כלבים

כלבים | אילוף כלבים | אוכל לכלבים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

בריאות כלבים >

כלבים

המליצו ושתפו

מרכז וטרינרי רמת השרון

מאמר זה נכתב על-ידי מרכז וטרינרי רמת השרון, במיוחד ובאופן בלעדי עבור פורטל עולם של כלבים.

ליצירת קשר עם מרכז וטרינרי רמת השרון:
03-5403368


לפרטים נוספים אודות: מרכז וטרינרי רמת השרון

כושר ושמירת משקל לכלבים

כמות הכלבים הנמצאים בעודף משקל והשמנת יתר במדינת ישראל עולה במספרים כל שנה וכך גם נפגעת איכות חייהם. כלבים הסובלים מעודף משקל יהפכו להיות פחות פעילים ומשחקים , יתקשו לבצע פעילות ספורטיבית ועם הזמן פחות ופחות ירצו לטייל . ישנו קשר ישיר בין משקל עודף לבעיות בריאותיות כמו מחלות לב, סכרת ובעיות בכלי הדם. בעיות אלה עלולות לגרום לקיצור תוחלת החיים שלכלבנו האהוב. לכן, חשוב מאוד לשמור ולהקפיד על תזונה נכונה לכלב, ופעילות גופנית מתאימה לגילו ומצב הגופני שלו.

וטרינרים רבים מאמינים שאין זה הוגן לתת לבעלי החיים שלנו להגיע למשקל עודף.
מכיוון ולכלב עצמו אין את היכולת לספק לעצמו אוכל ואנו אחראים על מה שהוא אוכל ומה יכנס לגופו . כך שהסיבה שלו לעודף משקל תלויה אך ורק בנו בני האדם.
בנוסף הכלב תלוי בנו בפעילות הגופנית ואיננו יכול לצאת לריצה או טיול בלעדינו.
הבעיה בבעלי הכלבים שאנו לפעמים מרגישים שאם לא ניתן לכלבנו בנדיבות חטיפים ואוכל יראה מצב שאולי אנחנו לא מפנקים אותו מספיק . אנו הורגים את כלבינו בנדיבות יתר.

למה אנחנו מעודדים פעילות ספורטיבית ?

בביקורכם השגרתי אצל הוטרינר נבדקים בריאותו ורמת הכושר של כלבכם בעת הקשבה לליבו ומישוש הגוף שלו. בדיקת משקלו היא לא המדד היחידי והמוחלט לכושרו של כלבכם , מכיוון ולכל גזע יש גזרת גוף ומדד משקל שונה. המשקל הוא רק תורם אחד במשוואה של כושר בריאותי.איך אדע עם "רקסי" בכושר או במשקל עודף ?

חשוב מאוד בעת ביקורכם במרפאה לשקול אותו להקשיב לליבו כדי לראות את רמת הפעילות שלו .
• מששו את כלבכם או תנו לוטרינר למששו בעת הבדיקה לראות האם העור זז בחופשיות על כלוב הצלעות שלו האם בכלל אפשר להרגיש את הצלעות שלו .
• הסתכלו במבט עליון על כלבכם האם יש לו "טליה" מין מבנה של שעון חול או האם הוא עגול ?
• מששו את כלבכם האם ניתן לחוש בחוליות שלו ? או באגן הירכיים?
כדי שכלב יחשב בכושר יהיה ניתן להרגיש את צלעותיו, חוליות הגב ועצמות הירכיים מבלי שיבלטו החוצה בבירור ובסיס הזנב צריך להיות חלק ולא שומני.

כיצד אגרום ל"רקסי" להיות בכושר ולא לסבול מהשמנה?

דבר ראשון לפני פעילות ולפני הכל צריך לשים לב למזון של הכלב . כאשר כלב אוכל הרבה ולאורך זמן הוא יסבול ממשקל יתר , זה ברור . אם כלבכם אוכל מזון לכלבים מסחרי שידוע שנותן לו את כל המרכיבים התזונתיים אין צורך בתוספות . לכן כאשר אתם מחליטים לפנקו בצ'ופרים או במזון ביתי אתם גורמים לכך שהגוף שלו יצבור- שומנים במקום לנצלם מכיוון ואין לו צורך באקסטרה קלוריות אלה כי כבר קיבל ארוחה מלאה . הקלוריות הנוספות במקום להפוך למקור אנרגיה מנוצל הופכות לשומן . לכן השתדלו להימנע מצ'ופרים או מאוכל מלוח ומתוק כאחד.

אם בכל זאת החלטתם לצ'פר את הכלב שלכם או לאלפו שזו סיבה מצוינת להשתמש בצ'ופר , העדיפות היא לצ'ופר בריאות קחו גזר למשל , גזר הוא חטיף בריא ולא משמין , רוב הכלבים מאוד אוהבים גזר וניתן לחתוך אותו לחתיכות קטנות ולאלף את כלבכם בעזרתו.
אם בכל זאת הכלב שלכם לא מוכן לאכול חטיפים בריאים ואתם נאלצים להשתמש בחטיפים רגילים אז הורידו מכמות האוכל אשר מקבל בארוחה אחת מכיוון שבמקום האוכל בארוחה הוא מקבל צ'ופרים.

זכרו גם שהצ'ופרים הם לא הדרך להראות לכלבכם שאתם אוהבים אותו. יש דרכים אחרות ומקסימות כמו לצאת איתו לטיול או לשחק בכדור. תשומת לב היא שוות ערך לצ'ופר .

מלבד לתת לכלבכם ארוחות מדודות וכמות צ'ופרים תקינה חשוב גם לעשות איתו פעילות – או ספורט כלשהו . הליכה, ריצה או רדיפה אחרי כדורים בגינה הם פעילות חשובה גם בפן הגופני וגם בפן הנפשי. הכמות וסוג הפעילות תלויה בגילו ובכמה הוא בכושר הכל צריך להיעשות בהדרגה אם עד היום הכלב שלכם לא עשה פעילות של ריצה .
כלבים צריכים לצאת לפחות ל- 3-4 טיולים ביום שכל אחד מהם הוא בין 15- 30 דק' .

אם אתם חושבים שרקסי סובל מעודף משקל או חוסר בפעילות גופנית פנו לוטרינר להמלצה על מזון דיאטטי כגון מטבוליק , בנוסף המלצה על תדירות הפעילות וכמות האוכל שהוא צריך לקבל ביום .
זכרו שהבריאות והכושר של רקסי תלויה רק בנו. הוא איננו יכול לצאת לטייל בלעדינו ואיננו יכול לאכול דברים חוץ ממה שאנו מגישים לו.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות