כלבים

כלב גזעי | כלב מעורב


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אימוץ כלבים >

בחירת כלב גזעי לעומת כלב מעורב – יתרונות וחסרונות ומחלות שכיחות

המליצו ושתפו

בחירת כלב גזעי לעומת כלב מעורב – יתרונות וחסרונות ומחלות שכיחות

לפני שאתם בוחרים כלב חשוב לדעת מה היתרונות והחסרונות בבחירת כלב גזעי לעומת כלב מעורב ומה הכי מתאים לכם.


קיימת אמונה גורפת האומרת שכלב מעורב הינו בריא יותר. למעשה, במקרים מסוימים בהם ההרבייה נעשית בצורה לא מקצועית ולמרביע חשוב יותר רווח כלכלי מאשר שמירה על בריאות הכלב, יש יותר סיכוי לגנים לא בריאים להשתלב וכך לצאצאים יש סיכוי גדול לחלות. אם נעשית בצורה מקצועית, אזי בודק המרביע את הסטוריית הזכר והנקבה ומחפש עקבות למחלות הנפוצות אצל הגזע המסוים. במידה ונמצאה מחלה בעבר שניהם, מוצלבים הכלבים מחדש והבדיקה מתחילה שנית. האמת היא שכל גור מקבל גנים שונים מהוריו בין אם הוא גזעי או מעורב. אם בגנים של ההורים קיימת מחלת הקטרקט לדוגמה, אז יש סיכוי טוב שהגור יחלה בעתיד במחלה גם כן. בטבע, כלבים עם מחלות קליניות כמו אפילפסיה, בדרך כלל לא שורדים מספיק זמן בכדי להביא צאצאים לעולם. לעומת זאת, בעולם המודרני עם טיפול וטרינרי הולם ומקור אוכל קבוע, יכולים כלבים הנושאים מחלות קשות בגנים שלהם להביא גורים לעולם ולהפיץ את המחלה.

אם לכם או למישהו ממשפחתכם יכולה להיות מגבלה בכל הנוגע לטיפול בכלב חולה, נכון המקרה לבחור כלב גזעי. לדוגמה- אם למישהו מבני הבית יש אסטמה, רצוי יהיה להביא כלב גזעי מסוג שמשיר מעט מאד פרווה אם בכלל. אם חולשה היא בעיה בבית, מומלץ יהיה לאמץ כלב שאנו יודעים שגודלו המקסימלי יהיה קטן יחסית.

אם חפצכם בכלב בעל אפיונים ספציפיים מאוד ובנוסף מראה מסוים, יכולה האופציה של אימוץ כלב מעורב לקסום לכם. למידת הגזעים השונים, מראם ואפיונם, יכולה לעזור לנו להצליב בין אורך רוח מסוים אותו אנו רוצים לכלבנו מגזע אחד ומראה כולל מגזע אחר. למרות שלכל כלב יש אפיונים משלו, התנהגות כלבים מגזע מסוים יכולה להיות צפויה בסך הכל.

כלב מעורב

רבים האנשים שיעדיפו כלב גזעי על פני כלב מעורב, שכן ישנה יוקרה מסוימת בצד זה וקל יותר למכור את גוריהם כשיבוא היום. הדעה הרווחת היא שכלבים מעורבים הינם נחותים יותר ועל כן אנו רואים יותר ויותר כלבים מעורבים מורדמים במכלאות וכלביות שונות. כיוון שכלבים גזעיים נחשבים לעליונים, ניתן לראות רק אותם בתצוגות שונות בעולם וזאת למרות מחאה רבה מצד בעלי כלבים מעורבים.

האמת היא שרבים מהכלבים המעורבים הופרו על מנת ליצור גזע חזק יותר משני הגזעים מהם נוצרו. כלבים מעורבים, בחלק מהמקרים, אינם מחזיקים בגנים שלהם את החולשות של הוריהם ועל כן אין לפסול במהרה אימוץ כלב מעורב על פני כלב גזעי. לסיכום- רצוי להכיר גזעים שונים לפני בחירת כלב. בין אם רועה גרמני החשופים להיפ-דיספלסיה או כלבי פאג החשופים לבעיות עיניים, יש לשקול יתרונות וחסרונות הגזעים השונים, להצליב ולבחור את הכלב שהכי מתאים לכם.

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות