כלבים

בחירת פנסיון ביתי לכלב


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

פנסיון כלבים >

בחירת פנסיון ביתי לכלבים

המלצה על

פה זה המקום לפרגן ולהמליץ לחברים שלכם על .

פטמלון- הפנסיון הביתי

מאמר זה נכתב על-ידי פטמלון- הפנסיון הביתי , במיוחד ובאופן בלעדי עבור פורטל עולם של כלבים.

ליצירת קשר עם פטמלון- הפנסיון הביתי :
050-6916496

לפרטים נוספים אודות: פטמלון- הפנסיון הביתי

בחירת פנסיון ביתי לכלבים

מאמר אורח של פטמלון- הפנסיון הביתי בתל אביב של צ'ו מו ונל, אודות בחירת פנסיון לכלב שלכם.


אז יש לכם הולך על ארבע בבית, אבל אתם לא ממש סגורים מה עובר לו בראש... על מה הוא חושב כול היום...

האם הוא רואה את העולם כמונו?

האם הוא מודע למה שאנחנו מודעים?

אנחנו יודעים שהוא יונק כמונו וזה אומר לנו שלפחות מבחינה פיזית אנחנו די דומים, כשם שלנו כואב גם לו כואב, אם מישהו יצבוט אותנו - ניקפוץ או נצעק. אם מישהו יצבוט אותו הוא יקפוץ או ינבח. אבל העניין הריגשי הוא קצת יותר מורכב. אומרים לנו שמבחינת תפיסת המציאות סביבם, כלבים מקבילים לילדים בני שלוש בערך, אבל לא הרבה ילדים בני שלוש מסוגלים לאבחן, להגיב או לבצע מה שהרבה כלבים כן יכולים.

נלי ז"ל, הכלבה שלנו הייתה מאבחנת שעות לפני שצ'ואי שלנו, כלב חולה אפילפסיה ,היה עובר התקף. היא הייתה מתיישבת לידו ומתחילה להוציא קולות מוזרים.

היום סיפרה לי מכרה תל אביבית סיפור על הכלבה הראשונה שלה שהלכה לאיבוד בעת ביקור שערכו בירושלים. באותו יום גמעה הכלבה מרחק קילומטרים רבים עד שנתקלה ברכב חונה וריק, אחד מיני אינספור הרכבים שעל פניהם מן הסתם חלפה מן במהלך שעות אובדנה, ודווקא מולו נעצרה ולא זזה הלאה, מדי פעם קופצת על הדלת או שורטת אותה. כששבה הבעלים לרכבה החונה חיכתה לה הפתעה. בכול פעם שאני שומעת סיפורים כאלו (ויש עוד) אני מחוייכת ועצובה בו זמנית - מחוייכת כי זה נפלא לשמוע כמה היצורים האלו בעצם חכמים ועצובה כי אני מייד נזכרת שאם הם כל כך חכמים הם גם מן הסתם מודעים למה שעובר עליהם הרבה יותר ממה שניתפס בעינינו. מה זה אומר לגבי כל אותם כלבים שזרוקים בהסגרים וממתינים למותם? מה עם אלו שברחוב? אלו שעוברים ניסויים, אלו שעוברים התעללות...

מצד אחד, לעומת כל הדברים הנוראיים האלו, ההתלבטות בשאלה האם ישהה הכלב בפנסיון "כלובים" או בפנסיון "ביתי" בזמן שאתם נעדרים, ניראת כמעט שולית, ומצד שני, למזלו העצום, הכלב שלכם כבר איננו עוד אחד מהכלבים האומללים האלו (אם כי סביר להניח שבעבר היה) הוא אחד מאותם אלו שזכו בלוטו. לדעתי, בדיוק כמונו, גם הם פוחדים מהלא נודע. יותר אפילו משחשובה השאלה אם בטיול שלנו נישן באוהל או במיטה בחדר בית מלון (או במקרה שלהם אם ישנו בכלוב\תא או על ספה בפנסיון ביתי) חשוב הצורך להרגיש בטוח ומוגן ולהרגיש שלא איבדנו שליטה על סביבתנו. למרות החוכמה המופלאה שאנו מגלים שיש להם, לצערנו לא תמיד מילים עוזרות להעביר להם מסרים מורכבים, ולכן לא תמיד ניתן להרגיעם באמצעות מילים ודיבורים. דרך אחת טובה ומוכחת לגרום להם להרגיש בטוחים ורגועים היא לשמור ככל שניתן על צורת החיים שאליה הם רגילים, ודרך טובה אפילו יותר היא להוסיף לזה גם אטרקציות, כמו למשל בידור ונישנוש, כי בדיוק כמונו, כאשר הם עסוקים לא נשאר יותר מידי זמן לחשוב ולכן גם אין יותר מידי הזדמנויות להיזכר שהבעלים נסע, שוהא לא פה עכשיו ושצריך בעצם להתגעגע. כאשר כלב שוהה בפנסיון ביתי ברוב המיקרים לבעל הפנסיון יש כלב אחד או יותר משלו וכמובן אורחים נוספים. בעלי הפנסיון ביתי, במידה ומארחים יותר מכלב אחד ובמידה ומדובר באנשים אחראיים, תמיד יוודאו שהכלבים המתארחים יהיו כלבים נוחים וטובים כדי שייהוו את האטרקציה, הבידור והסחת הדעת הנחוצים כל כך לכלבכם. כלבים שאוהבים לשחק יעבירו את היום בריצות וקפיצות וכלבים שפחות משחקים, בכל זאת פשוט יהנו מהחברה, ולרוב מתוך ניסיון אישי יפשירו גם הם ויצטרפו לחגיגה, וגם אם לא, יהנו עדיין מלהיות צופים בהתרחשות מלאת החיים והפוזיטיבית שמולם. היופי הוא שמדובר בבית הפרטי של מישהו לא בחצר אחורית כלשהיא או במכלאות, כך שיש תמיד מי שיהיה עירני באופן מיידי לחבר הקטן שלכם ולצרכים שלו – הנפשיים כמו גם הפיזיים.

כאשר אתם יוצרים קשר עם בעלי פנסיון ביתי חשוב לספר הכול (אבל באמת הכול) על הכלב שלכם – כי חשוב לזכור שדווקא בגלל שהוא עומד לשהות בתוך בית כדאי שלבעלי הפנסיון לא תהיינה הפתעות, כי אחרת עוד תאלצו להתחיל ולמצוא פיתרון אחר לכלבכם בשלט רחוק דבר שעלול לסכן אותו ובוודאות לא יוסיף לכם לחווית הטיול... למדתי במשך השנים מתוך תיקשורת עם אנשים רבים שמנהלים פנסיון ביתי שכמעט לכול "סיר" יש "מכסה", תכונת אופי של כלב שתהווה מגרעת בעיני בעלי פנסיון אחד תהווה לפעמים לא פחות מאשר יתרון משמעותי בעיני בעלי פנסיון אחר ! אחד מתייחס לעשיית צרכים בבית כאל קו אדום שאותו אינו מוכן לעבור, מה שמונע ממנו לארח כלבים צעירים, בזמן שלאחר כלבים צעירים וגורים הם האורחים הכי נוחים כי הם מאד פוזיטיביים ונהנים מאד לשחק עם כלבי אחרים. יש מי שהבית שלו ערוך לקלוט רק כלבים קטני מימדים ויש מי שיש לו הרבה מרחב ודווקא מתחבר יותר לכלבים גדולים יותר. ישנם כלבים מיוחדים שפיתחו חרדת נטישה (ולצערנו קיימים הרבה כאלו כפועל יוצא של חיים גדושי סבל טרום אימוצם) והם זקוקים לאדם שידע איך להתמודד עם הקליטה שלהם שדורשת המון סבלנות, תשומת לב, גישה נכונה ויותר מהכול זמן סביב השעון, כי כלב כזה שהפרידה מהבעלים ושינוי הטריטוריה קשים לו מאוד, עלול להילחץ ולהיכנס לסטרס במידה והאדם המנהל את הפנסיון לא שוהה באופן רצוף בביתו ובמקרה שכזה כדאי לחפש פנסיון ביתי שבו שוהה בבית יותר מאדם אחד כך שתמיד תהיה נוכחות אנושית. לכלבים רגישים שכאלו עדיף גם לחפש פנסיון ביתי הכולל גינה פרטית (שכמובן סגורה הרמטית ומשמשת אך ורק לטיולים ולא לשהות רצופה של הכלב) על מנת לצמצם את כמות השינויים. המעבר והיציאה לרחוב הזר משמע ריחות מאתגרים, קולות לא מוכרים, טיולים שבהם הם קשורים ברצועה לאדם שבשעות הראשונות עוד נתפס להם כזר מוחלט ועוד מצבים מורכבים שאולי כדאי לחסוך.

כלבים שנוטים לאגרסיביות אינם יכולים לשהות בחברת כלבים אחרים ולכן יש לוודא שמתקיים אחד משני מצבים: או שבעלי הפנסיון הביתי מארחים רק כלב אחד בו זמנית או לחילופין שיש לבעלי הפנסיון בית מספיק גדול על מנת להקצות לכלב חלק ממנו או חדר משלו שבו הכלב יכול לשהות ללא הטרדה ושאליו אפשר להיכנס איתו ולשהות עימו לסרוגין במהלך היום. אין ספק שלכלב בעל נטיות אגרסיביות יוכל להפיק פחות מחווית הפנסיון הביתי בהשוואה לכלבים בעלי תקשורת חברתית טובה היכולים לשהות כול היום במחיצת המשפחה החדשה שלהם בפנסיון (הכלבים והאנשים) אך זה עדיין טוב הרבה יותר מאשר כלוב או תא משוללי נוכחות אנושית טבעית ונעדרי ריחות ביתיים.

חשוב לסיכום לאמר שכול הדברים שציינתי הם אמנם מאוד, מאוד חשובים אבל הכל מתגמד ממש ביחס לסוגיית בטחונו האישי של הכלב. כשאתם משוחחים בטלפון או מגיעים לפגישת הכרות ראשונה עם בעלי הפנסיון, לפני שאתם בודקים כמה הבית שלו גדול, אם יש לו גינה או אין לו, חשוב שתיתהו על קנקנו ותוודאו שיש לו מספיק נסיון על מנת לקחת על עצמו אחריות כבדה שכזו.

ולבסוף, אם אתם מטיילים כאן בארץ ולא מתכוונים לצעוד במסלולים מסוכנים ומאתגרים או להיות חשופים לתנאי מזג אויר לא נוחים, והכלב שלכם איננו רגיש לנסיעות, אל תתקמצנו לו, תנו לו להיות חלק מהמשפחה, גם הם רובם אוהבים טיולים מגוונים ולא רק סיבוב סביב הבלוק או ביקור בגינה השכונתית.

בהצלחה,

מכל החבר'ה בפנסיון הביתי של צ'ו מו ונל

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות