כלבים

קוקר ספנייל


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

אני אוהב/ת קוקר ספנייל

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב קוקר ספנייל שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

קוקר ספנייל
Cocker Spaniel

הקוקר ספנייל הוא כלב חרוץ שאוהב לעבוד אך עם זאת הוא נחשב לחיית המחמד האולטימטיבית שכן הוא מכבד את סמכות בעליו תמיד, ללא תנאים ודיי בקלות.
הקוקרים הם לא כלבים טיפשים אך גם לא מבריקים במיוחד והם זקוקים להכוונה סבלנית על ידי הבעלים שלהם לגבי מה אסור ומה מותר. סך הכל, הספנייל תמיד מחפש ללמוד ולרצות והוא מושלם עם ילדים ומשפחה, למרות שכלבים אלו לפעמים מעט ביישנים ליד אנשים לא מוכרים.

מקור הגזע והיסטוריה

הקוקר ספנייל הפופולארי החל את דרכו בבריטניה בתור עוזר לציד ציפורים וחיות קטנות.
על פי המקור מאנגליה, פותח הקוקר ספנייל האמריקאי ומשם הופץ לישראל ושאר העולם. השם "קוקר" הגיע מהנקר (וודקוק), ציפור ספציפית אותה הספנייל נהג לצוד הכי טוב. כיום, רוב גדול מהקוקרים פרשו מהציד והם מתפקדים לרוב ככלבי משפחה וכלבי ראווה ותחרויות.

סוג הכלב קוקר ספנייל שייך לקטגוריות:

נתונים ומאפיינים

כלב מקסים בעל מבנה גוף קטן, ראש עגול, פרווה נעימה כמשי שאורכה בינוני ואוזניים ארוכות ונפולות שמכסות חצי מפניו. המראה החמוד והתמים של הקוקר ספנייל משדר רק קמצוץ מטוב הלב והלך הרוח הנעים של הכלב הזה.
עדין, בוטח ובעל אינטליגנציה ממוצעת, הקוקר אוהב את כולם וצריך להבין שמעמדו עומד מתחת לבני אדם, אחרת הוא עלול לפתח בעיות התנהגות. הגובה הממוצע של הקוקר ספנייל עומד על כ-38 ס"מ ומשקלו הממוצע נע בין 7 ל-14 ק"ג.אילוף כלבים - קוקר ספנייל

למרות שהוא לא הכלב הכי חכם בנמצא, הקוקר ספנייל קל ונוח לאילוף ולומד מהר, וכל זאת בתנאי שהוא מקבל הדרכה אוהבת, סבלנית ונחושה. חשוב מאוד לבעלי הקוקר להגיע למעמד של מנהיג להקה, שכן הרבה פעמים בעלים "מוותרים" לקוקרים עקב היותם "חמודים ותמימים". טיפוח ההתנהגות הזו עלולה להביא למצב בו הכלב שולט בבעליו- דבר המחמיר עם הזמן ועלול ליצור בעיות התנהגות חמורות. בנוסף להשגת סטאטוס של מנהיג, חשוב לתת לקוקרים הרבה שעות ריצה וספורט, שלא ייפתחו בעיות נפשיות כגון דיכאון וקופצניות.

טיפוח קוקר ספנייל

יש לנקות את העיניים באופן קבוע ויומי אצל הקוקרים. יש אנשים שמעדיפים להשאיר את הפרווה ארוכה וגלית, מה שדורש סירוק על בסיס יומי וחפיפה לעתים קרובות. אחרים יעדיפו לספר את הפרווה לאורך בינוני, מה שנחשב יותר נקי. בשני המקרים, יש צורך לגזוז מעט מן הפרווה על בסיס קבוע ובעת ההברשה, יש להיזהר שלא לתלוש את השערות העדינות. הקוקר ספנייל משיר את פרוותו בצורה ממוצעת.

מחלות נפוצות וטיפול

הבעיות העיקריות שמשפיעות על הקוקרים הן גלאוקומה, בעיות עיניים כגון התעוורות ומחלות רגליים וברכיים שונות. כמו כן, רגיש הגזע להיפ-דיספלסיה (מחלת ירכיים), אלרגיות עור שונות, בעיות בשפתיים ומחלות בכבד. הקוקר הוא מסוג הכלבים שיהיו בריאים במשך 10 שנים ועלולים לחלות במחלות מסוכנות ולעתים קטלניות תוך ימים ספורים. יש לבקר אצל הווטרינר באופן קבוע. תוחלת החיים הממוצעת של הקוקר ספנייל נעה בין 12 ל-15 שנים.

אוכל ציוד ומשחקים

הקוקר ספנייל יכול לחיות בתוך דירה וכמו כן, הוא יהיה פעיל מאוד בתוכה ויפיק את המיטב בחצר, לא חשוב מה גודלה. לקוקרים יש סיבולת גבוהה מאוד והוא זקוק להמון שעות ספורט ומשחק. כשיוצאים לטיול, יש להימנע מפגיעה בשיחים מסובכים וקיצוניים שיכולים להיתקע ולהסתבך בתוך הפרווה המקורזלת.

ציונים עבור קוקר ספנייל

גידול בדירה: 9 - מסתדר בדירה
ידידותי לילדים: 10 - חברותי ביותר
מתאים לאילוף: 7 - יחסית קל לאילוף
כלב שמירה: 2 - יותר מדי חברותי
טיפול וטיפוח: 4 - לא קל לטיפוח

ציון משוכלל באתר עולם של כלבים: 6.5


(1)  יש לי כלבה מקסימה יפיפייה הוטרינר אמר שהיא צריכה דיאטה היא לא פעילה ממש.ולא משתפת פעולה מאז היותה בת 3 חודשים לטייל היא מכניסה את הזנב בין הרגליים מפחדה עושה תנועות להדתחרר מהרצועה ולחזור הביתה.כיום היא שוקלת 25 קג ומעוקרת מקבלת מזון של כלבים בלבד.מזון עשיר בויטמינים אומגה.לחיזוק שיניים ועוד.היא אוכלת 2 כוסות של חתול ביום האם המשקל מפחיד וחריג עבורה?        ל. מור יוסף

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
היות ואין שום פרטים רלוונטים לגבי הכלבה התשובה תהיה חלקית בלבד. קוקר ספנייאל ששוקל 25 ק"ג בהחלט סובל מעודף משקל רציני! עושה רושם שאתם זקוקים להדרכה דחופה בנוגע להתנהלת עם הכלבה ומספר שיעורים שיעזרו לכם להוציא אותה לטיולים כמו שצריך וראוי.

(2)  אני רוצה לקחת לי כלב קוקר ואני נמצאת מחוץ לבית כעשר שעות . האם הכלב יכול להשאר פרק זמן כזה לבד בבית בלי לצאת?       ד.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
בטח שלא על בסיס קבוע!

(3)  אנו מתכוונים לאמץ כלב מסוג קוקר ספניל בן 6ח' שלא עבר תהליך אילוף ושלבעליו הנוכחיים לא היה די זמן בשבילו לצורך הקניית הרגלים בסיסיים (צרכים,)לציין כי הכלב היה קשור במשך רוב היום.האם ניתן לאלף בשלב זה?האם ניתן להקנות הרגלים נכונים למרות מה שעבר עד כה? תודה רבה, מיכל כהן,        מ. כהן

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
אפשר בהחלט! באופן טבעי יתכן שיקח קצת יותר זמן להרגיל את הכלב לחיים בתוך הבית ללא עשיית צרכים, אבל בהחלט לא מאוחר מידי.

(4)  יש לי בבית קוקר כבן 5 חודשים ..קיבל חיסונים במעקב גודל טוב סביב 9.5 קג ...מה מזון הכי מומלץ ? רואיל קנין ? סוג אחר ?       G.

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מזונות מומלצים הם מזונות פרימיום, רויאל קנין הוא אחד המומלצים, בנוסף מזונות של חברת Hill's, פרופלאן ויש נוספים.

(5)  שלום! יש לי שתי כלבות צ'יוואווה בת ארבע וקוקר בת שלוש. הקוקאר מאד קנאית ברגע שאני לוקחת את צ'יוואווה עלי היא קופצת על צ'יוואווה אפילה פצעה אותה באוזן ובעין.צ'יוואווה פוחדת ממנה מאד.מה לעשות.יש לי חצר גדולה בבית האם אני חייבת להוציא אותם לטיול בחוץ או שמספיק בחצר. אני נכה וקשה לי ללכת.בתודה        ש. הורוביץ

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
לא ציינת האם הכלבות מעוקרות. מומלץ לעקר ולעשות תהליך התנהגותי שיבהיר לשתי הכלבות את מעמדן בבית. אם יש מי שיכול לעזור לך בטיולים איתן, ולתת להן להוציא אנרגיה בריצה ומשחק זה גם ישפר את התופעה ויחזק את הקשר ביניהן. ניתן להיעזר במאמרים שמופיעים באתר בנושא מנהיגות.

(6)  הי יש לי קוקר ספניאל בן 5 חודש והוא לא מוכן לעשות צרכים בשום מקום חוץ מי תחת לבניין שלנו ואייפה לא לקחנו אותו והוא מתאפק כמה שעות יותר מארבע מה עושים איך מלמדים אותו לעשות בכמה מקומות?        פ.

רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
רועי כץ - מאלף כלבים מאלף ומוליך כלבים!
עבודה עם מאלף בצורה מסודרת תביא לפתרון הבעיה. קרוב לוודאי ששילוב לתקופה קצרה יחסית של תיחום וטיולים ארוכים ישיגו את התוצאה הרצויה.

(7)  שלום לקחנו גורת קוקר, היום היא בת שלושה חודשים. לאחרונה היא פיתחה הרגל לנבוח מכל סיבה שהיא היא רוצה תשומת לב או משחק וכו. איך אנו מחנכים כלבה לא לנבוח? תודה מראש       ל. פונומרוב

גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
גלית ואלט - מאלפת כלבים מאלפת כלבים בכירה מוסמכת
כנראה שבלי לשים לב נתתם לה חיזוק על ההתנהגות השלילית הזו. מומלץ לקרוא את המאמרים בנושא חינוך גורים ואם הבעיה נמשכת, לפנות לאילוף מקצועי.

(8)  הכלבה שלי היא מסוג קוקר ספניאל ועכשיו יש לה סרטן.האם היא צריכה יחס מיוחד או שונה?       ר. ביאלר

מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
מרכז וטרינרי רמת השרון וטרינר דורון נרי
צר לי לשמוע, כמובן שמלבד הרבה אהבה ודאגה וטיפול במידה וקיים כתלות בסוג הסרטן .יש להקפיד על מזון עשיר ומרוכז יותר התאים גם לכלבים מבוגרים ו/או תוספי מזון-לגבי פרטים נוספים יש להתייעץ עם הווטרינר המטפל

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות