כלבים

אימוץ כלבים | קניית כלב


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אימוץ כלבים >

אימוץ כלב לעומת קניית כלב

המליצו ושתפו

אימוץ כלב לעומת קניית כלב

בכתבה הקרובה נעסוק ביתרונות של אימוץ כלב מעמותה או מחבר שכלבתו המליטה, לעומת קניית כלב מבית גידול או מאדם פרטי שמוכר את גורי כלבתו. עוד נעסוק בעלות של אימוץ לעומת קנייה, וקצת על מקומות בהם ניתן לאמץ או לקנות כלבים.


אימוץ כלבים

כלבים רבים ננטשים ע"י בעליהם. גורים רבים נזרקים לרחובות כי אין לאנשים מה לעשות איתם. כאן נכנסות עמותות כמו SOS חיות וצער בעלי חיים - העמותות העוסקות בטיפול ועזרה לבעלי חיים אלה ומציאת בית חם וחיים חדשים לכלבים המסכנים האלה.

המבחר בכלביות עצום, ישנם אלפי כלבים וחתולים. לפעמים אפשר למצוא גם גזעיים נדירים שנזרקו מהבית או שהלכו לאיבוד ואף אחד לא בא לדרוש אותם. את הכלב אתם מקבלים מחוסן, עוקר/מסורס ו"אחריות" שהכלב בריא. הטיפוליים הווטרינרים הראשוניים הם על חשבון העמותה.

עלות: הכסף שאתם משלמים הוא לא על הכלב, אלא על הטיפולים, החיסונים, העיקור והסירוס. הסכומים לא גבוהים והם נעים בערך סביב ה-600 שקלים.

התנהגות צפויה של הכלב: קשה לחזות התנהגות של כלב מעמותה. זהו החיסרון הגדול של אימוץ. הכלבים שנמצאים בכלביות סובלים מטראומות של אוכל, נטישה של בעלים, פחד מכלבים אחרים או פחד מבני אדם הנובע מהתעללות. למרות כל הבעיות שיכולות לצוץ, כלבים לאט לאט משתקמים ולפעמים כל הטראומות נשכחות.

בעיות רפואיות: רוב הכלבים שנמצאים בכלביות הם כלבים מעורבים. מבחינה גנטית אלו הכלבים הבריאים יותר. בנוסף המערכת החיסונית של כלבי העמותות גבוהה מאוד לעומת כלב שגדל באזור נקי וללא כלבים נוספים.

מידע נוסף: לבירורים על ימי אימוץ או היכן נמצאות הכלביות היכנסו לאתרי האינטרנט של העמותות SOS, צער בעלי חיים ותנו לחיות לחיות .

קניית כלב

עולם הכלבים בנוי מגזעים ותת גזעים של כלבים. לכל כלב יש מראה והתנהגות שונה. חלק מהגזעים נדירים מאוד וקשה למצוא גורים, לכן המחיר גבוה ולפעמים גבוה מידי. אם אתם רוצים לגדל גזע נדיר לדוגמא שאר פיי או פאג, האופציה היחידה היא לקנות גור או כלב בוגר מבתי גידול הפזורים בארץ או מאדם פרטי שכלבתו המליטה גורים של גזע נדיר.

עלות: המחירים נעים בין כמה מאות בודדות של שקלים ועד לאלפי דולרים לגזעים נדירים.

התנהגות של הכלב: לרוב אפשר לקבוע איך הכלב יתנהג . כלב שמיועד לעבודה יגיע מבית גידול לכלבי עבודה, אביו ואימו של הכלב היו כלבי עבודה. לא ניתן לקבוע את טיב העבודה ואופי הכלב אבל בסה"כ הכלב יתפקד טוב ככלב עבודה.

בעיות רפואיות: הרבה גזעיים סובלים מבעיות גנטיות ומערכת החיסון שלהם לא חזקה כמו כלבים שגדלו ברחוב. לדוגמא: הגזע שאר פיי הוא גזע שסובל מבעיות גנטיות, שנובעות מבנק גנטי מאוד קטן. השאר פיי לא מחליף גנים עם גזעים אחרים, הוא מתרבה רק בתוך המשפחה הגנטית שלו.

מידע נוסף: לאחר שהחלטתם איזה גזע אתם רוצים לגדל, פנו לאחד מבתי הגידול שמתמחים בגזע ובחרו לכם את הכלב שלכם. בהרבה מבתי הגידול תקבלו גם תעודה המתעדת את משפחתו של הגזע ומאשרת שזהו כלב מגזע טהור.

בנימה אישית

אני כותב המאמר, בעלים מרוצה של "מאמא", כלבה שהגיעה מצער בעלי חיים. עם כל זה שהכלבים מהעמותות לא נראים מי יודע מה ולפעמים יש להם צלקות או חצי אוזן ועם כל זה שההתנהגות לא תמיד צפויה, אין כמו לגדל כלב מעמותה.

החיים החדשים שהכלב מקבל יחזרו אליכם באהבה אין סופית מהכלב.

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות