כלבים

נשירת שיער / פרווה אצל כלבים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

איך להתמודד עם נשירת שיער \ פרווה מוגברת אצל כלבים

המליצו ושתפו

איך להתמודד עם נשירת שיער \ פרווה מוגברת אצל כלבים

נשירת שיער / פרווה אצל כלבים. למה זה קורה ואיך ניתן להפחית את התופעה.


נשירת שיער \ פרווה מוגברת אצל כלבים בהחלט יכולה להציק ולהפריע לאורח חיינו. אנו חווים מציאת שערות על הרצפה, על השטיחים, על הרהיטים, בבגדים, באוכל ובערך בכל מקום אחר בבית. וכל זאת למרות העובדה שאנו מסרקים את הכלב פעם ביום ושואבים את הבית. ישנם סוגי כלבים שפשוט צריך ללמוד לאהוב למרות נשירתם הטבעית המתמשכת.

הסוד לצמצום כמויות הפרווה הנושרת הוא טיפוח. סירוק על בסיס יומיומי היא הדרך הטובה ביותר למנוע מהפרווה להגיע לשטיח ולרהיטים ויש להבריש את הכלב היטב לפחות פעם בשבוע עד לרמה בה המברשת כבר לא מוציאה פרווה כמעט. אם נתקלים בקשרים, יש להוציא אותם עם מסרק מיוחד. הרבה כלבים נהנים מפעולות הטיפוח אך ישנם כלבים שלא אוהבים את מסרקי הברזל וצריך להרגיל אותם לאט לאט בעזרת צ'ופרים. ניתן בתור התחלה להשתמש בגלגלת דבק (כמו שמשתמשים עבור הבגדים) או בשואב אבק, כל עוד לכלב אין בעיה עם הרעש.


אם הנשירה של כלבכם מרגישה קצת פחות טבעית, קיצונית או בלתי מוסברת, אזי קיימת סיבה לדאגה ויש לפנות לוטרינר לייעוץ. כעת נפרט על סיבות שונות לנשירה לא טבעית:

לחץ- תקופות ארוכות של חרדה ולחצים עלולות לגרום לכלב להשיר שיער. לחצים מתמשכים שונים משפיעים על המערכת החיסונית של הכלב וגורמים לנשירה. במקרים קיצונים, הכלב אוכל את פרוותו.

דיאטה- מחסור קיצוני בשומנים ובחומצות שומניות יכול לגרום לנשירת פרווה. להאכיל את הכלב בגרגירי פשתן בתוספת לאוכל הקבוע, יכול להיות פתרון זמני לטיפול טוב בעור ובפרווה אך ראוי להתייעץ עם וטרינר.

שינוי אקלים- צמיחת פרווה מושפעת מטמפרטורה. שינוי עונתי קורה כיוון שמזג האויר משתנה, אך אם הטמפרטורות בבית בו הכלב חי ישתנו באופן דרסטי, ניתן לצפות לנשירת שיער.

זיהום- זיהומים בקטריאליים בעור, כגון זיהומים על ידי פצע פתוח עלולים לגרום לנשירה זמנית. חיוני מאוד לשמור על פצעים מחוטאים על מנת למנוע זיהומם.


מחלה- איבוד פרווה יכול להגרם עקב מחלות תורשתיות כגון אלופסיה (מחלת התקרחות הנעה מאזור קטן בגוף שמקריח ועד איבוד שיער טוטאלי). מחלות מסוג זה קשורות למחסור בהורמון גדילה. מחלות נוספות הינן דרמטיטיס וסרטן העור.

פגע סביבתי- חשוב לשמור על הכלב מנזקים סביבתיים כמו חוטי תיל, צמחים דוקרניים וכדומה העלולים לפצוע את עורו ולגרום לדלקות ועם הזמן גם לאיבוד שיער.

אלרגיה- תגובות אלרגיות לחומרים כמו אבק, אבקנים ומזון מסוים יכול לגרום לגירוי בעור. אם לא מטופל תקופה ארוכה, ניתן להבחין בנשירה אזורית או כללית.

טפילים- חיידקים שונים, פטריות, גזזת ופשפשים ייגרמו לכלב אי נוחות והוא יתגרד כל הזמן על השטיח והרהיטי ועלול אף לפצוע עצמו. עם הזמן וללא טיפול, עלול הכלב לפתח נשירת פרווה.

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

תגובות / המלצות

(1)  שלום ברשותך אבקש את עזרתך אני מגיל 6 אוהבת כלבים לכן יש לי בבית כלב עם בעיות נשירה עד אין סןף מה אפשר לעשות? אודה לך מאוד אם תעזור לי. בקשה תודה ליזה.       ל. פנחסוב

(2)  הכלב שלי מפחד מהמסרק מה לעשות?        א. הרלינגר

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות