כלבים

אימוץ גור | אימוץ כלב מבוגר


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אימוץ כלבים >

אימוץ כלב מבוגר לעומת גור – יתרונות וחסרונות

המליצו ושתפו

אימוץ כלב מבוגר לעומת גור – יתרונות וחסרונות

זה נרחיב בנושא אימוץ כלב מבוגר לעומת גור – יתרונות וחסרונות של שני הצדדים.


ישנם יתרונות מסוימים באימוץ גור על פני כלב בוגר, הבולט שבהם הוא אולי האופציה שלנו כבעלי הכלב לעצב את התנהגות חיית המחמד שלנו לפי רצוננו. בהנחה כמובן, שביכולתנו לאלף כלב ברמה מספיק מקצועית ושבאמתחתנו מספיק זמן ואנרגיה להשקיע בבן הבית החדש.

היה וזהו לא המצב ואין לנו את היכולת להשקיע את רוב הזמן שלנו בחינוך הכלב הצעיר, האפשרות לאמץ כלב בוגר שעבר אימוני צרכים ושיודע כיצד לתקשר עם בני אדם, ילדים וכלבים אחרים יכולה להתאים לנו מאוד, במיוחד אם אנו חיים במשפחה העובדת לפרנס את הבית.

בנוסף לזאת, כלב בן שנתיים או יותר, כבר פיתח אופי וצורת התנהגות משלו בין אם לטובה או לרעה. אפיונים מסוימים והרגלים של כלב יכולים להשתנות עם הזמן, אך לעומת יכולת ספיגה ולמידה של גורים - הרגלים של כלב בוגר הרבה יותר עמידים לשינוי ויש להשקיע עבודה קשה לשיפור ההתנהגות, לטובה או לרעה.

אימוץ כלב בוגר מהכלביה זו אלטרנטיבה מצוינת על פני גור. ישנם המון כלבים מאולפים שרק זקוקים לבית חם והרבה אחרים הסובלים מבעיות התנהגות קלות וזקוקים לאילוף. לעומת זאת, ישנם כלבים בכלביות הסובלים מבעיות משמעותיות כמו פחד וטראומות וזקוקים לחודשים של עבודה קשה ושיקום. בין כל הכלבים הגזעיים והמעורבים, קחו את הזמן ואמצו את הכלב המתאים לכם ביותר.

עם אימוץ גור לעומת כלב מבוגר באה אחריות גדולה. לא פעם אנו עדים לתרחישים בהם גור חדש מקבל המון חופש תנועה והשגחה אפסית ותוך זמן קצר מוצא לנכון ללעוס ולאכול רהיטים, נעליים וכו'. מה שמוביל את בעליו להוציא אותו לחיות בגינה ולפתח בעיות אנטי- חברתיות ועוד הרגלים רעים כמו נביחות, קפיצות על אנשים והשתוללות כאשר הוא נכנס לבית (מהתרגשות). השלב הבא- לכלב אסור להכנס יותר הביתה ובשלב כלשהו הוא בורח או שהקשר בינו לבעליו נחלש והוא ננטש. תהליך זה יכול לקחת כחמישה חודשים בלבד שבסופם הכלב במכלאה. אין קיצורי דרך! גור מחייב השקעה בתהליך של אילוף כלבים, סבלנות, זמן ואהבה. טיפול נכון יוביל לתוצאות חיוביות מאוד ולאורח חיים כיפי ונעים בבית.

אימוץ כלב מבוגר

סיכום – אימוץ כלב מבוגר לעומת גור:

כאשר נחשוב על לאמץ גור, נצטרך לקחת בחשבון את כל שעות העבודה והאנרגיה אותן נשקיע באילוף, סכומים כספיים גבוהים אותם נוציא על אוכל מיוחד לגורים, טיפולים שונים וכן נקיונות הבית מצרכים (לפחות עד לאילוף צרכים) ונזק פוטנציאלי של ציוד העלול להיהרס על ידי הכלבלב. חסרונות מצד שני, כשניקח גור כלבים אל חיקינו, נקבל את התמורה הגדולה ביותר- כלב משפחתי עם קשר חזק מאוד לבני הבית, המאולף ומחונך על פי צרכי המשפחה ואורח החיים שלנו.

אם חפצנו בכלב בוגר, היתרונות הם שאנו מחוסנים להפתעות שונות ואנו יודעים מה אנחנו מקבלים. הכלב מגיע עם רישומי הסטוריה רפואית, תיק חיסונים וכו'. הרבה כלבים בוגרים מאולפים לעשות את צרכיהם מחוץ לבית ורגילים לשהות בחברת בני אדם ומשפחה. מאידך, חייבים לקחת בחשבון כי כל כלב בוגר חווה סיטואציות שונות ולכל כלב יש צורת התנהגות שונה שנבנתה על בסיס עברו- קחו בחשבון שבמידה ולכלב יש בעיית התנהגות, קיימות דרכי טיפול המצריכים אנרגיה וזמן.

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות