כלבים

טיפוח כלבים | טיפול בשיער כלב


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

טיפוח ומספרות כלבים >

טיפול וטיפוח בשיער פרווה של הכלב

המלצה על

פה זה המקום לפרגן ולהמליץ לחברים שלכם על .

טיפול וטיפוח בשיער פרווה של הכלב

גזעים שונים של כלבים דורשים רמות שונות של טיפול כיוון שפרוות שונות מבחינת עובי, אורך, נטייה לנשירה ועוד. הכר והכן את עצמך לאתגר וללוח זמנים קבוע של טיפוח כשנלמד במאמר הבא על טיפול וטיפוח בשיער פרווה של הכלב.


למה לטפח את כלבי? טיפוח הכלב הינו יותר מרק אסתטיקה. פרוות לא מטופלות עשויות להקשר ולהפוך נוקשות, דבר שמשאיר רק אופציית גילוח הכלב, מה גם שעשוי לגרום לפציעות עור. ופרווה הצומחת על העיניים עלולה להסתיר ולגרום לבעיות ראייה. עוד סיבה נהדרת היא העובדה שהברשת הכלב מקשרת רגשית בין כלב לבעליו ובמיוחד בין כלבים וילדים.

מה אני צריך? חלק זה תלוי גם בגזע הכלב שלכם. ישנם סוגי מברשות שונים בשוק. לרוב לכלב יש 2 סוגי פרוות; השכבה החיצונית הקשיחה יותר והשכבה הפנימית שהיא הרבה יותר רכה. לכל כלב ישנה מידת אורך קבועה אליו תגיע הפרווה. בין המברשות השונות ניתן למצוא מברשת פינים מתכתית, מברשת גומי ומברשות רכות אחרות וכמו כן ישנה כפפת הברשה המתאימה לפרוות גזעים מסוימים. מסרק מתכת גם כן יעיל לטיפוח. מלבד אלו, רצוי לבחור שמפו אורגני למקלחות ומומלץ להתייעץ עם הוטרינר.

סוגי פרוות שונים וטיפולם:

פרווה תילית – פרווה מסוג זה צריך להבריש לפחות שלוש פעמים בשבוע על מנת להסיר שיער שנשר. כמו כן מומלץ לרחוץ כלבים מסוג זה (טרייר ורועה הולנדי נכללים בין היתר בקטגוריה) כל שלושה חודשים. אי טיפול בפרווה מסוג זה עלולה לגרום לקשרים רבים ו"ראסטות".

פרווה מתולתלת שלא נושרת – או במילה אחת: פודל. מומלץ לספר ולרחוץ פודלים בערך אחת לחודשיים ויש לתת תשומת לב מיוחדת לאיזור העיניים. רצוי מאוד להעזר במומחה בכל הקשור לטיפוח.

פרווה ארוכה עבה – כמובן שפרוות ארוכות ו\או עבות יש לסרק לעתים קרובות ובתקופת נשירה אף רצוי לסרק כל יום. לגזעים מסוג זה יש שכבת שומנית המגינה על פרוותם ומקלחות תכופות עלולות להזיק להגנה זו ולפרוותם בכללי. יש לבחור את סוג השמפו בקפידה ולהתייעץ עם מומחה. גזעים אלו, שבין היתר מונים ביניהם אקיטה ובורדר-קולי, אנו צריכים לקלח בין פעם אחת לפעמיים בשנה.

פרווה חלקה – כלבים עם פרווה חלקה, מומלץ לטפח בעזרת כפפת טיפוח עם מברשת בצד אחד ובליטות גומי בצד השני. יש לסרקם פעם בשבוע ולקלח אותם בין פעמיים לשלוש פעמים בשנה וכמובן, להשתמש בשמפו איכותי לכלבים. גזעים בעלי פרווה חלקה מונים בין היתר דוברמנים, דלמטיים, בוקסרים ולברדורים.

אז מה נשאר לנו לדעת בנושא טיפול וטיפוח בשיער פרווה של כלב?

אם אתם מכירים את גזע הכלב, סביר להניח שאתם מכירים את סוג הפרווה שלו. לכל גזע יש סוג פרווה משלו ומטפח כלבים ממוקצע יכול מאוד לעזור ולתת טיפים בנוגע לכל מה שיש לעשות ואילו תספורות הכי יתאימו לכלבכם. לפני הרחצה, יש לקחת בחשבון כי קיימים סוגי שמפו רבים ושונים, משמפו אורגני ועד לשמפו דוחה פשפשים ורצוי להתייעץ עם וטרינר, חבר או מטפח מקצועי לפני הרכישה והשימוש. מלבד סירוק והברשה על בסיס קבוע, מומלץ לשלוח את הכלב ליום טיפוח אצל בעל מקצוע, מה שבדרך כלל כולל מקלחת, תספורת, הברשה, צחצוח שיניים, גזיזת ציפורניים ועוד.

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

תגובות / המלצות

(1)  לכלב שלנו יש פשפשים וכל התכשירים הרגילים לא מצליחים למנוע        ס. גלגל

(2)  יש לי כלבה שפיץ יפני יפיפיה שאני מאוד אוהבת ומסרקת אותה על בסיס יומי שמעתי שלכלבים לבנים אפשר לשים טלק לילדים כדי להבריק את הפרווה האם אני יכולה לעשות זאת??        א. לוי

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות