כלבים

כלבים | זיקוקים | יום העצמאות


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

>

כלבים וזיקוקים – הכן את כלבך ליום העצמאות

המליצו ושתפו

כלבים וזיקוקים – הכן את כלבך ליום העצמאות

איך תמנעו חרדות ובהלה כתוצאה מזיקוקים ורעשים שיש ביום העצמאות.


לרגל יום העצמאות, חשוב מאוד ללמוד על הבעיה הנפוצה והרצינית הזו שהינה פחד מרעמים, זיקוקים ורעשים חזקים (או: אסטרפוביה). התמודדות כלבים עם רעשים כגון רעמים וזיקוקים הינה אינסטינקטיבית מאוד ועלולה לגרום להם לברוח, לקפוץ מהחלון או אפילו לפציעה אם לא שומרים עליהם. כלבים עם פוביה לזיקוקים ורעשים חזקים נעשים מאוד קופצניים ומתוחים בעת סופות רעמים ומופעים רועשים, פעולה שגורמת לנו, בעלי הכלבים, תחושת תסכול ואזלת יד.

יש דברים שאנו יכולים לעשות על מנת להרגיע את הכלב בזמן הזיקוקים של יום העצמאות ולצמצם מעט את הנזקים. הכי חשוב- לא להשאיר את הכלב בחוץ בזמן המופע. שנית, יש לשים לב להתנהגות האנשים הסובבים את הכלב באותו זמן- אסור לבני הבית להשתולל שכן הכלב מרגיש לחץ כיוון שהוא לא מבין את השמחה אצל בעליו. כמה שנראה נכון להעניק לכלב חום, אהבה ונחמה בזמן שהוא סובל, אולי הדבר הכי חכם לעשות הוא להתעלם מחרדותיו ולהתנהג כרגיל. התקפת הפאניקה אצל הכלב היא התנהגות לא רצויה ועל כן לא בריא יהיה לצ'פר אותו על כך, לא באוכל ולא בחיבוקים. מה שכן ניתן לעשות, אמנם, הוא לדאוג לסביבה מרגיעה. מלונה עם סדינים רכים ומוזיקה מרגיעה (אפילו רעש לבן) באזור שקט יותר של הבית נותנת לכלב מקום בו הוא יכול להסתתר ולהתמודד בצורה הטובה ביותר עם הפחד. אם הכלב נרגע ומפסיק להגיב לזיקוקי יום העצמאות, יש לתת פרס ולצ'פר אותו ובכך לעודד את ההתגברות.

כלבים עם פוביה קשה יותר זקוקים לטיפול וטרינרי שירכיב עבורם תכנית הסתגלות לרעשים. ישנם סוגי טיפול שונים בפוביות מזיקוקים ורעמים, חלקם כוללים אף טיפול בצמחים טבעיים אבל ברוב המקרים טיפול הסתגלותי עובד בשילוב עם תרופות אנטי חרדתיות במרשם. למרות שהרבה בעלי כלבים יתנגדו לרעיון של תרופות קבועות (כמו וואליום או אפילו תרופות יומיות במקרים קשים יותר), לפעמים זו האופציה הכי טובה.

בעיות בריאותיות, בין אם פיזיות או נפשיות, מצריכות טיפול מיידי על מנת למנוע פגיעה באיכות החיים - בין אם אצל כלבים או אצל בני אדם. כיוון שפוביה מזיקוקים אצל הכלב עלולה רק להתחזק עם הזמן, חשוב מאוד לפעול בנושא כשהסימנים הראשונים מתחילים להופיע. אסור בשום אופן לחכות עד שהמחלה תתגבר שכן אז יהיה הרבה יותר קשה לטפל בה.

אז מהם הסימנים והסימפטומים?

אם כלבכם נראה חרד, היפר-אקטיבי, הרסני או חסר מנוחה בעת מופע הזיקוקים, כנראה שהוא סובל מאסטרופוביה. הסימנים ברורים- יללות שקטות או רועשות, ניסיונות מילוט מהחדר, חיפוש הבעלים וריצה. הסימפטומים משתנים מכלב לכלב כך שבזמן שכלב אחד יקפוץ על בעליו ויחפש תשומת לב, כלב אחר ייכנס מתחת לשולחן ויקפא בפחד. אם סימנים אלו חולפים על פניכם ולא שמתם לב, כנראה שהבעיה רק תתגבר ותהפוך רצינית יותר. יש לשים לב להתנהגות הכלב בזמן מזג אויר רגיל לעומת רעשים וזיקוקים. אם היה מצב בו כלב עשה צרכיו בבית בזמן הרעש, אסור להתייחס אליו בחומרה על כך!

אם ידוע לכם על בעיה דומה אצל הכלב שלכם, יש לדאוג לו ולשמור עליו לקראת יום העצמאות. יש צורך להתמודד עם הפוביה הזו ועד כמה שהרעיון להביא את הכלב איתנו לפארק ביום העצמאות נשמע מלהיב, הכרחי לחשוב כמה צעדים קדימה. ככל הנראה שיום העצמאות הבא יעבור עם לא מעט מופעי זיקוקים וצהלות שמחה- התחשבו בידידכם הנאמן.

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות