כלבים

היריון כלבים מא' ועד ת'


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

היריון ולידה אצל כלבים >

כלבים

המליצו ושתפו

היריון כלבים מא' ועד ת'
כל השלבים

היריון כלבים - תקופת הייחום

על מנת להבין היריון כלבים (או: עיבור) עלינו לקבל מושג כללי על גוף הכלבה ואיך הוא עובד. כלבות נכנסות לתקופת ייחום פעמיים בשנה, אך נפוץ גם המקרה של פעם אחת בלבד. בתקופה זו הנמשכת כשלושה שבועות, נראים סימנים כגון נפיחות באיבר המין, הפרשת טיפות דם והופעת כלבים זכרים על משכן דלתכם. בתקופה זו יכולה הכלבה להזדווג ולהכנס להריון.

סימני היריון כלבים

סימנים מוקדמים של כלבה מעוברת מתבטאים בחוסר תיאבון, חוסר אקטיביות, פטמות נפוחות ושינויי מזג והתנהגות כללית. השינויים ההורמונליים בגוף הכלבה המעוברת יעוררו בה רצון להיות לבד ולהרגיש תשושה מהרגיל. חוסר התאבון הינו מקביל לבחילות בוקר אצל בני אדם. לאחר מספר שבועות, יחזור התיאבון והכלבה תתחיל לעלות במשקל ובשבוע האחרון שלפני הלידה, יש לצפות אף לטיפות חלב שיטפטפו על הרצפה. עד לשלב זה, חייבים להכין לכלבה מקום נוח בו היא יכולה לקנן ולהמליט כשתגיע השעה. רצוי להשתמש במגבות או שמיכות ישנות שכן אם לא יימצא מקום נוח, עלולה הכלבה להשתמש בספה, מיטה וכדו'.

הריון כלבים - הלידה

יש למדוד את חום הכלבה תכופות. במצב נורמלי חום גופה יימדד בכ 39 מעלות צלזיוס. כשהחום יירד לכ 36 מעלות, ויחזור על כך בפעם השניה בתוך 12 שעות, דע בבטחה שהכלבה תמליט את גוריה ב24 שעות הקרובות. אם אפשרי, קחו את הכלבה לטיול, שכן זו עלולה להיות ההזדמנות האחרונה לפני הלידה.

תהליך הלידה יתנהל בשלושה שלבים ברורים (השלב השלישי חוזר חלילה לאחר כל גור שנולד) :

שלב א'- הכלבה תיראה חרדה וחסרת מנוחה ולעתים תתעלם מכל תשומת לב, אוכל או צעצועים.

שלב ב'- הצירים יתחילו ושקיק נוזלים ירוק ייפלט ראשונה. הגורים יתחילו להופיע בלידת ראש או עכוז (שניהם נורמליים). אין צורך להבהל אם הכלבה או הגורים נראים שקטים או דוממים מדי, תנו לכלבה זמן לעשות את שלה. האינסטיקטים האמהיים של הכלבה יובילו אותה לקרוע את השקיק וללקק ולנקות את גוריה. את חבל הטבור תקרע האם בעצמה. אם תהליך קריעת השקיק או קריעת חבל הטבור נמשך זמן רב מדי, אפשר להתערב בעזרת מטלית רכה ולחה ובזהירות לקרוע את החבל ולעסות את הגור.

בכל בעיה יש לפנות בדחיפות לוטרינר. רצוי שלא להתערב אישית בתהליך ואין לגעת בגורים עם הידיים.


שלב ג'- זמן המנוחה של הכלבה יימשך כמה שעות כאשר הצירים נרגעים. אם המליטה הכלבה שני גורים בזמן קצר, הצירים יימשכו יותר זמן מהרגיל.

מקרי חירום – יש לזמן וטרינר מיד כאשר:

אחד הגורים נתקע ואין אפשרות לחלצו.

הצירים נמשכים ואין לידה במשך שעתיים.

שני גורים נולדים במרווח של יותר מארבע שעות.

הכלבה הפרישה את הנוזל הירוק ולא הופיעו גורים לאחר מכן.

ההריון נמשך 65 ימים או יותר.

הכלבה חווה הקאות, רעידות או התנשמויות בלתי נשלטות.

לאחר שנולדו הגורים – יש לבדוק את פטמות הכלבה לזיהומים או פצעים הנגרמים מציפורניי הגורים. יש לצפות לשלשולים והפרשות שליה כשבוע מעת הלידה, מעבר לשבוע- יש להתייעץ עם וטרינר. אין צורך להבהל אם הכלבה אוכלת את הצואה של גוריה, זהו דבר נפוץ ולא אמור להזיק לה.

האם הטרייה תדאג לצאצאיה לבד ואין הרבה שאפשר לעשות בשבילה מלבד לדאוג לטמפרטורה נוחה בחדר. לעתים היא אף תגונן באגרסיביות על גוריה ותהיה טריטוריאלית. הגורים יתחילו לינוק בין 2 עד 4 שעות מרגע הלידה ויפתחו את עיניהם בין 10 ל14 ימים. הביקור הראשון אצל הוטרינר צריך להתקיים בגיל 3 עד 4 שבועות.

מזל טוב!


(1)  אם הכלבה שלי המליטה גור ואחרי חצי שעה עוד גור וזאת המלטה רטאשונה ויש רק שני גוריעם אז היא יכולה להמליט עוד???       ח. חסוי

(2)  יש לי כלבה בורדר קולי בהריון כמה זמן אורך ההריון?        

(3)  יש לי כלבה מסוג שיצו ננסי , שאלתי היא כמה זמן נמשך היריון ומה התסמינים במהלך ההיריון ?        ד. אוחנה

(4)  הכלבה שלי בהריון מיתנשמת חזק קשה לה ללכת ועושה הרבה קקי מאז שהיא בהריון זה גם סימני לידה???       י. עמר

(5)  אם נגיד שיש לי כלבה שהמליטה ואת גוריה אנחנו רוצים למסור לאימוץ אז יש לי 2 שאלות בקשר לזה 1.באיזה גיל מותר למסור לאימוץ את הגורים? 2.איך מוסרים כלבים לאימוץ? תודה מקווה שתעזרו לי שיהיו לכם ימים נפלאים ושנה טובה        ש. רוזנברג

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות