כלבים

אלסקן מלאמוט


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת אלסקן מלאמוט

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב אלסקן מלאמוט שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

אלסקן מלאמוט
Alaskan Malamute

אלסקן מלאמוט

אלסקן מלאמוט הוא כלב עבודה ועליו כנראה נרשם הפתגם הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. האלסקן מלאמוט עוזר לשבט האינואיט או בשמם העממי אסקימואים. מקום מושבם של האסקימואים הוא בצפון קנדה, גרינלנד ואלסקה - במקומות אלה תנאי האקלים הם קיצוניים, אבל האלסקן מלאמוט שלנו גורר מזחלות, עוזר בציד ושומר על הכפר.

כלבים אלו חזקים מאוד ולעיתים נדרשים לגרור את המזחלת במשך ימים אל אזורי הציד המרוחקים. בתמורה לעבודה הקשה מקבל האלסקן מלאמוט את שאריות מהציד וכמובן בית חם ומשפחה שתאהב אותו.

אלסקן מלאמוט - מקור הגזע והסטוריה

אלסקן מלאמוט מגיע אלינו משבט המלאמוט האסקימואי מאלסקה. כלב זה התפתח במשך מאות שנים ורק לעשירים הייתה את היכולת לגדל אותו. עקב המחסור במזון באזורים אלו, הכלבים התפתחו להיות חזקים אבל לא לצרוך כמות אוכל גדולה.

במקור, אלסקן מלאמוט היה כלב שמירה של הכפר - הוא הגן עליהם בגופו מפני חיות רעות. עם השנים התווסף תפקיד גורר המזחלות. בהתחלה סחבו רק את השלל מהים למחנה ולאט לאט התארכו המרחקים והמשקל.

הבהלה לזהב הובילה לבהלה לגזע Alaskan Malamute. הכורים גילו את הכלבים המופלאים שגוררים מזחלות לשבטים המקומיים. לאור הביקוש הרב עלה מחירם של הכלבים. כל הניסיונות להביא גזעים אחרים לעבודה הקשה לא צלחו ומלך המזחלות של הצפון נשאר האלסקן מלאמוט.

סוג הכלב אלסקן מלאמוט שייך לקטגוריות:

אלסקן מלאמוט - נתונים ומאפיינים

Alaskan Malamute הוא כלב מרשים שמזכיר את הזאב, פרוותו מגיעה בצבעים כסף שחור לבן, פרוותו ארוכה וצפופה על מנת להגן עליו מפני הקור הקיצוני ולדחות את השלג והגשם מהגוף.
הרגליים קצרות וחזקות, הגוף בינוני ושרירי, והזנב פרוותי ומסולסל.
משקל: 34-41 ק"ג
גובה: 58-64 ס"מ

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף אלסקן מלאמוט

אלסקן מלאמוט איננו מתאים לאילוף למי שאין לו ידע מראש, הכלב יכול להיות עקשן להחליט שהוא עושה מה שבא לו ולא להקשיב לאף פקודה מהבעלים.
על מנת למנוע תופעה זו עליכם להראות לכלב מי מנהיג הלהקה, מאלפים מתחילים לא יצליחו להראות לכלב מי אלפא ונדרש זמן רב להגיע למעמד זה.
למרות הכול, Alaskan Malamute חייב לעבור אילוף בסיסי ועדיף לפנות למאלף מוסמך שמכיר את הטבע של הכלב.

טיפוח כלבים - אלסקן מלאמוט

לאלסקן מלאמוט פרווה ארוכה במיוחד שמחייבת הברשה יומית. ישנן כמה סוגים של מברשות, אתם צריכים לחפש מברשת לפרווה ארוכה. עוד סיבה להבריש את כלבכם היא ניקיון הבית, אם תקפידו על הברשה בזמן הטיול תגלו הרבה פחות פרווה בבית.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב אלסקן מלאמוט

קטרקט היא מחלת עיניים נפוצה אצל Alaskan malamute. בנוסף, כמו אצל כל הכלבים הגדולים, אלסקן מלאמוט סובל מדיספלסיה של האגן ובעיות בשלד ובשרירים. לעיתים נדירות עלולים להופיע מומים בלב, בעיות בכליות ועוד.

האלסקן מלאמוט מגיע מארצות קרות מאוד והקיץ הישראלי עלול להרוג אותו, אתם חייבים לדאוג לכלב שלכם למים קרים ופינה קרירה בה הוא יכול להצטנן בקיץ.
בקיץ השתדלו לתכנן את הטיולים שלכם בשעות הבוקר והערב, כך האלסקן מלאמוט לא יסבול מכוויות ברגלים ומחום קיצוני.

אלסקן מלאמוט - אוכל, ציוד ומשחקים

אחרי שקניתם מלאי גדול של צעצועים לכלבים, הקפידו לשמור חלק בארון ולא לתת לכלב את כולם ביחד. כשאתם לוקחים את הכלב מבית הגידול, בקשו את אחד הצעצועים של האלסקן מלאמוט החדש שלכם. כך, לפחות בימים הראשונים יהיה לו משחק שהוא מכיר.
לגבי אוכל לכלבים, האלסקן מלאמוט לא צריך לאכול הרבה, התייעצו עם הווטרינר שלכם לגבי הכמות שהוא ממליץ לתת לכלב.

ציונים עבור כלב אלסקן מלאמוט

גידול בדירה: 9 - רגוע ועדין בבית.
ידידותי לילדים: 10 - אוהב מאוד את בני הלהקה.
מתאים לאילוף: 5 - לא למתחילים.
כלב שמירה: 9 - עלול לתקוף אם ירגיש שבני המשפחה תחת איום.
טיפול וטיפוח: 5 - דורש השקעה בפרווה הארוכה.

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 8


(1)  קבלתי מלמוט בן שנה וחצי ממישפחה שעזבה את הארץ אחרי חצי שנה המשפחה חזרה והם רוצים לבא לבקר אותו האם רצוי לאפשר להם או לא כדאי        א. גזית

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
למען הכלב וגם למען המשפחה עדיף לוותר על פגישות ואיחודים. הכלב עבר אליך וכל עוד אתה מספק את צרכיוהגופניים והנפשיים, הוא לא זקוק לבילבול והסחות מיותרים.

(2)  אני גרה במקום חם יחסית ורוצה לאמץ כלב אסקי ורציתי לדעת אים יהיה לו חם מדי ואים כן איך הוא יגיב לחום בתודה גליה       ג. בר טל

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אפשר להגיד בבטחון יחסי שכלבים מסויימם כמו האסקי סיברי, אלסקן מלאמוט וסמוייד לא ממש בנויים לחיים במקומות חמים. הדבר אפשרי אבל קרוב לוודאי יתורגם לחשבון חשמל מנופח בין אפריל לנובמבר בעקבות שימוש מופרז במזגן.

(3)  האם ניתן לספר אותו בתקופת הקיץ כמובן הביצוע ע"י מקצוען המכיר את הגזע       ד. שקולניק

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אסור לספר כלבים כמו האלסקן מלמוט בשום אופן!!! צרו קשר אם בית גידול מוכר ומסודר לקבלת המלצה על ספר שמבין בגזע ויודע לבצע דילול כמו שצריך.

(4)  שלום לך! ותודה מראש! יש לי גורת מלמוט בת 6 חודשים,ויש לי כמה שאלות. אם אנני יכול להריץ אותה עם אופניים,מה הדרך הכי טובה לפרק לה את האנרגיה עד הערב? ב.איך אני גורם לה להבין שאני האלפא ? ג.לגבי לעיסת רהיטים..איך מפסיקים את זה?       ל. היי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
להריץ גורים מתחת לגיל שנה יכול לגרום לבעיות שלד והתפתחות רבות לכן בכל מקרה אין סיבה להריץ אותה כרגע. משחקי מזון, אילוף והשתוללות יעזרו לעייף את הכלבה. נושא האלפא הינו שנוי במחלוקת ( אני לא מאמין גדול של הנושא) ומטרתו של תהליך אילוף הוא לעבוד יחד עם הכלב ולא להעביד את הכלב, אתם צריכים להיפגש עם מאלף מאזורכם ולהחיל תוכנית עבודה מסודרת לקבלת תוצאות. לעיסת חפצים כשורה להחלפת שיניים, שיעמום או חרדה. בכל אחד מהמקרים פעילות גופנית וגירוי שכלי יעזרו בטיפול בבעיה אך לפעמים אין ברירה וצריך לשלב תיחום בתהליך בכדי להשיג תוצאות.

(5)  ברשותי כלב אלסקן מלמוט בן כשנתיים. השבוע היה עימות בין בעלי לאדם נוסף בנוכחות הכלב וכל מה שהוא עשה זה לשבת. עליי לציין שבעלי הוא האלפא שלו כמו שהסבירו לנו מאלפים ורצינו לדעת האם יש אפשרות שהוא לא הגיב בגלל זה כיון שיש לנו ילדים מגיל 12 שנה ומטה שמוציאים אותו גם כן. במקרה של סכנה כלשהי האם הוא יגן עליהם או ששוב יתנהג כמו עם בעלי?       א. כהן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כמו שהסברתי לבעלך בטלפון אלסקן מלמוט הוא כלב בעל תפקיד אחד בעולם והוא למשוך מזחלות! עושה רושם שאותם מאלפים שהסבירו לכם לא עשו עבודה טובה ובעיקר לא האירו את הנקודה החשובה ביותר עושה רושם שיש לכם כלב רגוע ויציב ואין שום סיבה בעולם לצפות להתנהגות אחרת מכלב בית במיוחד כאשר ישנם ילדים קטנים!

(6)  לא ראיתי ערך על אלסקן-קליי-קאיי, והנחתי שתוכל לענות לי על מספר שאלות. האם הוא משיר הרבה פרווה? איך הוא מבחינת אילוף? באופן כללי אשמח לקבל עליו מעט מידע...תודה       א. שלמון

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
האלסקן קליי קאי הינו גזע חדש יחסית ולדעתי אינו קיים בארץ. מבחינת היתייחסות, אופי, אילוף וטיפול הוא ממש זהה להאסקי סבירי רק בחצי גודל.

(7)  האם כלב זה נקרא הסקי סיבירי ???       ע. פסטליך

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
לא... האסקי סבירי זה האסקי סבירי ואלסקן מלמוט זה אלסקן מלמוט. אומנם שניהם כלבי שפיץ, דומים במראה וביעוד המקורי לשמו יצרו אותם, אבל הכלבים שונים בגודלם ואופיים.

(8)  האם אפשר לגדל אסקן מלמוט גור בדירה במרכז?       ד. ליפנוביץ

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אפשר? בוודאי שכן. צריך להיות מוכנים לניקיון של המון פרווה מכל הבית ולהוציא את הכלב לפחות לשלושה טיולים ארוכים ביום.

(9)  הוא מנשיר הרבה פרווה?        א. עמיאל

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כן מאוד ובעיקר פעמיים בשנה בחילופי עונות.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות