כלבים

ויסלה


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת ויסלה

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב ויסלה שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

מאלפת כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים בכירה ומוסמכת ריכזה עבורכם טיפים חשובים לאילוף כלבים לפי סוג הכלב. היכנסו עכשיו ללמוד עוד אודות אילוף ויסלה

היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

ויסלה
Vizsla

במשך אלפי שנים נדד האדם בין מקומות ותמיד הכלבים נדדו איתו. האדם היה צריך את הכלבים לעבודת הבית ולמשימות הציד וכמובן הכלב מקבל אהבה, ליטופים, אוכל ומחסה. ויסלה הוא כלב נאמן כבר אלפי שנים לבני האדם והוא אחד הגזעיים המבוקשים באירופה.

מקור הגזע והיסטוריה

הויסלה הגיעו יחד עם המתיישבים הראשונים של הונגריה. ציורים מראים ציידים ולידם יש כלבים שמזכירים מאוד את הויסלה. בשלב מאוחר יותר אצילים ומלכים הסתובבו ברחבי אירופה עם כמה כלבי ויסלה, והכול בגלל המראה האצילי של הכלבים.
ההונגרים הראשונים היו משתמשים בכלב בזמן הציד, ברגע שהצייד היה יורה הויסלה היה רץ ומביא את הציד. הויסלה כל הזמן מרוכז בעת הציד ולכן הוא זכה בשם ויסלה או ויז'לה שפירושו הוא ערנות.

סוג הכלב ויסלה שייך לקטגוריות:

הכלב ויסלה - נתונים ומאפיינים

הויסלה מרשים ביותר - מבנה גופו שירי והוא בעל ראש ארוך ואף גדול שקולט את ריחות הציד. לויסלה רגלים ארוכות וחזקות וזנב קצר. הפרווה חלקה וקצרה וצבעה חום חלודה.גובה:55-65 ס"מ
משקל: 22-30 ק"ג

תגי שם לכלבים


אילוף כלבים - אילוף ויסלה

הויסלה הוא כלב ציד, ומטבעו הוא כלב עבודה לא רע בכלל, לכן אפשר לעבוד איתו על פקודות ברמה בגבוהה. הויסלה רגיל לבני האדם ובמיוחד למנהיג הלהקה. בבית הוא צייתן ולומד מהר פקודות חדשות או שללעוס את הנעל זה דבר אסור.
אם אתם רוצים לבחון את חוש ריח של הויסלה שלכם הנה תרגיל אימון חוש ריח. לוקחים צעצוע או עצם אכילה שהכלב אוהב, מחביאים בחוץ את העצם ומשחררים את הכלב למצוא את העצם. בהתחלה החביאו במקומות קלים ולאחר מכן העלו את הרמה.
ברגע שהכלב מוצא עודדו את הכלב והתלהבו יחד איתו ממציאת הטרף.

טיפוח

לויסלה אוזניים ארוכות מאוד, כל יום צריך לבדוק שאין טפילים שהגיעו להתנחל באוזן של הויסלה שלכם. פעם בשבוע הקפידו על ניקיון האוזניים עם צמר גפן ולא לחדור פנימה.
הויסלה הוא כלב עם אנרגיה והוא חייב לשחרר אותה, ריצה קצרה או טיול עם אופניים ישמור על הכושר שלכם ושל כלבכם.

ויסלה - מחלות וטיפול אצל וטרינר

לויסלה הגזעי יש כמה מחלות רובן תורשתיות – דיספלזיה אך רק במקרים חריגים, איפלפסיה של כלבים. מחלות עור אם איננו נקי, ואלרגיות לאוכל כזה או אחר.
אם קניתם ויסלה ממגדל פרטי אתם יכולים לשאול על ההורים של הגור שלכם למחלות או בעיות.

אוכל ציוד ומשחקים

הויסלה הוא כלב שאוהב עם בני המשפחה וגם עם כלבים אחרים. אחד המשחקים האהובים ביותר הוא משחקי הבאה, אתם זורקים כדור לכלבים או סתם מקל והויסלה רץ מוצא את המשחק ומגיע אליכם לסיבוב נוסף.
הויסלה עלול לפתח אלרגיה לאוכל או לצ'ופרים, אם אתם רואים בעיות עור או צרכים לא תקניים, דברו עם הווטרינר והוא יתאים לכם סוג מזון חדש.

ציונים עבור הכלב ויסלה

גידול בדירה: 9 - אוהב את בני המשפחה
ידידותי לילדים: 10 - עדין ומתחשב בילדים
מתאים לאילוף: 9 - כלב נבון שאוהב לעבוד
כלב שמירה: 8 - נובח על זרים
טיפול וטיפוח: 9 - אין עבודה למעט מקלחות

ציון משוקלל בסולם האתר עולם של כלבים: 9


(1)  היי, שמי רן, בן 31 מתל אביב, משתוקק מאוד להביא כלב ויסלה, האם לדעתכם אמורה להיות בעיה כלשהי עם דירת חדר תל אביבית? אוכל להוציא אותו פעמיים-שלוש ביום, ספק אם טיולים ארוכים, אך בשבתות אוכל להוציא אותו המון, אשמח לתשובה מנומקת ומדוייקת כפי שאפשר, תודה(       ר. חן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
מנומקת לא! ממש מנומקת את הכלב לא מעניין כמות החדרים בבית, שיגרת היום שלך והעובדה שכרגע יורד גשם ואין לך כח לצאת. ויסלה הינו כלב צייד בעל אנרגיה הגבוהה שזקוק למינימום של שלושה טיולים ארוכים (רצוי אפילו רכיבה) ביום ובמקרים רבים גם ליותר מזה. טיול ארוך (יום שלם בטבע) בסופ״ש יהיה נחמד וכיף, אבל חסר משמעות בטווח הארוך והיום יומי.

(2)  לולה שלנו בת שלוש וחצי, היא מאד חברותית עם בני אדם, היא מעולם לא גרגרה על אדם או הייתה תקופנית כלפי איש, היא פשוט מדהימה ומיוחדת בהיפראקטביות שלה. לעומת זאת, עם כלבים היא בעייתית! כשהיא רואה כלב אחר (אל כלבים קטנים היא יותר תוקפנית מאשר לכלבים גדולים) היא מתחילה לנבוח עליו, אין לה פחד מתקיפה של כלב אחר והיא תמיד דרוכה להתעמת איתו. מה לעשות? איך ניתן לשנות זאת? וממה זה נובע?        ר. רפאלי

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
יכול להיות שזה נובע מחוסר חשיפה כגורה, יכול להיות שמדובר בעודף אנרגיה שמתבטא כתוקפנות למראית עין ויכול להיות אתם לא קוראים נכון את שפת הגוף שלה. הטיפול יהיה בהתאם לבעיה ואי אפשר לדעת מראש בלי הסתכלות של איש מקצוע בזמן אמת. סביר להניח שהגדלת הפעילות הגופנית תביא לרגיעה בכל מקרה.

(3)  שלום רב אני מגדלת בבית ויימרנר, ביגל, ויסלה בן שנתיים, ו2 חתולים יש לי בעייה עם הויסלה בעיית נביחות כל יום באופן קבוע הוא נובח ללא כל סיבה ,הוא מסוגל לנבוח רצוף 5 דקות ואפילו יותר וזה המון, הוא עבר אילוף אך על בעיית הנביחות לא הצלחנו להגבר, האם יש לכם פיתרון? תודה        א. פרנקל

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
כדי לתת פיתרון לבעיית הנביחות צריך להבין למה הכלב נובח ואת זה אי אפשר לדעת ללא איבחון פנים אל פנים. שיעמום, חרדה, עודף מרץ או ציפור מחוץ לחלון יכולות להיות חלק מהסיבות להתנהגות המתוארת ולכל את פיתרון אחר.

(4)  לאחרונה כלבי בן השנתיים החל לאכול את משחקי ילדי, הארנק שלי, כשלא שמים לב אוכל אוכל מהשיש והשולחן. מה הסיבה לכך והאם נדרש להגדיל את כמות מזון הכלבים שלו? תודה       ג. פרידמן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אי אפשר לדעת מה הסיבה ללא איבחון מקרוב, אבל סביר שמדובר בעיקר בשיעמום וחוסר בפעילות. הגדלו את הפעילות הגופנית של הכלב באופן משמעותי ובמידה והדבר לא עוזר פנו למאלף מאזורכם.

(5)  מאיזה גיל ניתן להריץ את הויסלה למרחקים        ע. הדר

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
לא מומלץ לקחת את הכלב לפעילות גופנית קיצונית, ניתן בכל גיל לאפשר פעילות גופנית מתונה/ספונטנית ובכל מקרה כדאי שהפעילות הגופנית תתבצע במקום מוצל/בשעות בהן עומס החום נמוך.

(6)  שלום רב יש לי כלבת ויסלה צעירה בת שנה. הכלבה נמצאת איתנו מאז שהיתה גורה והיא נולדה לשגר של תשעה גורים.נאספה אחרונה מבין הגורים לאחר שנגמלו בצורה מלאה.בהיותה גור דאגתי לחשוף אותה לסביבה ובכלל זה ילדים אנשים וכלבים אחרים ולא היתה כל בעיה.בחצי שנה האחרונה היא מגלה פחד גדול מכל מה שלא מוכר לה אם זה בני אדם וילדים ואם כלבים אחרים ונוהגת בפחדנות ובניסיון מנוסה מהסיטואציה.אני עובד איתה על אילוף בסיסי ומקפיד על טיולים ארוכים ולפחות טיול אחד המשלב ריצה או משחק לאחרונה הבעיה גוברת והטיולים איתה נעשים קשים יותר ואם היא רואה כלב ממרחק היא כבר מתכננת את הבריחה שלה דבר המקשה מאוד את ההתנהלות איתה. אודה על התיחסתוכם ומן עצה       א. דלבה

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
על פי התיאור הנתון לא נעשתה חשיפה כמו שצריך אבל.... אופציה נוספת אפשרית היא שבמהלך הדרך הכלבה הופחדה על ידי אירוע כל שהוא והתגובה שלכם הייתה לא נכונה ומאז החלה התדרדרות. מומלץ להיפגש עם מאלף מאזור מגוריכם לטיפול בבעיה לפני שהמצב נהיה קשה יותר.

(7)  יש לי גור ויסלה בן שלושה חודשים שאימצתי מצער בעלי חיים הוא גור מקסים וחברותי מתנהג למופת בבית אבל כל פעם שאני מנסה להוציא אותו לטיול הוא מפחד אני מנסה לשחד אותו בצופרים או במשחק והצלחתי להגיע איתו לסיבוב של 300 מטר סביב הבניין אבל שם זה נעצר אשמח לעזרה איך להתמודד עם המצב       ד.

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
הגור עובר חשיפה לעולם מחוץ לבית בפעמים הראשונות וצריך לתת לו זמן להתרגל - אבל אתם בדרך הנכונה. אני ממליצה לקרוא את המאמרים בנושא חינוך גורים באתר. בהצלחה.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות