כלבים

אירדייל טרייר


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת אירדייל טרייר

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב אירדייל טרייר שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

אירדייל טרייר
Airedale Terrier

אירדייל טרייר

אירדייל טרייר הוא לא סתם כלב בית - הוא כלב עבודה, הוא עוזר לכוחות המשטרה והצבא לבצע אין ספור משימות. המזג הטוב שלו, האומץ והאינטליגנציה הופכות אותו לכלב עבודה מצוין. אירדייל הוא לא סתם כלב עבודה, הוא יכול לשמש למגוון תפקידים. הוא יודע לשמור ולתקוף וגם יכול לעזור בפעולות גישוש וחיפוש חומרים.

אירדייל טרייר הוא ממשפחת הטריירים והוא הגדול מכולם. המאפיין העיקרי של שמיוחס למראה של כלב זה הוא המראה של אדם זקן. הטריירים הם כלבי ציד המתמחים בציד של מכרסמים ויונקים קטנים. מדובר בגזע חכם שקל מאוד לעבוד אתו.

אירדייל טרייר - מקור הגזע והסטוריה

אירדייל מגיע אלינו מעמק אירדייל אשר ביורקשייר אנגליה, הוא נולד מהרבעות של מספר טריירים ועוד גזעים שכבר לא קיימים. המפתחים של הגזע פיתחו גזע גדול שעיקר משימתו היא לעזור בציד יונקים קטנים עד בינונים.

בנוסף לחוש ויצר מצוין לציד, אירדייל יודע לשמור על הטריטוריה שלו ולתקוף. בעזרת אילוף אפשר גם לרעות אתו צאן. במלחמת העולם הראשונה והשנייה וגם היום משתמשים בכלבים אלה במגוון משימות.

סוג הכלב אירדייל טרייר שייך לקטגוריות:

אירדייל טרייר - נתונים ומאפיינים

אירדייל טרייר הוא כלב גדול בעל פרווה מקורזלת, בדרך כלל הפרווה בגב היא בצבע שחור והפנים והחלק התחתון בצבע שחור. הפנים ארוכות ובעלות שפם טריירי, הגוף רזה והזנב ארוך ומושך כלפי מעלה.
משקל:25-30 ק"ג
גובה: 55-61 ס"מ

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף אירדייל טרייר

האירדייל חייב אילוף בסיסי הכולל את הפקודות: שב, ארצה ואלי. ללא אילוף, האירדייל יטרוף לכם את החתול יינשך זרים ויגרום לנזק רב. האירדייל עלול להיות עקשן ולהחליט מתי הוא רוצה לשמוע לפקודות, לכן צריך להקפיד אתו מאוד על עקביות. אם החלטתם שהכלב לא נכנס למטבח, כולם בבית צריכים להקפיד על זה ואסור שאף אחד ייתן לכלב להיכנס.
האירדייל יכול להגיע לתוצאות גבוהות בזמר קצר אבל הנושא דורש השקעה וזמן. אפשר לעבוד עם הכלב על תקיפה וגישוש וכמובן להגיע לתחרויות בארץ ובעולם.

טיפוח כלבים - אירדייל טרייר

האירדייל יכול להיות כלב תצוגות אם תטפחו אותו ותברישו את הפרווה מידי יום. במצבים של הזנחה, הפרווה היא הראשונה שסובלת - קשרים נוצרים ואיתם מגיע הלכלוך, בעיות בעור ועוד.
לפני שאתם קונים מברשות לכלבים, הגיעו עם הכלבים לחנות ונסו על הכלב את המברשת החדשה. לאלו מכם שמגדלים אירדייל בארץ, הקיץ בישראל קשה לאירדייל ולכן אתם צריכים לספר אותו פעם בשנה.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב אירדייל טרייר

האירדייל סובל מדיספלאסיה כמו כלבים גדולים אחרים. בגלל הפרווה הארוכה, טפילים ומחלות עור הם אירוע שכיח. על מנת לשמור על כלבכם בריא ועם שמחת חיים, הקפידו על טיול אחד ארוך ביום. האירדייל גם חייב פעילות גופנית - אתם יכולים לרוץ אתו או להשתמש בהליכון.

אירדייל טרייר - אוכל, ציוד ומשחקים

אירדייל טרייר מאוד אוהב לשחק ואתם לא חייבים להשקיע המון כסף בצעצועים. כדור טניס בובות פרווה או סתם מקל יעשו את העבודה. בזמן האילוף נדרשים צעצועים וגם צ'ופרים לכלבים לדוגמא: עצמות לכלבים, חטיפי בשר ועוד.
אירדייל טרייר הוא בעל תיאבון בריא הקפידו על כמויות אוכל מדודות ועל זמני האכלה קבועים.

ציונים עבור כלב אירדייל טרייר

גידול בדירה: 6 - מומלץ לגדל בגינה
ידידותי לילדים: 9 - חייב לעבור אילוף עם הילדים
מתאים לאילוף: 10 - כלב חכם שקולט מהר פקודות
כלב שמירה: 10 - ינבח וינשך מי שיתקרב לבית
טיפול וטיפוח: 5 - הפרווה דורשת טיפול רב

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 8


(1)  האם איירדייל טרייר מתאים ככלב שמירה?       א. ליטמן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אירדייל טרייר הינו כלב שמירה מעולה. האירדייל ידוע בתור "הדוכס" של הטריירים בגלל גודלו הרב. כלב מעולה שאפשר ללמדו הגנה ותקיפה אך חשוב לזכור שבתור טרייר גם ככה הגזע נוטה לעצבנות קלה כלפי כל דבר קטן שזז ולכן אם מעוניינים שהכלב ישמש ככלב שמירה ולא כלב התראה חשוב שהאילוף יבוצע ע"י מאלף שמתמקצע באילוף לצורכי הגנה.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות