כלבים

אזאואק


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת אזאואק

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב אזאואק שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

אזאואק
Azawakh

אזאואק

גזעי הכלבים שאנחנו מכירים כיום הם תולדה של הכלאות - חלקם ע"י בני אדם וחלקם בדרך הטבע.
אזאואק הוא תוצאה של בני האדם והטבע ביחד. סוחרים מצפון אפריקה נדדו עם כמה כלבים, בסהרה פגשו הכלבים החדשים את המקומיים ונוצר גזע חדש חכם מהיר וחזק.
אזאואק הוא כלב שמאוד קשור לטבע ולכן הוא חייב בית עם חצר גדולה או נגישות לפארק בו הוא יכול לרוץ. יצר הציד שלו מפותח ואם תשחררו אותו ביער אל תתפלאו אם הוא יחזור עם ציד בפיו.

אזאואק - מקור הגזע והיסטוריה

האזאואק מגיע אלינו ממדבר סהרה באפריקה, ככל הנראה הגזע הוא תוצאה של הכלאה בין גזעים שהגיעו ע"י סוחרים שהגיעו מצפון מאפריקה ומאסיה. גזע האזאואק הוא כלב רוח כלבים אלו יכולים להגיע למהירויות גבוהות. אזאואק הגיע לעולם המערבי רק בשנות השבעים והוכר לאחר עשור כגזע.
שמו של האזאואק מגיע ממקום מוצאו - עמק האזאואק אשר בסהרה, המקומיים נעזרו בו לרעיית הצאן, לשמירה ולציד. בתמורה קיבל האזאואק שאריות מהציד ובית חם.

סוג הכלב אזאואק שייך לקטגוריות:

אזאואק - נתונים ומאפיינים

לכלבי רוח יש מראה שונה משאר הכלבים, רגליו של האזאואק ארוכות וחזקות - עוזרות לו להגיע למהירות של 60 קמ"ש. האזאואק הוא כלב גדול למרות משקלו הקל, מבנה גופו רזה וצר, וראשו ארוך - כל אלה עוזרים לאזאואק להיות כלב מהיר. הפרווה קצרה ומגיעה בצבעים חום ושחור.
משקל:16-25 ק"ג
גובה: 60-75

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף אזאואק

אזאואק דורש משפחה מיוחדת - הוא איננו מתאים להיות הכלב הראשון ובטח שלא בבית קטן.
למרות שהוא כלב אינטליגנט, הוא לא תמיד יקשיב למה שמבקשים ממנו ויחפש דרך להתחמק משיעורי האילוף. היכולות המולדות של האזאואק הם שמירה, ציד ורעיית צאן, בסהרה היה האזאואק עוזר לתפוס בעלי חיים זריזים. אם תשאירו אותו בחצר תגלו כלב שמירה שירתיע זרים ע"י נביחות.
למרות הכול האזאואק יעבור אילוף בסיסי שכולל את הפקודות שב ארצה ואליי.

טיפוח כלבים - אזאואק

האזאואק איננו דורש טיפוח מיוחד, פרוותו הקצרה דורשת הברשה כמה פעמים בשבוע. מבחינת פעילות גופנית, האזאואק הוא כלב שחייב לרוץ בכל יום, הוא לא יסתפק בטיול קצר עם רצועה. ללא פעילות גופנית יאבד הכלב את שמחת החיים, התיאבון ירד ומחלות יתקפו את הכלב.

מחלות נפוצות וטיפול - כלב אזאואק

האזאואק נולד מהכלאות עם כלבים מקומיים ורק הכלבים החזקים שרדו - לכן אין בעיות מיוחדות או גנטיות. אם תשמרו על פעילות גופנית קבועה תפגשו את הווטרינר רק לחיסונים.

אזאואק - אוכל, ציוד ומשחקים

האזאואק אוהב משחקים - אתם יכולים להחביא לו כדור או עצם ולתת לו לחפש ולשפר את יכולות הציד שלו. יותר מכל הוא ישמח לרוץ אחרי מקל שאתם זורקים, לא בטוח שתקבלו אותו חזרה, אבל תזכו לראות את האזאואק שלכם טס. עדיף לבדוק איזה צעצוע הכלב שלכם אוהב לפני שאתם קונים- קחו אותו אתכם לחנות הכלבים ונסו לראות איזה צעצוע מעורר אותו - כך תחסכו כסף.
האזאואק יסתדר עם כל מזון לכלבים שתתנו לו, עדיף להשקיע עוד כמה שקלים ולא לקנות את המזון הזול. במקרה של אלרגיה לאוכל יש לפנות לווטרינר.

ציונים עבור כלב אזאואק

גידול בדירה : 1 - חייב גינה גדולה.
ידידותי לילדים: 8 - אוהב את בני המשפחה פחות את הזרים.
מתאים לאילוף: 2
כלב שמירה: 9 - יתריע בנביחות על זרים.
טיפול וטיפוח: 7 - איננו דורש טיפול מיוחד.

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 5.5


(1)  בני רוצה מאד להביא כלב הביתה , ואני לא מעוניינת . אני חוששת שנביא כלב ולא נעמוד בכל המטלות הדרושות בגידול כלב . איזה כלב כדאי להביא הביתה שלא מצריך הרבה טיפול        א. טרבלסי

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כל כלב מצריך טיפול והשקעה. ההבדל הוא ברמות האנרגיה של הכלב ובהתאם לזה, הזמן של הוצאת אנרגיה מחוץ לבית. חשוב להבין שכל סוג של כלב הוא כמו עוד ילד בבית וצריך לקחת בחשבון שהוא צריך יחס מכם, זמן טיול ומשחק, טיפוח, הוצאה כלכלית על אוכל, טיפולים רפואיים, אילוף ועוד.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות