה, לעומת האקיטה היפני שצבעו חום, יכולה להיות בכל הצבעים. פני הכלב פחוסות יחסית ומשדרות הבעה רצינית ובוגרת. גובהו הממוצע של האקיטה נע בין 66 ל71 ס"מ ומשקלו הממוצע עומד על כ54 ק"ג (נקבת האקיטה: 61-66 ס"מ, ממוצע של 45 ק"ג).

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף אקיטה אמריקאי

רוב הכלבים והאקיטה בפרט, מקדישים את חייהם ונהנים מקשרי מנהיגות טובים עם הבעלים שלהם. כלבים אלו חייבים בעלים שיתפקד כמנהיג הלהקה שלהם ואם לא ימצאו אחד, הם בקלות ייקחו עליהם את התפקיד. בעל הכלב חייב לשמור על שיטות האילוף שלו בצורה עקבית ועם כלבים מסוימים לעתים רצוי להיעזר במומחה לאילוף כלבים, לפחות בשלבי האילוף הראשונים. עם זאת- עם אילוף נכון וקשר יציב, האקיטה יוכל לשמש כבן בית לכל דבר ויקריב את עצמו בשמירה והגנה על משפחתו.

טיפוח כלבים - אקיטה אמריקאי

האקיטה משיר את פרוותו פעמיים בשנה ומומלץ להכין את הבית לכך. לאקיטה האמריקאי פרווה ארוכה וכפולה, מה שאומר שבזמן הנשירה, כל הרהיטים, הבגדים והשטיחים מתמלאים פרווה. מומלץ לקלח את הכלב כפעמיים בשנה וכמובן, אם ישנה האפשרות, לקחת את הכלב למכון טיפוח כלבים מקצועי, שם אפשר לקבל שירות מקצועי כמו תספורות ומקלחות. מעבר לכך, מומלץ לרכוש ציוד לטיפוח כמו מברשות שונות, מכונת תספורת וכן קולרים ואמפולות, שכן האקיטה רגיש למחלות עור.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב אקיטה אמריקאי

האקיטה, לצערנו, הוא גזע אצלו נפוצות הרבה מחלות- תורשתיות ולא תורשתיות. אם ברשותכם כלב מסוג זה, מומלץ לגשת לווטרינר המקומי לבדיקות שנתיות ודו שנתיות קבועות ולבקש חוות דעת לבדיקות נוספות שכן האקיטה סובלים מבעיות בעור, עיניים, מפרקים ועצמות וכן בעיות פנימיות כמו דלקות, בעיות בבלוטות, בעיות דם כמו סכרת ואפילפסיה (מחלת הנפילה). כמובן שכל מקרה לגופו ואין צורך להיבהל אך חשוב לגשת לווטרינר להיבדק.

אקיטה אמריקאי - אוכל, ציוד ומשחקים

האקיטה האמריקאי הוא כלב בעל תיאבון מאד בריא וחשוב לדאוג לו למזון איכותי ובכמויות יפות. מבחינת צעצועים, רוב כלבי האקיטה לא יעדיפו לבלות את זמנם במשחק שכן אלו כלבי עבודה ושמירה אך לא יזיק להחזיק כדור וכמה חבלי צעצוע בבית. במקרה והאקיטה יהיה במצב רוח לכרסם משהו, עדיף שיהיה לו חבל מאשר את הספה בסלון.

ציונים עבור כלב אקיטה אמריקאי

גידול בדירה: 5 – כלב גדול עם המון פרווה. מומלץ גינה.
ידידותי לילדים: 9 – ביפן היה נהוג להשאיר אותו בבית שישגיח על הילדים.
מתאים לאילוף: 7 – כלב חכם מאד אך זקוק לאילוף נוקשה ועקבי.
כלב שמירה: 10 – כלב שמירה מטבעו.
טיפול וטיפוח: 5 – דורש לא מעט עבודה וציוד.

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 7


(1)  מה לגבי מינון האוכל של גורי אקיטה ?        ע. ב

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כל מזון דורש כמות האכלה שונה וכל חברה מציינת את הכמות לפי משקל וגיל בגב האריזה.

(2)  האם האקיטה משיר שיער חוץ מאשר בעונות המעבר? אם מביאים גור אריאלה לבית שיש בו כלב קטן (טרייר) האם הם יכולים להסתדר ביחד?       ר. עוז

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
בוודאי שמשיר ואי אפשר לדעת איך הכלבים יסתדרו בלי להכיר את הכלבים ואת צורת החיים של המשפחה.

(3)  יש לי גורה אקיטה אמריקאית בת חצי שנה.אנחנו הולכים כל יום לשמורת טבע מבודדת למשך שעה וחצי.איך ללמד אותה לבוא אלי ביער ?       ר. מוזס

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לעבוד עם מאלף תהיה התחלה טובה

(4)  יש לי גורה אקיטה בת חודשיים והיא לא מתקשרת איתנו יש מצב שהיא חירשת       ש. אפללו

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
פחות סביר שהיא חרשת ויותר הגיוני שהיא גורה. יש מבחן שמיעה פשוט וקל שאתם יכולים לעשות בבית כדי להירגע בקשר לחרשות. עימדו מאחורי הגורה ומחאו כף חזר ובלי שהיא רואה אתכם. הסתובבה, קפצה או הגיבה בצורה מופתעת? היא שומעת.

(5)  שלום יש אקיטה אמריקאי (נקבה) בת שנתיים .האם אפשר לאלף אותה בגיל כזה תודה מראש        ח. קאסם

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כן ובלי יותר מידי קושי

(6)  יש לי כלב אקיטה בן שנה לאחרונה התחיל להיות אגרסיבי ופחדן       א. חטיב

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אגרסיבי ופחדן זה קצת בעיה היות ומדובר בפעולות הפוכות. אי אפשר לדעת מה הגורם להתנהגות, אבל ניחוש מלומד יהיה שהכלב לא מוציא מספיק אנרגיה וכנראה לא נחשף מספק כגור. פנו למאלף מאזור מגורייכם לתחילת טיפול בבעיה במהירות האפשרית.

(7)  יש לי גור אקיטה אמריקאי בן שלושה חודשים אני עושה איתו הליכה יומית של בערך 5 ק״מ הוא עושה את זה כמו גדול השאלה אם זה בריא המרחק הוא לא יותר מדי לגור כזה אני גם משחרר לו את הרצועה זה בסדר אשמח אם תעזרו לי מודה מראש       ח. חלבי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
זה בהחלט יותר מידי. ישנו כלל אצבע שאומר שגור יכול לעשות לא יותר מחש דקות פעילות על כל חודש שהוא חי, משמע כרגע הגור שלך לא אמור לעשות טיולים של יותר מרבע שעה- עשרים דקות. כלל האצבע לא מדבר על השתוללות חופשית שלא אנחנו מכתיבים את רמת המאמץ.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות